8. Sezon Fragmanı

season-8
got

1

şu iki görselde var. İnternette teori çok bu konuyla ilgili. Akgezene dönüşen Ned Stark bile olabilir deniyor.

2 Likes

Hayır, Maeglin’in attığı foto :slight_smile:

İlk önce rüyanı eliyelim. 6 bölümlük bir dizide üçüncü sınıf bir senaryo taktiği kullanarak rüyada heyacan yaratamacaklardı.
Diğer seçeneklere geçmeden önce bişeye dikkat çekmek istiyorum, Aryanın koştuğu mekana. Şimdi Aryanın koştuğu mekan kesinlikle mahsen mezarlar değil çünki pencereleri var. Açtım geçen sezondaki Long Walk videosuna baktım hem Kızıl Saray, Hem Kıştepesi, hatta Dragon Stone kolidorlarını inceledim. Ve şunu söyleyebilirim mekan %90 ihtimalle Kıştepesi ve bundan sonrarki yazacaklarımı bu ihtimale dayanarak yazacam.
Bu durumda kaçtığı kişinin Gregor olma ihtimalini yok ediyor. Gregor asla Kıştepesine gelmez.
Söylentiler doğruysa ve görüntüler 1 ve 2ci bölümdense FMnin olaylara bu kadar hızlı dahil olacağını hiç sanmıyorum ayrıca FMnin Aryanın peşine onu öldürmek için düşmesi için hiç bir sebep yok, bunu yapıcak olsaydılar çoktan yaparlardı, öyle sürekli karar değiştiren bir yapılanma değiller. Eğer Akgezenlerin tarafında yer alırlarsa o zaman dolaylı yolla savaş sırasında karşılaşmaları mümkün ama dediğim gibi Fm’nin Winterfell savaşında yer alması neredeyse imkansız.
Geriye bir tek Akgezenler kalıyor, ve bence zaten onlardan kaçıyor. Pencerelerden sızan ışığa bakılırsa gündüz vakti yani savaş çoktan bitmiş ve kaybedilmiş. Her ne kadar çok fazla insan ölse de bir çok insanın kaçma fırsatı bulduğunu düşünüyorum. Güneye ve Beyaz Limana doğru gittiklerini fikrindeyim. Belki sadece Arya, belki de onunla birlikte bir kaç kişi daha iç kaleye sıkışmıştır. Sabah olduğunda ise sıra onları avlamaya gelmiştir. Geçen sezon Jonun duvarın ötesinde arkada kalması sonradan kurtularak kaçmayı başarması gibi bir olay Aryanın da başından geçicektir.
İşte benim senaryomda bu şekilde sevgili @Miro, bakalım ne olucak)

4 Likes

yüzsüz adamları ben kesinlikle beklemiyorum bu sezon dizide
kitapta ne olur bilmem ama dizide onların hikayesi bitti
ne yani arya ya git dediler, sonra en olmadık zamanda peşine mi düşecekler ve ben olsam Aryadan ziyade Jon deny falan gibileri öldürmek için orada olurdum

aslında bunu çok net bulabiliriz fragmanda koşarken bıcağı görünüyor ejderha camıysa akgezenler değilse başkası,ben ejderhacamına benzettim…

Ned Stark olmasının bence asla imkanı yok çünkü kafası olmadan dirilen wight hiç görmedik şimdiye kadar, zaten oradaki ölülerin cesetleri çoktan çürümüştür canlanacaklarını sanmıyorum.

Ayrıca bakınca sızan senaryoyla baya örtüşecek gibi ve bu beni bayağı üzüyor…

Fragmanın sonundaki ejderha sesi viserion a ait olabilir mi acaba
Oradaki ses Dany nın ejderhası olamayacak kadar güçlü bir ses ti ve kalan son ejderha olması nedeni ile Dany ejderhasini feda etmez bence