8. Sezon Genel Teori / Tahmin Konusu

8-sezon

Yav Jaime’yi ben de seviyorum da Lannisterlar…. Yani aslında Lannisterları severim. Saygım var. Ancak onları villain olarak seviyorum. Tahtta değil.

Bak mesela Jaime Aerys’in piçi çıkarsa hareketlerine göre destekleyebilirim :D. Sorun Jaime değil aslanlar.

8.sezonda merak ettiğim konuların başında,uzun süredir birbirlerini görmeyen ama birbirlerinin hayatlarını etkileyen karekterlerin bir araya geldiklerinde verecekleri tepkiler diyebilirim.Mesela ; Bran &Jaime.malum olaydan sonra birbirlerini görmediler.hatta birbirlerinin isimlerini bile anmadılar.Bran’ın tepkilerine bakarsak kin tutmuyor.o olayın yasanması gerektigini biliyor.ama yinede merak ediyorum…bir digeri Dany & Jaime.aynı ortamda bulundular ama sohbet edip,yuzlesmediler daha cok var…Tyrion&Sansa.Arya&Gendry gibi,en cokta Sandor ile Stark kızlarını merak ediyorum.

O tarz şeyler bir eserde benim de en fazla merak ettiklerim arasında başlarda gelir.

Diziyi geç yayınlayacakları belli de,en azından bir fragman yayınlasalardı iyi olurdu.komplo teorileri kurar,sinekten yağ çıkarırdık.konusacak bir seyimiz olurdu.Bekle…bekle…bekle…nereye kadar ? Eski baslıkları hortlata hortlata,aynı mevzuları konusa konusa sizofrene bagladık.sonumuzu hic iyi gormuyorum.

8.sezon haberleri basligi kapandigi için, buraya yazayim, ufak bir haber.

Özel efekt süpervizörü Joe Bauer’in açiklamasina göre, 8.sezonda Ghost’u fazlasiyla görecekmisiz, ve oldukça hos ya da oldukça havali (“pretty cool”'u nasil çevirirseniz artik) sahneleri olacakmis.
Ben Drogon-Jon yakinlasmasi sahnesine karsilik, özel bir Ghost-Dany yakinlasmasi sahnesi bekliyorum. Bu oldukça hos bir durum olur.
Tabi adamin açiklamasindan sadece bu sonucu da çikarmiyorum :smile: Savas sahnelerinde Ghost’a özel sekanslar olacagindan da emin gibiyim.
Özlemistik valla, sahane olur. Ghost’u görecegimizden emindim ben ama ne kadar gösterecekleri, ne kadar üzerinde duraklari konusunda süpheliydim. Fazlasiyla görecek olmamiz ve oldukça hos/havali sahneler olacak olmasi çok güzel bir haber.

Belki sonunda ghost üzerinden bu ulukurtların önemini açıklamış olurlar :slight_smile: ama bi zahmet biraz CGI yı kurtlara harcasınlar yaa. Ghost benim gözümde baş karakterlerden biridir. Bu kadar az gözükmesi çok saçma :frowning:

Drogon Ghostu yer, Jon Dany’i öldürüp Azor Ahai olur.

Mutlu son.

Ben nedense Nisan’da başlar gibi hissediyorum. Bu arada ilk mesajım, sizleri hep okuyordum özellikle 8. sezon konusunda ‘-’

Game of Thrones’ta Tyrion Lannister karakterini canlandıran ABD’li aktör Peter Dinklage, ünlü fantastik dizinin final sezonuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 49 yaşındaki oyuncu, karakterinin akıbetine ilişkin “Tyrion için dizi çok güzel bitiyor. Trajik olsun ya da olmasın” açıklamasını yaptı.

Haberin kaynağı:

Tyrion kral falan olmaz umarım.

Tywin Lannister bulutların üzerinden ne oldu lan son gülen iyi güler derse Martin’e suikast düzenleyebilirim.

Dün gece haberi okudum paylaşmaya üşendim. Benim ilk aklıma gelen Tyrion Batı muhafızı olması, çok istediği Casterly kayasını alması. Kitapla birazcık paralel gitse o ilk aşık olduğu sonradan fahişe olan kadınla tekrardan bir araya gelmesi. Dizide Sansa’yı götürse efsane olur. Zaten halihazırda nikahlı karısı.
Finalde ölmeyeceğine eminim. Hayatı boyunca çile çekti küçük reyiz, 7 gönlüne göre verir inş.

Shagga: Nasıl ölmek istersin yarım adam?
Tyrion: Seksenlerimde, kendi yatağımda etrafımda şarapla ve de bir kadınla.

Tyrion’a Casterly Kayası ve Kral elliği kalacak kesin olarak da daha fazlası olmaz umarım.

Zaten ben bazı olaylarda kitaptan bizzat aldıkları görüşündeyim ve Casterly Kayası’nın düşmesi de bunlardan birisi. Tyrion orayı kanalizasyon bilgisi sayesinde düşürüyordu ve aynı muhtemelen kitapta da yaşanacaktır. Kitapta ise asla Castery Kayası önemsiz canım olayına girilmez. Tyrion orayı ele geçirecek olursa muhtemelen Kaya’dan ciddi destek toplar. Adamda kinslayer damgası var ama kızkardeşi de temiz değil ve kendisi kanunlara göre Kaya lordu. Bir de arkasında ejderli karı olunca bayağı sıkıntı çıkartır.

ilginç bir haber olmuş
yalnız olması tuhaf cidden

Arya ne kadar yalnızsa,Sansa da o kadar yalnızdı…Arya ne kadar yalnızsa Jon da o kadar yalnızdı…Jaime de o kadar yalnızdı…Tyrion da o kadar yalnızdı…Robb da o kadar yalnızdı…Herkes payına düşen acıyı aldı…Karekter üzerinden ajitasyon yapmanın luzumu yok.“Arya her zaman yalnızmış !” sanki diğerleri buzlu badem kırıp keyif catıyordu.Yoren kimdi ? Sandor neciydi ? Jaqen kime yardım etti ? Daha bunun Gendry si,Al turtası,Beric’i var…

“Game of thrones da artık oynamak istemiyordum!” ee bu zaten son sezonlardaki abartı oyunculugundan belliydi.Millet dizide 10 saniye gözükmek icin para verdi.sen ise ilk oyunculuk deneyimin olmasına ve şu anki ününü bu diziye borclu olmana ragmen al pacino,robert de niro,Marlon brando havalarındasın.Milletin Arya karekterine olan sevgisi sana fazla geldi.bir kac yıla unutulup gittiginde yine bu diziye sarılacaksın,bu kadar yüksekten uçman anlamsız.Sözün özü ; Saçma sapan bir demeç olmuş.

yalnız olması tuhaf derken son sahnesini kast etmiştim
şimdi doğruya doğru geç oyuncular içinde melissa nın Arya rolüne yakıştığı kadar rolüne yakışan yoktu.
Dizi yada kitapta yalnızlığına gelirsek cidden hiç yalnız kalmadı yüzsüz adamlara katılana kadar
rolünden sıkılmasına gelirsek keşke bunu farklı kelimeler ile anlatsaydı artık başka rollerde, karakterlerde, türlerde kendimi göstermek istiyorum gibi…
Melissa nın bir bu sözüne birde Stannissi oynayan oyuncunun “karakteri anlamadım sevmedim para için oynadım” gibi bir demeci vardı ona çok kızmıştım. Melissa yine daha yeni yetme desek doğru olur o yaşını başını almış tecrübeliyken saçmalamıştı. Ne oluyorsa bunlara toptan :stuck_out_tongue:
Bu arada

Harry potter oyuncuları aklıma geldi sevildiler ama aynı patlamayı sevilmeyi hiç biri bir daha yakalayamadı mesela çok çok haklısın

Kimsenin haberi yok mu? Aaaaaaaaa Aaaaaa genel olarak baktım da yazanı görmedim, gözümden kaçmadı ise…

Sean Bean ağzından özel bir bölüm çektiklerini ve tüm eski oyuncuların bir araya geldiğini kaçırmış.

Game of Thrones ’un sekizinci ve son sezonu merakla beklenirken dizide Ned Stark karakterini canlandıran Sean Bean finale ilişkin önemli ipuçları verdi.

Bean, The Hollywood Reporter 'a verdiği röportajda, “Stark ailesinden kimseyle görüşüyor musunuz?” sorusuna şöyle cevap verdi:

“Hiçbiriyle! Onları sadece ara sıra bazı özel durumlarda görebiliyorum. En son dört hafta önce Belfast’ta görüştük. Conan O’Brien sayesinde. Özel bir bölümdü ve hepimiz bir araya geldik. Çok güzeldi. Son bölümdü, o nedenle bir araya geldik. Bu büyük yapım için tüm karakterleri Belfast’ta bir araya getirmeye karar verdiler ve Conan O’Brien gecenin sunuculuğunu üstlendi.”

Dünya kaosa sürüklenir, Night King kazanır ve herkesler ölür. Bu sırada Bran geçmişe gider. 3 dişli Mızrakta Rhaegar’ın kazanmasını sağlar.

Beyaz bir ekrandan sonra Kışyarını görürüz. Eddard Stark, eşi Catelyn Stark ve 5 çocuğuyla mutlu mesut yaşamaktadır. Bu sırada gece nöbetinden rapor gelir ötekilerle ilgili. Kral değiştiğinden beri gece nöbeti güçlenmiştir. Aynı haber krala da ulaşır ve kuzeye gelmeye karar verir. Aynı zamanda sancakları da çağırır. En nihayetinde Kral kuzeye gelir, yanında Ned Stark’ın kız kardeşi Kraliçe Lyanna Stark ve Ejderhakayası prensi, Kralın ikinci oğlu ve varisi Aegon Targaryen de vardır. Ulu kurt ve ejderha arması kullanmaktadır. Kral Muhafızları lord kumandanı Arthur Dayne şafak yıldızıyla arz-ı endam etmiştir. Jaime Lannister da tüm yakışıklılığıyla oradadır. Üç başlı ejderha ve ulu kurt bayrakları Winterfall’i süslerken kral atından iner, Eddardla olan resmi selamlaşmadan sonra konsey masasına oturulur.

Shall we begin denilir ve dizi biter.

Stannis? diziden sonra yapığı açıklamalar yüzünden umarım çağırmamazlık yapmazlar. Acaba karakter olarak mı göreceğiz yoksa kendi hallerinde talk show havasında mı?

İlkin “dizi sonunda özel bölüm” şeklinde algıladım, karakterler eşliğinde ama başka türlü gibi de görünüyor gibi sanırım; sunuculuğunu şu yaptı dediği için.

İnan bana ben de bunu bir çok kez hayal etmişimdir.

muhtemelen herkesin toplandığı veda gecesi gibi bir şeydir. :slight_smile: special bölümlerde genelde kamera arkaları filan oluyor diye biliyorum zaten.