8.Sezon Fragmanı - Official Tease : Crypts of Winterfell

8-sezon

Benim görüşüm, bu açıklama dizi kanadından gelmedikçe çok da ciddiye alınmaması gerekmekte. Bu işin parasal tarafları da var ve şuras gerçek ki olayların arka planı insanların çok ilgisini çeker.

Martin’in kişisel görüşü böyle olabilir. Hatta belki kişisel görüşten öte böyle bir bakış açısı vardır HBO’da ama gelecek için ne olacağı belirsiz :slight_smile:

Fan yapımından hallice olmuş ama senaryoyu redditten bakıp yazıyorlardı doğru.

Yaa keşke doğru düzgün bir şey gelseydi. Ben pek anlam çıkaramadım. Ned ve Catelyn’in heykellerinin olması çok güzel (kitapta imkansız olsa da) ama madem abartmışsınız keşke Robb’un da heykeli olsaydı. Ayrıca o heykeller neden onların ölümlerinden önce yapılmış. Brandon aşağı inemiyor tamam ama neden onun heykeli de yok? Diziden bir sahne olduğunu sanmıyorum. WW mahzenlerden saldırmaz herhalde yoksa tüm hepsi ölür orada. Belki de mahzenlerde bir güç yattığı falan doğru bir teoridir. Bilemiyorum ama tek diyeceğim umarım Jon/Arya karşılaşması da Sansa/Arya karşılaşması gibi saçma bir şey yapmazlar…

Mahsenler, soğuk, buz ejderhası ? ://

Görsel kompozisyonu, başka bir şey değil. Yani bir şey anlatan manasında değil. İki savaşçı kardeş iki yanda, savaşamayan kardeş ortada; savaşanlar kılıçları çekip ileri atılır iken diğeri geriye kaçınıyor ve bir nevi onu koruyorlar gibi oluyor. Şimdi Sansa yanda olsa, görsel kompozisyon açısından şekle oturmazdı. Ben ilk böyle anladım, aklıma ilk gelen bu oldu. Yoksa alayı ölecek diye korktum zaten :joy:

Neyse, zaten teaserdan mana çıkarmamak daha iyi gerçekten. Söylediğin gibi Kit de demişti; mesele artık Jon’un kimliğini öğrenmesi/tepkisi ve gördüğümüz gibi savaş. Başka biri et anlatmıyor bu.

Bir de bu ne la? Şaşı Jon olmasına mı sövem yoksa Jon’a benzememesine mi? Heykeltıraşın beceriksizliği. Diğerlerini ne güzel yapmış oysa.

He tamam, doğru diyorsun.

Heykeller sahiden çok kötü yaaa :joy:
Redditte biri “Sizce Jon’un yaşlı halinin heykeli mi?” diye sormuş, bir diğeri de cevap olarak “Yok, heykel çirkin” demiş, epey güldüm ona :smile:

Caps de yapmışlar :

Twitter’da da paylaştım fikrimi; biri öyle dedi “yaşlı hali bence” diye… Dedim yok be bildiğin çirkin, üstüne şaşı :joy:

Söylüyorum inanmıyorsun; ya Kit’e ya Jon’a kıl kapıyorlar yapımcı ya da senaristler. :joy:

Kızların heykelleri güzel olsa şüpheye düşebilirdim ama yok, onlarınki de kötü :smile:

Aman neyse, Arya ve Jon’u beraber görmek ne hissettirdi Ayça hanım? Duygularınız, düşünceleriniz nedir? :grin:
Benim jeton ikinci izlemede düştü… “Bi saniye, bu arada… Arya, Jon… Bir arada… :smiling_face_with_three_hearts: :sob:

Ben onlarınkini sevdim, güzeldi bence.

Bir şey hissetmedim. Çünkü teknik olarak birlikte değiller daha. Ayrıca o sıralar başka şeylere odaklandım. :grin:

Senarist ve yapımcılar, heykeltıraşa “Biz Jon’a gıcığız, onu çirkin yap” demişler, evet (!) :smile:

Duygusuz musun sen yaa? Evet bu dizinin bir bölümüne ait bir sahne değil, sadece tanıtım için çekilmiş ama yine de… Arya ve Jon işte, hiç mi bir şey hissetmedin?
Neye odaklandın o kadar? Şahane heykellere mi? :smile:

Beğenmedim, sonunda NK gözükseydi çok daha iyi olurdu bence, Heykelin Jon’un yaşlı hali olduğunu düşünüyorum. ROBB NİYE YOK ALLAHSIZLAR.

Ailenin piçi Jon değil Robb kanka. Başka açıklaması olamaz.

1. Sezon tüm duygularımı öldürdü. :joy:

Ya heykelleri görünce “eyvah len bunlar ölecek mi yoksa?” Diye tırstım, Starklara nefes aldırmadı bu senarist bit yavruları sonuçta; can derdinde idim o an. Normal yani bence :crazy_face:

@alpaltu bence de :joy:

GRRM değil miydi bunu yapan? :smile:
İyice karıştı senin kafa bak, bu anlamsız ve aşırı D&D nefreti aklını bulandırıyor :joy:

Ahahahhahahahahaha Fakat Rickon’u da öldürdüler! :joy:

Bu arada teaser’ı izlerken üşüyen bir ben miyim? :crazy_face:

Rickon un ölümü Jon kral olsun diyeydi.

Robb’unki de öyle abi.

Dizide öyle elbette, Robb’un arkasında vasiyet bırakarak ölmesi (kitaptaki gibi) çok mu mecburi bir kırpma oldu? Bazı şeyler sırf keyfi ama işte.

şimdi limon sıkmak istemem ama tam olarak aynı saç modeli değil sanki. sansa’nın saçı lyanna’nınkine benziyor. -don’t worry, jonsa’ya bağlamayacağım- kuzeyli leydilerin modelleri genelde buna yakın oluyor.

zaten bence artık sansa bir kuzey leydisi olarak özgür takılıyor. birini rol model aldığını,alacağını düşünmüyorum. aynı saç şekli jon’la sarıldıkları 2 saniyelik 8.sezon kısmında da vardı ve dany’yi henüz gördüğünü de sanmıyorum. haa,kanki olmaları isterim,biraz fandomlar arası savaş diner :smile: ama missandei-dany gibi aşırı rütbe farkıyla da olmasın. gelin-görümce olarak senli benli takılsınlar :wink:
jon’a o kadar saydım,döktüm ama hala teaser’de görünce heyecanlanıyoruz, azizim, engelleyemiyoruz. içimize işlemiş :blush:
arya elinde ki düz kılıç iğne’yle kimi öldürmeyi düşünüyor anlayamadım. inş jon buna yeni bir valyria çeliği iğne vermiştir,ya da valyria kaplama filan yapmışlardır. yoksa çok saçma.bu kız böyle böyle zail olur gider.
sansa’nın her şeye rağmen güzelliği ve asilliği :smiling_face_with_three_hearts: bu sezon oyunculuğundan aşırı umutluyum.

fragmanın bence ve tek mesajı kuzey savaşa hazır o kadar hazır ki savaşın başında mahzen mezarlar için heykellerini hazırlatmışlar. Benim fragmandan aldığım sonrasında gelen beyaz sis te buna mesajı tasdik