8. Sezon Çekim Haberleri

Belki Gece Kralına gelin olarak gitmek için böyle çıplak bi tören yürüyüşü yapıcaktır.

Final yılının sonunun gelmiş geçmiş en büyük ve en beklenmedik olacağını söylüyormuş Jorah emmi.

Peki, bizim için dizide beklenmedik bir şey kaldı mı? Kalmadı. Yani ne olabilir ki? Cersei hayatta kalıp o mu yönetecek tüm krallığı? :smiley:

Summary

resim

Bu da olabilir.

Summary

resim

HBO’nun yöneticilerinden Francesca Orsi final sezonunda birçok karakterin öleceğini ima etmiş.
Kaynak: http://uk.businessinsider.com/game-of-thrones-actors-cried-over-deaths-in-script-2018-3

E o zaman bu durum sızan senaryo denilen saçmalığın gerçek olabilme ihtimalini yükseltiyor bence

Bunun için senaryo sızmasına gerek yok ki zaten bir çok karakterin öleceğini biliyoruz hatta kitapta da ölecek bir çok karakter, dizinin olayı bu zaten. :slight_smile:

Benim bir tarafım hep gerçekten tatlı acı bir son olacak ihtimalini düşünüyordu ve bu ihtimalde ana karakterlerin o kadar da çok ölümü yoktu. Bu yüzden ufaktan yıkıldım :smiley:

Bir çok karakterin içine ana karakterlerin hepsini dahil etme… Asıl Jon’u yine öldürürlerse çok sinir olur ve en nefret ettiğim yıl olur. Şimdilik 1. sırayı 7. yıl üstlenmiş halde.

Son sezonda kahraman gibi ölsün işte yüreğimizden vururlar tam.

Yav öldü zaten 10 kere ölmesin. Jon’uma el sürmeyin laaa :smiley:

Bildiğiniz gibi Demir Doğumlular’ın bir sözü var: “What is dead may never die.” Bu bağlamda Jon Snow’un yeniden ölme ihtimalini çok düşük buluyorum. Dizi kendi içinde böyle anlamlı bir sözle çelişmez.

Dizinin o sözü hatırlayacağını bile düşünmüyorum.

Ölmemesi temennimiz ama kesin diyemiyorum; ladyforlorn da haklı o sözü hatırlayacakları şüpheli hatırlasalar bile kaile alacakları şüpheli… Koca ejderhakayasını boş bırakan; kuzeydeki bataklığı unutan vs. adamlardan ne beklersin?

Bataklık? Moat Cailin o, unuttun sanırım.

Jon Snow neden ölmesin ki ? Sen bir karakter için izliyorsun diziyi galiba. Bana göre kutsal olan şey hikayenin kendisi. Ayrıca öldükten sonra bir insanın aşırı derecede değişmesi ve acımasızlaşması gerekiyor dizide iki üç adam astıktan sonra o kibar Jon Snow’u görmeye devam ediyoruz. Yani yapımcılar karakterin kendisine saygı duymamış. Bu da benim Jon Snow’a verdiğim değeri azalttı ölse dizide çok şey değişmez bence. Kitap için ise tam tersi çok önemli biri.

Bu konuda kesinlikle katılıyorum.

Kutsallık atfederek abartmasak mı? :smiley: Dizinin geldiği nokta-bana göre- sığ ve mantıksızlıklarla dolu olunca Jon dışında ne için izleyeceğim ki bu diziyi? Ne kaldı yani? Görsellik? Bir Jon bir de sonu nasıl bağlayacaklar, merakı ile izliyorum. 7. yıl benim için çok kötüydü; bir iki huuu dediğim sahne dışında midemde rahatsızlıkla izledim… Yapımcılar/senaristler kendilerince en iyisini yapmaya çalışıyor olsalar da seriyi ciddi manada değiştirip, sığılaştırdıkları gerçeğini inkar edilemez.

Yazmaya üşendim, sonuçta bataklık yani…

@YeniAy_Ottoman Lafın gelişi kutsallık yani önem arz eden diyeyim o zaman.

Şimdi telefondan yüklediğim için ayrı ayrı yazıyorum; bir türlü tek yorumla olmadı… neyse; resmî paylaşan kişi Dany ve Jon öpüşüyor sonra Jon kılıcı danynin göğsüne/kalbine götürüyor vs. demiş; AA’nın doğumu… inşallah kitapta da böyle olmaz AA meselesi… Sahte sahnelerden biri de olabilir diyen var…

Bu ikisinin çocuğu AA olursa neyse :smiley: sinirlenmiyeceğim

Sahne gerçek olsa bile sıradan bir öpüşme sahnesi de olabilir. İkisinin duruşları bıçaklama gibi bir olayı andırıyor ama çok net konuşmamak lazım.