8.Sezon Fragmanı - Official Tease : Crypts of Winterfell

8-sezon

Diğer başlıkta bunu açıklamasını yaptım ama buraya da yazayım.
Rickon’un ulu kurdunun adı Shaggydog, ve Shaggydog İngiliz edebiyatında (shaggy dog story) genel olarak başı sonu belli olmayan, bir yere varmayan, anlamsızca biten hikaye / olay örgüsü anlamına gelen bir terim.
İsmi veren Martin değil mi? D&D değil :wink: O yüzden konuşmak için erken sanki he?

@Cassiopeia :kissing_heart:
Öyle diyorsan öyledir, ki fotolar ikna edici zaten. Ben fotoyu görünce öyle ekledim işte, çokta araştırmadım, saç modelleri hakkında da bilgim yok. Karışık örgülü model görünce Dany’ye bağlarım ben :smile:
Ama farketmez, arkadaş olmalarını istiyorum :grin:

Aynen aynen! Gına geldi fandom kavgalarından.

Yani evet tabi, bu ayarda. Missandei - Dany arkadaşlığı başka, öyle olmaları zor zaten.

O ilk böyle yürüdüğü an var ya? “Wuuuu! Damn girl” diye tepki verdim :smile:
Bu arada ben Sansa’ya ısındım son zamanlarda, hani pek umrumda olmayan karakterden, iyi olmasını istediğim karakterlerden biri haline geldi, güzel dileklerim var kendisi için, umarım pişman etmez :smile:

Dany’de karışık saç modeli kullanıyor, kuzeyliler de. Şu ikizler teorimize buradan çıkar mı bir şey🤓

Belki de selam çakmışlardır :grimacing:

Branin nerde olduğunu buldum :joy::joy:

bu konuyu ayırdı #46

A post was merged into an existing topic: 8. Sezon Genel Teori / Tahmin Konusu

şimdi tekrar izledim de aklıma aegon ve kızkardeşleri geldi. onlara mı selam çaktılar acaba. dany zaten gözükmüyor,bran ve robb’un heykeli de yok orada. sadece bu üçü.jon zaten bildiğiniz gibi aslında aegon. arya-visenya’yı(zaten en çok onu seviyordu), sansa-rhaenys’ı temsil ediyor. uzun pençe=blackfyre, iğne=kara kızkardeş. :thinking: targ kardeşlerle başlayan tarih,stark kardeşlerle yeni bir çağa mı geçecek acaba :face_with_monocle:

:smiley:

bir de böyle bir şey var.

Değişik bir bakış açısı ama pek sanmıyorum.

Sebeplerine gelince

1. Bu dizi. Dizide ben Ejderhanın 3 başı var muhabbetinln bir kere bile işlendiğini hatırlamıyorum. Hatta onu geçtim Aegon ve kızkardeşlerinden bahsedildiğini ve 3 başlı ejderin kökeninin onlar olduğundan bahsedildiğini de hatırlamıyorum.

2. Bu ağır bir şekilde Stark temalı bir teaser. Böyle bir Teaser’ın içine ağır bir şekilde Targaryen teması içeren, ()üstelik söz konusu tema içinde 2 baş gibi önemli rolü kadın olmaları dışında pek ortak özelliklerinin olmadığı 2 kişiye vererek) sanmıyorum.

Aegon, en çok Rhaenys’i sever. Hatta Visenya ile geçirdiği her geceye karşılık Rhaenys ile on gece geçirirdi. Yani pek benzemiyor o açıdan :frowning:

bunada bende pek katılmıyorum
visenya sert olsa da sadece savaşçı yönü ile aryaya benziyor, rhaenys ise Sansaya hiç mi hiç benzetemedim
ama dizi için böyle bir benzerlik yaratıp oluşturabilirler tabiki, ben hala savaşa ölüme hazırız mesajı olarak yorumluyorum heykelleri

Aslında bir Aegon ve kız kardeşleri görüntüsü var bence de, ama senin de dediğin gibi, sadece bir selam çakma en fazla, görüntüden ibaret. Veya öyle bir niyet yoktu ama nihayetinde öyle veya böyle insanların aklına Aegon, Rhaenys ve Visenya geliyor görsel olarak, bu üçünü yan yana görünce. Tabi bundan ibaret her şey. Nette biraz ne yorumlar yapılmış diye bakınca, bazı insanlar Jon’un sonunda Sansa ve Arya ile evleneceğini öngörmüșler ama o kadar da değil. Hem kim kendini tekrar eden olaylar, “geçmişten kopyala geleceğe yapıştır karakter gelişimi/kaderi” içeren bir hikaye ister ki? Ben istemem :grin:

Ejderhanın 3 başı ejderhayla ilgili. Adı üstünde. Karıştırmasınlar Starkları.

Ama bir yandan

Visenya Arya

Rheanys Sansa

Dikkat çekiyor

Sansa, KL yoluna düştüğünden beri sürekli Cersei temeli bir saç örgüsü kullanıyordu. Bir kere de Marg yapmıştı galiba. Etkisinde hayranında kaldıklarına karşı böyle bir şeysi var, saç şekli onu işaret ediyor. Şimdiki saç modeli, kuzey leydilerinin tarzında olması (bilhassa ailesinin iki üye kadını) onun artık Stark/Kuzey etkisinde olduğunu, diğer yabancı etkilerden çıktığını vs. işaret eden bir şey. Çünkü 7. sezonda hala Cersei’nin etkisindeydi; hayranlık duyuyordu falan, Sophie de söylemişti zaten. Özetle kız özüne dönmüş, işaret o. :smiley:

1 dakika 45 saniyelik promo dan zibilyon tane teori üretilmiş.Ben düz adamım ve düz mantıkla bakıyorum.Bu görüntüler büyük olasılıkla dizide olmayacak ama bu durum anlam tasımadıgı anlamına gelmiyor belli ki yapımcılar bize bir şey anlatmaya çalısıyor.Hatırlarsanız,7.sezon’un uzun yürüyüş promosunda kartların dağıtıldığını,savaşın kapıda olduğunu ima etmişlerdi (Dany,Cersei,Jon ve Night king’li promo dan bahsediyorum)

Peki bu sefer ne diyorlar ?

Ned’in,Cat’in sesleri : geçmiş sezonlara atıf.nerden nereye geldik durumu.

Mahsen : Winterfell (çok zekiyim)

Buz : Night king (WW)

Heykeller : Dumur olmaya hazır olun mesajı.

Kılıçların çekilmesi : Savaş

yani kısacası Winterfell karışacak,vaziyet alın diyorlar.yorumlamam bu kadar :grin:

onu biliyorum. duygu abla sansa acaba dany’mi örnek alıyor ki demiş ona cevaben yazdım kuzey leydilerinin saç stillerini. hatta cersei,dany ve sansa’nın kıyafetleri genelde bişeyler anlatıyormuş. ama bu konuda en çok dikkat çeken sansa bildiğim kadarıyla.

bende evlenirler demiyorum. en azından dizide de arya’yı o manada eş olarak düşünmüyorum zaten. ama bence ortada bir aegon ve kardeşleri teması var :thinking:

rhaenys şarkıcıları,halk hikayelerini,ozanları seviyor. tatlı,nazik, çok güzel,tüm halkın sevdiği bir kraliçe. haneler arası çöpçatanlık yapıyor. ve visenya’ya oranla çok feminen biri.
visenya da erkeksi,erkeklerin arasında kendine yer bulmak isteyen ve bulmuş,kara sanatlara meraklı-bknz:yüzsüz adam eğitimi-,zeki,aegon’la birbirlerinin küçüklüklerinden beri hem yakın arkadaşı hem kardeşi. birlikte kılıç dövüşü filan yapıyorlar çocukluklarında.
bilmiyorum,ben çok benzetiyorum.

benim asıl kastettiğim tease’de ki tema. illa evlenmeleri gerekmiyor ki.
ayrıca rhaenys’e aşık-muhtemelen daha feminen olduğu için-. visenya’yla daha kardeş gibiler zaten.
hatta rhaenys öldükten sonra iyice abi kardeşe bağlıyorlar diye hatırlıyorum. yani aradaki sevginin türü farklı. visenya’yla hep daha kardeşçe ilişkileri var ve zaten onunla görev icabı evlenip,sonra rhaenys’le evleniyor,aşk için. jon’da arya’yı daha çok seviyor ama kardeş manasında. aşk için kimse bir şey diyemez henüz,en azından kitapta.

visenya çok politikte bir karakter, rhaenys biraz hoppa bir karakterken visenya tam zıttı
sansanın ilk zamanları evet düşününce öyle ama şuan ki hali öyle değil, ayrıca rhaenys çapkında bir karakter Aegon yanında değilse aldatıyormuş Sansa öyle değil yada geldiği yer öyle değil rhaenys politika bulaşmazken visenya politikanın içindeymiş Arya nın politika yapacağını sansanın uzak duracağını sanmam

bence selam çakmadan başka birşey değildir ve dediğim gibi ölüme savaşa hazırız mesajı bu bence

şöyle bir şey var:birebir aynı değiller tabi. rhaenys’in çapkınlığı da sadece söylenti. ve hoppa olduğunu ikimiz de bilemeyiz. sadece kadın eğlenceyi filan seviyor,şarkıcıları koruyor, bunu biliyoruz. ve yönetimde bir kadın olduğunda böyle dedikodular olması çok olağan.dany hakkında neler neler söylendi. elinde büyük bir güç tutan bütün kadınlar hakkında millet egosunu tatmin etmek için hikayeler uydurur. şarkıcılar özellikle yalan söylemeye meyilliler. bknz:marillion-adam 2 dk içinde edmure hakkında cat’e ne yalanlar sayıp döktü.yok beni çok sever filan.
politika’ya gelince visenya’nın yaptığı daha çok yönetmek. politika aslında dikkatli okunduğunda daha çok rhaenys’in işi. gerçi ömrü kısa olduğundan çok bilemeyiz o yüzden kesin bişey söyleyemem. ama en basitinden haneler arası evlilik ayarlamak en baba politikacılık örneğidir. sonra
karısını döven bir adam ve kadının kardeşleri geliyor. yanlış hatırlamıyorsam onlar arasında ki hükmü de rhaenys veriyor mesela. hani şöyle bir şey yok: visenya yönetirken,rhaenys yiyip içip eğlendi gibi. hatta aegon’un yönetimi iki kardeşine de bıraktığı çok açık seçik yazıyor.

Dany de sözde Meeren’in yarısıyla yatıp gene de azgınlığını asla dindiremeyen birisi :smiley:

vsenya savaşçı iken Rheaenys barış insanıydı evet ama ben yinede Sansa ve Aryayı onlara benzetemedim
ha belki yarın banada benzer gelir senin hangi noktlarda benzettiğini anlamaya çalışıyorum, biraz biraz anlıyorum ama yinede ben kendi adıma benzetemiyorum :thinking:

sorun değil, bence zaten temsili bir benzerlik. çok bir anlamı olduğunu sanmıyorum :slight_smile: