8.Sezon hakkında teorileriniz neler ? Özellikle ak gezenler ve Azor Ahai?

8-sezon

Dizinin 7. sezonu sızdırıldıgından beri tek düşündüğüm 8.sezonda ak gezenlere ne olacağı,amaçlarının ne olduğu, ve demir tahtı kimin elde edeceği.Sizin düşünceleriniz neler ?

Tahminimce, bu sezon hata üzerine hata yapıp senaryoyu çöp eden D&D fanservice yapıp Dany ve Jon’u evlendirip mutlu son ile bitirecektir diziyi. Yani tahminlerim bunu söylüyor. Diziden zaten umudumu kestim.

Valla kitapları okumadım ama çoğu kişi 5.sezondan itibaren kitapların dışına çıktığını söylüyorlar. Böyle durumda senaristlerin becerisine kalıyor tamamen, tabiki belki de dünyanın en iyi senaristleri 6.sezonada bir şekilde eyvallah diyebilirsin ama 7.sezon tam bir hayal kırıklığı. Resmen son saniyede kurtulmalar, hayalin zirveye ulaştığı saçma senaryolar ve bir türlü başlamayan savaş ile geçen bir sezon iyi bölümlerde vardı tabi.

1. sezonda böyle devam etmez inşallah çünkü final sezonu artık. Biz daha 9.sezonda Ned Starkın öldüğünü gördük yani bu dizinin temelinde bulunan en önemli oyuncu bile senaryo gerektirdiği için ölüyor ama kızların sevgilisi veya erkeklerin gözdesi diye snow ve khaleesi her beladan kurtuluyor. Ben artık ana karakterlerin zor durumlara daha çok düştüğünü hatta öldüğünü görmek istiyorum son sezonda çünkü unutulmaz bir final olmalı. Tormund bile belki ölmedi geçen sezon.

Dünyanın en iyi senaristleri derken? Adamların GoTtan başka en ufak başarıları yok. Got’unda hali ortada. (Güzel oldugu zamanlarda da bir sey üretmiyorlardı kitapta olanları uyarliyorlardı.)

Artık merak etmiyorum. Önemli karakterler saçma bir şekilde ölecek bunun adı da final olacak. Asla böyle bir yapıta yakışır bir final olmayacak. Saçmalayacaklar…

Bronn un Cersei Lannister ajanı cıkacagından hic şüphem yok onun sayesinde Jaime Lannister ne yapıp ediyor bilgi alıyor belki daha fazlası da olabilr .8. sezonun hemen başında Bronn Jaime ye yetişecektir böylece sızmış olan senaryo akla gelecek :slight_smile: Dizinin kitaptan uzaklaşması vs Yazarın onayından geçmeyen hiç bir şey kesinlikle yapmıyorlardır bilinçli uzaklaşma bu kitaplar ayrı satsın diye Bu dizi mutlu sonla bitmez kesinlikle sızan senaryo benzeri bitecektir .Yok sızmadı yok yazılmadı e amcalar neye göre set kurmaya başlamışlar vs.

Azor Ahai kim ilk defa duydum?

http://viki.gameofthronestr.com/Azor_Ahai

Zaten kimse mutlu sonla bitmesini beklemiyor bence.Ayrıca bitmemeli zaten müthiş bir ters köşe final istiyorum.

Ben mutlu son istiyorum ama tabi bizim yerli dizilerdeki ki gibi süper mutlu son degil. Martin’in dedigi gibi aci tatli bir son olsun.

Aklıma deli işler geliyor acaba bilincli hedef şaşırtmak icin mi sızdırdılar 8.sezon taslakları

Özel baslik açmaya gerek yok, ufak bir haber, buraya yazabilirim.
Sizintilarin önüne geçebilmek için alternatif final çekebileceklerini söylemis HBO programlama sorumlusu.
Haber burada

Bana saçma geldi biraz. Yani ne olacak? Esas finalde olacaklar sizarsa çekecekleri farkli, alternatif bir final mi yayinlanacak? Komple bambaska son’la mi bitecek dizi? Hemde koskoca HBO’nun beceriksizligi yüzünden? Sizmamasi için elinizden geleni yapin, bunun için önlemler alin. “Olsun, o sizarsa, bu var” nedir? Umarim yalan haberdir. Final için ne düsündüyseler onu çeksinler. Alternatif belki daha fazla hosuma gidecek bir sona sahip olacak ama olsun, esas final neyse onu yayinlasinlar. Sizmamasi için ellerinden geleni yapsinlar bir zahmet.

Bak bu söylemleri bile bir şeyler işaret ediyor hic bir şeyin guvenliğinden emin değiller 8. sezon sızıntılarının gercek olduguna inanlardanım bana göre yazarın tarzına benziyor hem taslak onlar ilk taslakalrda hatalar hep olur o yuzden taslak deniyor .eger altarnatif sonlar yaparlarsa hangisine gönlümüz duurm bu diyecek bu dizi normal bir dizi olmayı bıraktı fanları üzerinde etkisi büyük belkide finali sinema filmi yapmalaılar

Herkese Selamlar, Yeni sezon için görülmesi muhtemel sahne tahminlerimi aşağıda sizin için sıraladım;

• Arya Stark, Cersei’yi öldürecek.
  • Akgezerlerin Kralı ile önce Denrys ejderhalar üzerinde sonra elbette Jon Snow kılıçla vs atacaktır. Daenrys 2. Ejderhasını da kaybedecek ve bu da Akgezer’e dönüşecek.
  • Hatırlarsanız eski 3 gözlü kuzgun Bran Stark’a yürüyemeyeceksin ancak uçacaksın demişti. Bundan yola çıkarak Bran Stark’ı Ejderhalardan birini kullanırken görebiliriz. Üzerine çıkmasa bile onun içine gireceğini ve bu şekilde Akgezer olan diğer Ejderhalar ile kapışacağını düşünüyorum. Eminim nefis bir sahne olur.
  • Daenrys değil ancak Jon Snow ölecek. Muhtemelen Daenrys hamile ve Jon Snow’dan oğlu olacak. Filmin en sonunda 7 krallığın başına bu çocuk geçecek.

Mutlu Son…

Yani targaryen soyunun saflığı kaybolurken.Tarih kendini tekerrür mü edecek ?

Diziyi çerez niyetine izliyorum artık, hollywood filmine döndü iyice. Zaten bölüm başına 15 milyon dolar hesaplandıysa hep aksiyon sahneleri filan olacaktır. Bizi şaşırtan bir entrika filan olacağını sanmıyorum. Ejderhalar ateş püskürtsün, akgezenlerle çarpışsın jon azor ahai olup kılıcını iki ışıldatsın yeterli. Dorne’a ne olacak, diğer önemli yan karakterlere ne olacak öğrenemeyecekmişiz gibi hissediyorum. Tek umudum Martin’in 6.kitabı 2018 yılında çıkarması…

Gerçekte de her zaman öyle olmamış mıdır zaten?