8. Sezon Fragmanı

season-8
got

Aryanın kaçtığı kişi Jagen h’gar dağdan kaçtığı felan yok dikkat et sonunda …bunu görmek için bekliyordum diyor bıçagı birine tutarak,Jagen’in gerçek yüzünü görmek için…Dağı tazı,Cersei’yi ise Jame öldürecek…Büyük olasılıkla sızdırılan senaryolar %80-90 örtüşecek…WF düşünce vadiye sığınacaklar…

Jaqen de mantıklı geldi aslında
Jaqen veya akgezen bence kaçtığı

Hangi sitede bilmiyorum ama biri demiş ki “Mahzen mezarlardaki ölüler canlanıp Arya’nın peşine düşüyorlar, Arya bu yüzden dehşet içinde” :joy:

Tabi gülüyorum şimdi ama gerçek olur birde… Neyse o zaman gelir laf sokarsınız :joy:

dağ, Jagen falana ihtimal vermiyorum çünkü Arya onlar ile savaşır kaçmaz onlardan
orada bence ötekilerden kaçıyordu ya da tuzağa çekiyor birini

Waif 'den de kaçtı…sonra öldürdü…

derken anlamadım
ve bende öldüğünü düşünüyorum
ilk iki bölümse tamam ama tüm 8. sezondan görüntü ise jon deny nin el ele ejderhaya yürüdüğü yerin devamında da ikisinden biri öldü bence

Waif o Arya’ya saldırmaya çalışan korkunç kadındı

ha tamam yüzünü yüzsüzlere verdiği kız

Aynen o kız abla :slight_smile:

Fragman 1.05sn. baksanıza Jon yeraltı mezarlığına gidiyor ve arkasından Danny…yüz ifadelerine dikkat edin…Sızdırıldığı söylenen senaryoda;Jon anne Lyanna ve Ned ziyaret için mahzene iner.Danny birşeylerin yanlış olduğunun farkına varır ve onu mahzende bulur.Jon’a senin sorunun ne? diye sorar
Jon;Kendisinin Jon Snow olarak bile çagrılmadığını insanların uydurduğu ve bütün hayatı boyunca inandığı kişinin bir yalan olduğunu söyler.

Yanlız ben bi ara sızan spoiler dolu senaryolara o kadar inanmışım , baya heyecanla izledim fragmanı. Jon ve Dany’yi Drogon ve Rheagal’in sırtında görmeyi o kadar istedim ki. Onun dışında gerçekten önemli sahne koymamak için direnilmiş gibi bi fragmandı ahaha sanırım dizide bilmediğimiz tek bi spoiler içeriyordu fragman Cersei’nin şarap içmesi, çocuk düşüyor sanırımmm

Fragmanı güzel bir şekilde açıklamışlar neler var neler yok diye.İngilizce fakat anlaşılır şekilde anlatıyor izlemelisiniz göründüğü gibi bir fragman değil

Birşey daha fragmanda Melisandra görülmedi.Şu saatte de aklıma geldi. Taa geçmiş zamana gittiğimizde Sur un Kralı ve onun aşık olduğu söylenen WW kadın hikayesi aklıma geldi.Sonradan Sur kralda NK e dönüştü gibiisnden bir hikaye vardı. Acaba diyorum bu Melisandra o kadın olabilir mi. Hani kolyeyi çıkardı babanneme dönüştü ya bu WW ları üstüne çekiyor diye düşünüyom. HEp bir azor ahai arayışı içinde ama her seferinde bulaştığı kişi batıyor yada ölüyor.Sanki bir arayış içinde fakat aynı zamanda bir yönlendirici mi acaba??

Seride anlatıldığını hatırlamıyorum, adı sanı geçmedi ise zaten çıkmasını beklememek gerek.

Açıkçası dediğini hiç sanmıyorum

Gregor, lakabanın hakkını veren nadir karekterlerden biridir (Dağ)…Herif gerçektende Dağ gibi ; Güçlü,kuvvetli.Tohumu kaçmış hıyarr gibi…Bu arkadası diriyken ; hızınızla,çevikliginizle,zekanızla ve birazda sansın yardımıyla yenebilirdiniz (Bkz :Oberyn) ama simdi neredeyse imkansız (R’hllor Sandor’un yardımcısı olsun) Herif acıyı hissetmiyor.Buyu ile ayakta.(Burada qyburn reyizin de hakkını vermek lazım) Mesela Wightarı bir kılıç darbesiyle alt edebilirsiniz (Ejderha camı da olur) ,Night king reyizin kurmaylarını Valyrian celigi ile tuza cevirebilirsiniz ama bunlar gregor da ise yaramaz.vızz gelir,tırızz gider.Peki bu davaran bugu yok mu ? Var.Açıklayayım ;

1 - Evvela Kellesini koparıp,yónyesini şaşırtırsınız.hareket etmeye devam edicektir.Bu arada yakanlanmaya özen göstermeniz lazım.yakaladıgı yeri kırar,koparır !

2- Kelle den sonra kollarına ve bacaklarına calışıp lime lime etmeniz lazım.

3- parcalara ayırdığınız uzuvları harlanmış ateste yakmanız lazım.

4- kalan kemikleri de denize attınız mı,islem tamamdır.

Gördüğün gibi ; Gregor’u alt etmek hiçte kolay değil.Night kadar olmasa da ugrastıracak biri.Demem o ki ; Arya’nın Gregor dan kaçması gayet normal,aksi Anormal olurdu.Gregor insan değil,Küçümsenecek bir düşman hiç değil !

Dağı kimsenin küçümseyeceğini sanmıyorum
Eğer Dağ ve Arya bu şekil bir savaşa girişmişse bence Arya kaynaklı olmuştur. Dağ ın durduk yere Arya ya saldıracağını sanmam yada emir almıştır. Ama Cerseide aptal değil (yani sandığımız kadar) savaş sonucuna göre hareket edecek, öldürmek istediklerini kalanlar arasından seçip öldürecektir.
Davut ve Golyat hikayesini bilmeyen Dağ şöyle ölür, böyle ölür diyebilir ama bence ölümü ve yenilgisi çok basit birşeyden olacak.
Bende insandan hele hele Dağdan öyle kaçacağını sanmam. Arya yenilgiyi kabul eden bir karakter değil, baş edemeyeceğini yada şurada daha iyi fırsat bulurum kaçışı yapar ama asla Dağ dan kaçacağını sanmıyorum hele ki o şekilde. O bile korkmuş belli

1- Arya’nın Gregor dan kaçtığını söylemedim,İhtimaller arasında varsa kaçması doğaldır dedim.

2 - Kimsenin Gregor’u küçümsediğini söylemedim,küçümsenmemesi gerektigini belirttim ! Bu iki tabir arasında “Dağlar” kadar fark var.

3- Gregor’a insan demenin,insanlağa hakaret oldugunu belirttim.

4- Peki öyle olsun…

images

Fragmanı biraz aydınlatınca arkadan Dağ olmayan ve en az 2 kişinin olduğu cisim var, Kışyarına benzeyen bir yerde kaçtığına göre WW’den kaçıyor.

işte bende onun Dağ dan kaçacağına ihtimal vermiyorum. Karşısına çıkar mı?, çıkar, dövüşür mü?, dövüşür ama o şekilde o ruhla Dağ dan kaçmaz.!

insan değil zaten ama Arya’nın da bildiği beklediği hazırlığını yaptığı düşman

Bahsettigin sahne su (Arya yı ilk basta Yara zannetmistim :grin: ) ;

Arya burada birileriyle dövüşüyor ama kim oldukları belli değil.Ben ise kactıgı sahne üzerinde duruyorum…

Aryacıgımız fena korkmuş ;

Yardırdıgı yerde pencere gözüküyor ve dönemeçli ! Buda mahzen olma ihtimalini zayıflatıyor ;

Her iki sahmenin birbirleriyle baglantıları var mı,mekan Winterfell mi gibi soruların cevaplarını bilmedigimiz icin tahminler yurutuyoruz.Argos’a verdigim cevapta 4 secenek uzerinde durdum.Winterfell ve WW da var.Millet zaten goruntuleri didik didik etmeye baslamis,her pixeli inceliyorlar yakinda bu sahnenin cevabini aliriz o zamana kadar vakit öldürelim :grin: