8. Sezon Final Bölüm "Demir Taht" Yorumlarınız

1. sezon finali olan 6. bölümün yorumlarınızı bu başlık altında yapabilirsiniz. :slight_smile:

Yorumları yaparken lütfen “spoiler” olarak paylaşım yapmaya özen gösterelim.

DİKKAT! Spoiler seçeneğini kullanmayı bilmeyen yeni üyelerimiz için.

Metin editörünün sağında, en sonda duran ÇARK resmine tıklayarak Blur Spoiler (her paragraf için ayrı ayrı kullanılması gerekiyor) yahut Detayları Gizle (tüm paragrafları tek seferde kapatabilir) ile yorumları spoiler içine alabilirsiniz.

spoiler

8 Likes

Her ne kadar bazı arkadaşlar aksini iddia etseler de muhtemelen sadece 9 senelik dizinin değil, 20 yıla yakın devam eden ve bir 10 yıl daha devam edecek bir sürecin sonunu öğreneceğiz.

Bu sezon büyük bir hayal kırıklığı oldu. Neredeyse kimsenin tatmin olmadığı bir sezon oldu. Seri için kitaplar son umut noktası. Ancak kitap sonunun da tatmin edici olmayacağı anlaşılırsa pek çok insan seriye olan ilgisini kaybedecektir.

Şimdiye kadar pek çok yazılı/görsel materyal takip ettim. Sanırım bu eserin sonu kadar strese sokan bir şey hatırlamıyorum şahsım adına.

1 Like

Gençler Danny Jon’u öldürüyor izlemeyin!!!

Eğer sızan senaryo gerçekleşirse çarşı pazar karışır.

Diziciler için yolun sonuna geldik. Biz kitap okuyan tayfa ve forum camiasının kıymetli üyeleri devam ediyoruz. Bir çok spin off, film, yeni diziler bizi bekliyor. O yüzden keyifliyim :slight_smile: dizi sayesinde tanıştığım insanlar benim için güzel bir kazanım oldu

6 Likes

Sızan senaryonun gerçek olmadığını düşünüyorum… O senaryoda saçma olan yalnızca bran in kral olması değil, aynı zamanda robinin konseyde olması, Hisarı yarıda bile değil daha başında bırakmış sam in nedense hiç üstat kalmamış gibi grand maester olması gibi çok uçuk saçma detaylar var.,…bence dd’nin bilerek yaydığı fake leaklerdendi o…

Hepsini geç Bronn bile konseydeydi sanırım…

3 Likes

Aşağı yukarı 10 senelik bir yolculuk sona eriyor ve son sezonlar hayal kırıklığı ve memnuniyetsiz olsa da benim için, sonuçta uzun süreçli bir yolculuktu bu ve sonuna kadar bu yolu bu diziyle beraber yürüdüm. Haliyle buruklu yok değil, tatlı-acı son benim için ama her şey sona erer, bu da bitiyor işte. Ben böyle hafiften duygusala bağladım ise oyuncuları düşünemiyorum. :slight_smile:

6 Likes

Sabah kalktığımda başka bir Game of Thrones bölümünün olmaması diziye kızsam da kalbimi kedere boğacak…

3 Likes

Hayatımızda bir boşluk bırakacak kesinlikle… Yıllar sonra torunlarıma Jon öldüğünde geçmek bilmeyen o bir yılı bile ballandırarak anlatacağım :hugs: her şeye rağmen dd ye teşekkür ediyorum… Bize bu seriyi çakmanın çakması da olsa bir dizi yaparak tanıttıkları için… Yoksa sanırım burada çok az kişinin kitaplardan haberi olurdu ki bilinen bir seri olmadığı için dandik çevirilerle idare ederdik…

2 Likes

Diziye yeri geldi sövdük ve yine sövdük arada sırada çok sövdük ama sonuçta ASOIAF’la tanışmam onun sayesinde oldu hadi onu geçtim izlerken her zaman zevk aldım hele de o ilk 4 sezonu izlerkenki mutluluğu hiçbir dizide görmedim.

Son 2 sezon senaryo çok kötü ve hayalkırıklığı olsa da yine de en sevdiğim dizi olmaya devam edecek.
Özleyeceğim…

1 Like

Final sezonu kötüydü. Hem de ne kötü. Her bölüme “Eminim bu bölüm iyi olacak.” diye girsem de, hayal kırıklığı ile ayrıldım. Hele o 3. Bölüm :upside_down_face:
Arya yine seyirciyi çoşturdu :grin:
Bu sezon D&D’ye bir soru sorun ve size iki farklı cevap verme ihtimalleri var (örnek soru: Dany neden bu hale düştü?): Çünkü Dany, delirmemesi gerektiğini unuttu ve onun bu hale gelmemesi, bize pek doğru gelmedi. Alternatif bir cevap daha: Evet :yum:
Ve yine söylüyorum, eminim bu bölüm daha iyi olacak!

Tam D&D işi gibi duruyor.

Ben hiç böyle hissetmiyorum ya hatta kurtuluyormuş gibi hissediyorum. Neden çözemedim (sanırsam evrene kitaplarla başladığımdan olsa gerek) dizi bende hiç böyle bir etki bırakmadı.

Sonu aynı olmasa keşke…

Ya ben de diziye bayılmıyorum da sonuç olarak karakterlerle bağ kuruldu falan. Şu an duygusala bağladım kalbim kedere boğulacak dedim de belki de hiçbir şey olmamış gibi devam ederim bilemiyorum :joy::joy:

1 Like

Bana pek farketmez. Spesifik olarak fazla bir beklentim yok zaten. Siz kertenkele lobisi için kötü bir gece olarak gibi ama bu gece yine de umudunuzu yitirmeyin.

Haa bak sen gaza gelmişsin o halde.

1 Like

Aynen gaza gelmek doğru tabir olabilir

:rage::rage::rage::rage::rage:

U
S
U
R
P
E
R

S