8. Sezon Genel Teori / Tahmin Konusu

8-sezon

Söylediğinin aksine Euron diziye haddinden fazla yansıtıldı, kitapta Victarion ön plandayken bu karakter diziye entegre edilmedi, dizinin son sezonu ve 6. kitabın ön okumasından Euron’un son sezonda umduğumuzdan fazla ön plana çıkacağını düşünüyorum. 7. Sezonda Euron’un Altın Mürettebat ile görüşmeye gitmiş olması, ayrıca sızan senaryoda (ki doğruluğu tartışılıyor) Euron un ne kadar da ön plana çıktığını görüyoruz. (Bu yorumu yazdığım yerden farklı bir yerde görünüyor olması sebebiyle silip tekrar yükledim)

Bir tarafta tek gözü bantlı, bantlı olan gözünde tuhaf sırlar olan, Valyria harabelerini görmüş geçirmiş, Victorian’a insan uçabilir mi? Belki de evet demesiyle vizyonunun geniş olduğunu kanıtlamış, ejder kontrol eden boruya sahip, bir söylentiye göre kraken summonlamış ve anlaşılan kendini tanrıya dönüştürmek gibi ilginç fikirlere sahip olan adam

Bir tarafta paraşütle inen boşbeleş klişe bir herif…

Söylediklerinin hepsi doğru, eksik olan ise; başladığımız noktadan uzaklaştık. Benim sunduğum deliller ışığında, 6.kitap ve 8. sezonu değerlendirir misin? Ben o kısmı merak ediyorum, (Haaa bu arada; kitapları iki kez, dizi bölümlerini sayamayacağım kadar izledim. Bunu belirtmemde ki amaç ise konuya, yani söylediklerine fazlasıyla vakıfım)

Başladığımız noktayı tam anlayamadım, arkadaş Euron POV’unu sormuştu ben de kitapta ihtimal olsa da dizide bu derece büyük bir olaya girilmesinin mümkün olmadığından bahsettim. Bunları bir kenara bırakıp saf biçimde ne kadar etkin sorusuna gelecek olursak eh doğru herifi şuan en etkin birkaç kişiden birisi yaptılar.

Bu sezon Dany ve kaşlarını daha az görebiliriz. Jon snow ve gece kralı arasında ejderhaların dansında ki aemond vs daemon karşılaşması gibi bir sahne görsek efsane olur. Düşünsenize jon snow drogonun üzerinden viseriona atlıyor ve gece kralının gözüne ejderha camı sokuyor. Ne sahne be :smiley:

Öyle bir şey kesinlikle olacak bence.

Hocam Kitapda Senin Dediğin Gibi Danny Manyağın teki westerosun anasını … Sonra jon buzdan ejderhasından atlayarak uzunpenceyle danny’i ortadan ikiye yarıp dragonun beynine kılıçı sokuyor. Drago (nasıl yazılıyor bilmiyorum) kralın şehrinde simyacılar loncasına düşüyor sonra ağzından bir kıvılcım çıkıyor ve bumm

Mutlu Son :slight_smile:

Jon TeamDragon’un parçası olmaktan daha çok başına geçecek. Daenerys alışsa iyi olur Aziz nasıl gittiyse o da öyle gider😎

Bu yazdiklarindan hiçbir sey anlamadim :smile:
Jon’un basina ne gelecek? Niye? Kim Aziz gibi gider? Dany mi? Neden? Onlarin konuyla ilgisi ne? Ben Kit’den ve Emilia’dan, birde iste Nathalie’den bahsediyordum :joy:

Jon TeamDragon’un başına geçecek. Daenerys’in Targaryen liderliğini çekmesi sona erecek manasında söyledim.

Olsun, hakkidir Jon’un :grin:
Ama Dragon Team derken ben gerçekten oyunculardan bahsediyordum. Genelde Nathalie, Emilia, Gri Solucan’i oynayan adam falan birlikte fotograf paylastiklarinda, altina #DragonTeam veya #TeamDragon (tam emin degilim) yaziyorlar. Neyse o yüzden öyle bir sey dedim yani.

Anladım

Ulan bende her fırsatta saldıran Aktroller gibi oldum. Jontroll de diyebiliriz.

Bu kadar teoriye gerek yok sezon sonunda, herkesi öldürmüş olan Euron gecenin kraliçesi ile düşmanlarının kemiklerinden yaptığı tahta oturacak kraliçeye de buzdan taht yapacak.

Euron ww kraliçesi ile evlenecekse night king kiminle evlenecek ?

Euron öldürecek Night King’i

Ölmemiş miydi yav bu kız :confused:

Senaryo sızıntısı konusunda paranoyaklaşmadan işte bunlar.

O fırtınaburnu civarı AltınMürettebatın geldiği yerdi. Demek ki önemli şeyler olacak.

:angry:

:stuck_out_tongue_winking_eye:

Illa ayni yer için kullanacak degiller, baska bir mekan için de kullaniyor olabilirler.
Mesela Sevilla’da Dorne ve Essos çekimleri yapiliyordu ve Kit su an orada. Essos’a geri dönülmez bu sezon, ve Jon’un Dorne’da ne isi olur?

Edit : Sevilla’da Ejderha Cukuru sahneleri de çekiliyor. Neyse gerçi yine biraz benim demek istedigime geliyor bu. Bir lokasyonu farkli mekanlar için kullanabilirler.

Gerçi bu konuda bilgim yok ama o mağara biraz daha dar bir alan kaplıyor. Bir şehir ya da bölge değil yani.

Ejderha çukuru sahneleri daha önce çekilmedi mi topluca? Bence malum neşe kulesiyle ilgili Jon’u ilgilendiren bir arthifact olabilir. Yani o mekana gider, eskilerden bir iz bulur falan. Zaten şu isyan meselesi ve Lyanna Rhaegar aşkı soru işaretleriyle dolu.

Targaryenler iyidir, hoştur güzeldir. Kendilerini severim. Ama gerçekte Martin gibi insanların karşı olduğu canavar devlet olayının muhteşem bir temsilcisiydi. Ateş ve kanla fethedilmiş, sınırsız otoriteye sahip olan bir devlet. Hatta Demir taht bu yönden çok ilginçtir ve güzel bir metaforu barındırmaktadır, düşmanların kılıçları ile oluşturulmuştur ve bunun sebebi düşman kılıçlarının her daim dikkat etmezsen seni kesip öldürebileceğini bilmektir. Yani aslında bh diyar korkuyla, düşman yaratmakla oluşmuş ce en başından yanlış bir Temel Üzerinde bina edilmiş olan devleti simgelemektedir.

Ne alaka bununla? Ben Buradan yola çıkarak her zaman seri sonu gelecek değilimin aynı zamanda atalarla bir yüzleşme olacağı, Jon’un, Dany’nşn ya da başka birinin bu anlayışı şiddetli biçimde eleştirebileceğini ve buna ters bir şeyler yapabileceğini düşünmüştüm. Bu sistemin en büyük sembollerinden olan kızıl kale’nin boyanması da düşüncemi doğrular nitelikte.

Ve dolayisiyla Jon’un veya Dany’nin, rengi ile düsmanlarin yakildigi atesi simgeleyen Kizil Kale’yi beyaza boyayip, daha iyi ve yumusak bir çagi isaretlemeleri gayet mümkün, mantikli diyorsun?
Benim aklima yatti ve çok da hosuma gitti, ay hadi insallah :smile: