8. Sezon Genel Teori / Tahmin Konusu

8-sezon

Ooooo güzel açıklama, o zaman umarım bu doğru bir bilgidir :slight_smile:

@Symmachus Aegon. Turnuvadan 1 sene sonra doğmuyor mu?

Evet de Aefın derken ben Jon’u kast ettim.

O savaşın sonunda doğdu, kuyruklu yıldız ağabeyi doğduğu zaman göründü idi.

Evet biliyorum, Bran Jon doğmadan önce görüşmüştür belki.

Öyle bir şey olsa bu durumda doğan Aegon için değil ileride doğacak için söylerdi. Elbet dizide yok böyle bir şey, bu yüzden kuyruklu yıldız meselesine değinilmez.

KL tamamen yıkılır belki Tanrı’nın gözünün ortasındaki adada yeni bir başkent kurulur. Gerçi ağaçlar falan var ama kurguda halledilmeyecek gibi değil. Zaten mekan başkente çok uygun. Westeros’un tam merkezi ve nehirler aracılığıyla denize gidilebilir. Biraz tamriel başkentini andırmış okur gerçi.

resim

resim

8.sezon da ben en çok Night king’i nasıl alt ediceklerini merak ediyorum.Reis epey güçlendi.Birde Dany’in yanındaki hain kim acep ? Tyrion’un planları gercekten foss muydu yoksa içerden birileri Cersie’ye bilgi mi verdi çünkü Cersei hep 1 adım öndeydi Dany’in muttefiklerini bir bir alt etti.sadece s7e4 deki saldırıyı göremedi onda da her şey spontane gelisti Dany’i ani bir kararla saldırıyı gerceklestirdi yani onceden bilgi alması imkansızdı.

İçeride bir hainin olduğunu zannetmiyorum ve o bir adım önde olma durumunu hatırlamıyorum.

Tyrion meselesi de muhtemelen Daenerys’in çocuğu olmayacağından yola çıkarak sen destek ol senin oğlunu varis yaparız olmadı demesiydi Cersei’ye. Bu yüzden muhtemelen Jon ile Dany birlikte olurken aha s*çtık bakışı attı.

Gene de Cersei anlaşmaya uymayınca bu sözü de kimse sallamaz. Zaten kehanetin gerçek olması için Cersei’nin düşük yapması falan lazım. Tyrion’un anlaşması ise süni gerginlik yapılması amaçlı kullanılır bir yerlerde muhtemelen.

Yalnız şu diziyle ilgili bana en çok koyan mesele Tyrion Lannister olayı. Ne muhteşem karakterlerin olmaması, ne de Cersei’nin süper seinen moduna geçmesi. Bu adamın ustalık dönemi olması gerekirken herif bir anda saçma stratejilerle ana karakterleri başını yakan adam oldu. Gerçi Tyrionlu bölümler kitaplarda geçmedi henüz belki Martin benzeri bir yol çizdi Tyrion’a. Ama büyük ihtimalle mecburi dengeyi sağlayabilmek için Tyrion’u harcadı senaristler.

Hatırlarsan Euron greyjoy Cersei ile görüşmeye gittiginde Jaime bunlara güvenilmez bunlar menfaatleri olmadan hiç bir işe girismez minvalinde bir seyler söylüyor Cersei de kraliçeyi istedigini soyluyor.(Burdan anlıyoruz ki Cersei ile Euron daha önceden gorusmusler ) Gorusmeye gectiklerinde de Cersei jaime’nin yuzune bakıp (Bu bakıs cok onemli ilerde hatırlatıcam) Euron’a sana guvenmiyorum deyip teklifini red etmis gibi yapıyor ! yapıyor diyorum çünkü devamında ilginc bir teklif geliyor Euron senin istedigin bir seyi getirecem deyip ani bir baskınla hem yegenlerini hemde Elleria sand ve kızlarını alt ediyor.Simdik ; Euron,Ellaria sand 'ı nerden biliyordu? Greyjoy kardesleri nsl hemen buldu ? Daha oncede soyledim bence Cersei ile Euron daha once gorustuler greyjoy kardeslerle Ellaria sand’ın Dany ile is birligi yaptıgını biliyordu hatta nereye gittiklerinide ! Euron’dan Ellaria’yı istedi ikili anlastılar ama Jaime faktoru vardı.onunda ikna edilmesi lazımdı.buyuk savasa girerken jaime’ye kaybetme riskini alamazdı bu yuzden Jaime’nin yanında formaliteden bir gorusme gerceklestirdiler o bakış bu yuzden onemli :slight_smile: zaten bu durum ilerleyen bolumlerde ortaya cikiyor S7e7 de Cersei Euron’u Altın murettabatı almaya gonderdigini soyluyor jaime de benden habersiz ismi ceviriyorsunuz deyip postayi koyuyor hatirladin mi :slight_smile:

2.husus ; Tyrion allana ballana Casterly rock’daki gizli bolmesinden bahsederken lekesizlerin kaleyi aldiklarini ama Euron greyjoy’un dany’nin donanmasini yok ettigini goruyoruz ilerleyen sahnede jaime’nin Tyrell kalesine saldırdıgını goruyoruz.olenna teyze Castelyn rock’u savunacaginizi dusunuyordum orayi onlara mi biraktiniz diye soruyor jaime de oranin onemi yok ellerinde tutamazlar (Tyrion’un gizli bolmesini ve lekesizlerin kaleyi alacagini biliyorlar ! ) Euron donanmalarini yok etti yurumek zorunda kalacaklar deyip devam ediyor…Bu strateji Cersei ait ! Hem dany’in muttefiki gitti (olenna teyze) Hemde donanması…Tyrell altınlarida Cersei kar kaldı :slight_smile:

greyjoy kardesler,Ellania sand ve kızları,Olenna teyze bunlar Dany ile muttefik olduktan kısa bir sure sonra berhava oldular Dany adım atmadan Cersei ucak tekme ile daldı sence bunlar normal mi ? Tyrion’un planlari foss cikti deyip gecistirile bilir mi ? Ben halen dany’in yaninda bir hain oldugunu dusunuyorum.Birileri Tyrion’un planlarini Cersei’ye ucurdu…

Cersei’nin hamilelik mevzusu ile ilgili 3 teori var ;
1-Cersei hamile degil bu yalan stratejisinin bir parcasi.
2-Hamile ama dusuk yapıcak
3-qyburn sayesinde melisandre’nin kine benzer bir buyu yaptı.Ruh dogurup Dany’i oldurtecek

3 de mantıklı :slight_smile:

Kesilmiş sahnelerden birinde Cersei!nin düşük yapması var, neden kuram üretmişler bilemedim.

O son sahneydi galiba. Sızan senaryoda vardı. Ulan sızdı bari biraz farklı olsun dediler herhalde :smiley:

Son yılda kullanmak için kesmişler diye duydum.

kesilmis sahne olduguna emin misin ? Ben boyle bir sey gormedim.Sizdirildigi iddaa edilen senaryo da boyle bir muhabbetin gectigini biliyorum ama onunda yalan oldugu soyleniyor.

1. yılın senaryosunda değil, 7. yılın senaryosunda sızmıştı ama sonrasında da sahneyi 8. yılda kullanmak için kestiklerini okudum.

Kim çekip paylaşmış? Oyuncular mı? Yoksa paparazzi mi? Eğer ikincisiyse muhtemelen evet ama birincisiyse bilemedim sızdırmazlar herhalde.

O kadarına dikkat etmedim ama resimler daha çok 2. Kişilere ait görünüyor zaten minik

Purple_Dwagon nedir?

Edit: Bir fan sayfasıymış.

_vurgulanan yazı_Resim doğru ise Jon meselesinde tahmin ettiğim gibi iki haneyi de benimseyecek; Theon’a söylediği sözü aslında kendisi için gönderme idi. :slight_smile:

Bu durumda tahta Jon oturuyor

Aynen ben de zaten başından beri pek beklemiyordum yeniden 3 ejderin geçmesini. Farklı bir oluşum daha ciks olur.

Gece Kralıyla ejderhasında üstünde mücadele eden Jon, başka bir çarenin olmadığını görür. Yenilmektedir. Bu sırada kendisi Ejderhasının üstünden diğer ejderhaya atlayarak kılıcıyla deler.

Beyaz bir ışık gelir ve sonra diğer sahne. Samwell Tarly boynunda üstat zinciri takılı halde oturmakta ve mor saçlı bir oğlana ders vermektedir. İşte tüm hikaye böyle der, ismini buz ve ateşin şarkısı koydum der. O sırada salona Kral Eli Tyrion Lannister girer. Gülümseyerek vaktin geldiğini, bugün Doğum günü olduğunu söyler. En son kalenin dışına çıkar. Halk çok sevinçlidie. Kurtlu Ejderli sancaklar her yerdedir. 14 yaşındaki Eddard Targaryen taç giyer. Arkasından konseye gelir. Lordlarım başlayalım mı der ve biter.

Niye oğlu taç giyiyor ki? Mor saçlı? Gözlü herhalde? :grin: Ölüyor mu diyon? Yok, ölmez gibime geliyor bu armayı gördükten sonra :grin::grin::grin: