8. Sezon Genel Teori / Tahmin Konusu

8-sezon

Özet

[[]44 32’den itibaren

Jon at Big Tree
Jon&Sam
Jon See Rhaegar[/]

Sızan senaryoların(fanfiction) birinde Jon ve Dany evlenirken babasının yakılduğjı duyan atarlı Şam düğümü basıp olamaz siz akrabasınız diyordu :joy:. Umarım buna benzer saçmasapan bir şey olmaz.

Ya yok ben inanmadım :slight_smile: Yaşlı Mel nerdeymiş onu da, kuşatmaların yerlerini de, Aeron ne alaka falan anlamadım açıkçası :slight_smile: Bunu açık edeceklerini de sanmıyorum, bu belgeye el sürmüş herkesi HBO sorguya çeker, ağı tazminat ödetir.

Harbi ben ona dikkat etmemişim

Özet

Aeron ne alaka? Ama belki de sokmuş olabilirler seriye çok önemli bir rolü varsa o kadar zor değil.

Zaten aslında dizide Victorian da var :D. Theon o tuzlu ayine katılmadan önce Balon ismini çağırıyor :smiley:

O bana biraz tuhah geldi yaa. “Rhaegar sees Jon” yaziyor orada, bu beni süpheye düsürdü, “Jon sees Rhaegar” olsa daha mantikli olmaz mi? Yoksa ciddi ciddi bir Hodor durumu benzerligi mi olacak? Hodor nasil gelecekten gelen Bran’i gördüyse, Rhaegar da oglunun gelecekten gelmis halini mi görecek? Tabi o delirmeyecek. Aaayyyy sahane olur! :heart_eyes:

@The_Sworn_Sword Ben neredeyse kör oluyordum okuyayim derken :grin:

@Symmachus Vaaay! Ne oldu? Dany ve Jon birlikteligini bozmak isteyen Sam düsüncesi saçma mi geliyor simdi? :stuck_out_tongue:

Arkadaslar, spoiler ibaresi kullanmayi unutmayin, küfür yemeyelim.

Özet

Zaten daha ilk bölümden böylesine duygusal bir şahneyi harcamazlar. Ama Rheagar’ın Jon’u görmesi olabilir. Sonra da diğeri. Ben hep bekliyordum zaten böyle bir şeyi. Rhaegar gibi merkez bir karakter birkaç flashback ile geçilmez öyle.

Temeli saçma gelmiyor, anlattığım şekilde olması saçma geliyor. O ne öyle Yeşilçam filmlerindeki gibi.

@Starkgaryen bence flashback olacak, biz de lan bu yeni doğduğunda babası çoktan ölmüştü diye çemkiricez senaristlere.

Daenerys Targaryen’in gördüğü vizyondaki bebek Aegon ve kadın bence Lyanna ve Jon. Bunu Duygu ablayla onlarca kez tartıştık ama hala ikna olmadım bence Rhaegar Jon’un doğumunu görmüş olabilir. Zamansal uyumsuzluklar pek önemli değil. Zorlu bir Doğum, sonra gelen bir hastalık ve en son tamamen ölme. Martin böyle bir şey var derse kim ne diyebilir ki yani fantastik evren sonuçta.

Özet

Sadece 6 bölüm olacak ve tahminen 3.bölümden 5.bölümün sonuna kadar savaslarla geçecek, hatta belki de final bölümün bir kismina da yansiyabilir. Dolayisiyla böyle bir sey olsa olsa zaten ilk veya ikinci bölümde olur.

@The_Sworn_Sword O kadarini da yapmazlar herhalde yaa :smile: Bu zamana kadar yazdiklari Martin’in yazdiklarina ters düstü en fazla, kendi yazdiklarina bu kadar ters düsecek seyler yazmadilar.

Aegon, Lyanna ve Jon. Nasil??
Daenerys 3 kisi görüyor : Rhaegar, bir kadin ve bir bebek.
Senin söylediginde bir fazlalik var yani.
Birde biz burada dizi muhabbeti yaptigimiza göre, bunun pek bir anlami yok, malum, dizide bu vizyon yok.

Finalde de olabilir aslında. Yani çok uzun değil 5 dakikalık ufak sahne hepi topu.

Ben Aegon derken Jon’u kast ettim.

Finale birakmazlar, çünkü Jon’un bu gerçegi idrak etme, kabullenme süreci gerekiyor. Dany ile durumunu da göz önüne alirsak, onun için çok daha zor olacak.

Jon olamaz, uzun uzun konustuk. Zamanlama uymuyor, kronolojide sorun oluyor, Lyanna’nin durumu da var.

Hayır ben olaya öğrenmesi açısından bakmıyorum. Daha öncesinde öğrenir, finale doğru da babasını görür. Star Wars’un ilk üçlemesinin sonunda olduğu gibi.

Gerçekleri sadece duymasi degil, görmesi de gerekiyorsa, bunu da ilk basta koyarlar ama.

Neyse, bosverelim, bir sey soracagim…

Sizce 28:59’daki “HARRY.S. INTRO” ne anlama geliyor??

Onu ben de anlamadım. Benim bildiğim tel Harry, Varis Harry :joy: bir de şu robin’i oynayanın ismi mi Harry idi? Ama niye onun gerçek ismi ile yazsınlar ki? Aha buldum altın company’nşn başındaki adama Harry diyorlardır? Şöyle gelişini gösteren bir sahne vardır?

Benim de aklima ilk o geldi ama ne alaka bu saatten sonra? O degildir herhalde.

Özet

Peki Mel konusunda ne düsünüyorsunuz? Bu kadin Essos’a gitmeyecek miydin? Ne ara döndü?
Birde Arya onun yasli halini mi görüyor?
4:30’da “OLD MEL AT W.T”, hemen ardindan “ARYA SEES O.L.MEL” yaziyor. Tabi Old’un D’si eksik ama…
Bence biraz üzerinde duralim yazilanlarin, genel olarak. Jon vs Wyman gibi çok enteresan seyler var :smile:

Oooof yaaa! Güya ben kendime söz vermistim, hiçbir sekilde haber pesine düsmeyecektim ama halime bak, forumun habercisi oldum.

EDIT : (@YeniAy_Ottoman

Özet

Aaaaa evet! Kesinlikle, hemen önceki sahne için zaten “Euron & G.C” yaziyor (Golden Company yani, tabi C harfi L gibi duruyor :smile:)

Altın Mürettabatın Başkanı o adam. Harry Strickland mi ne

Ayrıca Harry Şeride var. Kesin bilgi oyuncu seçimleri yapılmıştı bile Hatta.

Yok ya Melisandre son anda Varys’e ikimiz de Westeros’da ölexeğüz diyordu. Hem gidip dönmüş se olabilir. Işınlanma bulundu Westeros’da

Zaman meselesini mi dert ediyorsun? Varys meselesini hatırla :joy: Aslında Jon daha ilk gelişinde gitmişti, haliyle tüm olaylar olup dönerlerken o da dönmüş olabilir. Muhtemelen yaşlı halini görmüştür, öyle yazıyor sonuçta. Gizlice başka giremez.

Bak Harry işte, Westeros gelirken şöyle bir görüntü yapacak; intro derken giriş demek istemişler sanırım

Özet

Yok ama ben sandim ki, Mel gidecek, bir seyler yapacak, sonra dönecek ve yalniz da dönmeyecek. Gittigi gibi geri gelmis sanki :smile:

Gizleyin yazdiklarinizi !!! :smile:

Telefondan zor oluyor gizlemek ya :joy:

Ya belki kızılcıkları getirmiştir, beklemede duruyordur. :crazy_face:

Özet

Bran sayesinde görüyor. Ama karisik. (yorumumu silip yeniden yazdim çünkü basta Jon’un Rhaegar’i gördügünü düsünüp çok yanlis sekilde analiz ettim. Rhaegar Jon’u görüyormus. Bunun üzerinden durup degerlendirdim bu yüzden)
Önce siralamaya bir bakalim.

42:08 - Bran sees Rhar/e (çok kötü yazilmis ve eksik yazilmis ama ilk üç harf r, h ve a var)

43:00 - Sam narrates (Sam anlatiyor)

44:32 - Jon at big tree

44:59 - Jon & Sam (muhtemelen yine ayni mekan; Sam Jon’un yanina geliyor ya da Sam büyük ihtimalle zaten oradaydi. Bran’in Rhaegar’i gördügünü düsürsek, Bran da oradadir. Yani aslinda bunu baska yerde de yapabiliyor, 7.sezonda Rhaegar Lyanna evliligini gördügünde odasindaydi ama bence Sam ile birlikte “organizasyon yaptilar”, mekan olarak da agacin orayi seçtiler).

48:13 (Sam ve Jon sahnesi 3 dakika sürmüs. Bran o sirada transtadir galiba. Galiba Sam açti konuyu Jon’a, o anlatti)… Rhaegar sees Jon.

Ve 50:03 - Bran & Jon “reunt” (???.. “Birlesme” galiba, kavusma falan iste, gerçek anlamda).

Benim çikardigim sonuç su :
Bran geçmise gidiyor, Rhaegar ile iletisime geçiyor ve ona Jon’u anlatiyor. Kulaga çok ilginç geliyor evet ama geçmise gidip birilerine görünme olayi imkansiz mi? Hayir; bakiniz Hodor olayi. Neyse o sirada Sam konuyu Jon’a açiyor, 3 dakikalik bir sahne var orada, konusma için gayet uzun. Bran o sirada hala transta. Ve bence Bran Sam’e direktifler verdi, yani atiyorum “Jon’a her seyi anlattiktan sonra, ona gerçegi ispatlayacagimi söyle, bunun için bana dokunmasi gerek (veya agaca)”. Jon söyleneni yapar, Bran onu geçmisin içine çeker ve baba-ogul bulusur.
“Jon sees Rhaegar” da yazilabilirdi ama sanirim olayin en önemli açisindan bakip tanimlama yapiyorlar (ki öyle yapilir, “senaryo dilinde” bu siralamaya tretman denir ve tretmana her sahne sirasiyla, en kisa ve içerigini en tanimlayici sekilde yazilir) ve Rhaegar’in Jon’u görmesi sahnenin içerigini daha iyi tanimlayan bir cümle.

Geçmişe gidip muhabbet etmek büyük bir olay.

Yalancı bahar yılındaki görülen o kayan yıldız bu yüzden ortaya çıkmıştır belji de .d