8. Sezon Nisan 2019'da

Ne kadar gömsem de, hâlâ heyecanlandırıyor.
(:

Hayırlı olsun bakalım. :slight_smile:

Ya çok sevindim yine temmuza sarkacak diye korkuyordum :smile: yapımcılar, yönetmenler filan uzayabilir diyorlardı, Allah’tan uzatmamışlar :slight_smile:

Robb gibi ben de o kadar gömüyorum ama sevindirdi haber hatta biraz pırpır etti içim. Fragman hemen gelse bari, en de Aralık’ta gelir inşallah hatta daha erken geldin işte :smiley:

Sizce fragman ne zaman gelir

gram heyecanlanmadım son sezonu izlemeyebilirim de zaten danyden de başka bir şey paylaşmamışlar bu dizi ned ve robbun ölümü ile eşsiz bir dizi oldu brazzerstan çıkmış dany ile değil

Abi çok iyi oldu böyle olması. Valla son sezon hazirana yani benim finallere denk gelseydi hiç ama hiç hoş olmazdı.

Valla umarım güzel bir sonla biter, İsminin 6.’sı Aegon adıyla tahta çıkar da ağız tadıyla kitabı bekleyebillelim. Eğer son kötü biterse seriye karşı olan ilgimi kaybedebilirim bğyük ölçüde

Stannisciler üzgün, ühü ühü…

Nisan… Süper haber! Valla ben de çok heyecanlandım, tabi bir yandan burukluk da var son sezon olması sebebiyle. Birde biliyorsunuz, acayip tırsıyorum… :smile:
Neyse hadi bakalım hayırlısı!

Stannisçi olan kişi tabi üzgün olacak adam harcandı , Dany fanları da aşırı mutlu oluyor nedense

Dizi sonunu seri sonuna bağlama, aksine seriye ilgin artmalı; kötü sonun verdiği travmayı ancak GRRM’in harika yazılmış sonuyla atlatabilirsin. :grin:

Bence Dany fanları da Jon fanları da henüz çok mutlu olmasın.

Uzun gece geldi. Gece Karanlık ve Zalim Martin dolu.

@YeniAy_Ottoman

Pollyannacılık yapmaya gerek yok. Pek çok yerde açıklandı sonlar aynı diye. Eğer Jon kral olamayacaksa GRRM Tolstoy ayarı yazsın fark etmez.

Dizi ve kitap aynı bitemez o kadar çok hikaye farkı var ki… Ayrıca dizi için Zalim Martin falan beklemiyor Jon Dany için dizi çok güzel olacak bu açık bir şekilde ortada aksini iddia etmek gereksiz bence

ben sonlarının aynı biteceğini sanmıyorum g.r.r martinin en iyi işim dediği ve çoğu kişiye göre hikaye bakımından en iyi fantastik eser olan bir serinin sonunu bitmesine iki kitap kala bir dizi ile açıklayacağını düşünmüyorum

Anlıyorum, tabi ki, ama bu saçma sapan, terbiyesizce, provokatör yorumlar yapma hakkını vermiyor onlara değil mi? :blush:

Valla ben Dany fanıyım ama aşırı mutlu olduğum yok. Hatta bilen bilir, ben Dany’nin ölmesi konusunda acayip endişeliyim, ölecek diye bekliyorum yani.

Endişeli olabilirsin fakat bu Stannis gibi bir adamın harcandığını bile bile, Stannis fanı olan varken Stannisçiler üzgün diyip adamı kışkırtma hakkını size de vermez.

Brazzerstan çıkmış Dany…

Bence yorumun bu kısmı itti :smiley:

Ki arkadaş yürek yemiş slgvisf

Ben mi kışkırtıcı yorum yaptım?

Bu ne?

yazdığımı kışkırtıcı bulabilirsiniz buna saygı duyarım ama bence yazdığım kışkırtıcı bir yorum değil

(Kışkırdım kışkırttın tartışmalarına girmeyin Allah aşkına ya, kocaman insanlarsınız., lütfen. Burada bırakın bu işi.)

Daha bugün izledim yine bir video, Jon’un “kral” oluşuna o kadar gönderme var ki mesele kuzey kralı oluşu da değil, kral doğmuş olması… Temenni olması açısından demiyorum ama seride işin sonunda kral olarak tahta oturma olasılığı çok yüksek aksi halde Jon’un Rhaegar’ın meşru doğumlu oğlu olması; buz ve ateş olması falan değersiz, kıymetsiz bir ayrıntı haline geliyor. Dizide de “meşru” oluşuna gönderme vs. besbelli ki oğlanı oturtacaklar o tahta(inşallah :smiley: ). Videoyu tekrar bulamıyorum ama HBO’nun yayınladığı Ejderhaların Dansı hikayesi videosunda 2. Daemon’un gördüğü ejderha rüyasında Targaryen hanesini “piç” yönetecek vs. demiş(seride yok bu şu an, belki yeni fire and blood da yazar ama genel manada belirtilmedi, sadece HBO videosunda). Daemon bunu kendi ailesine yordu ama özünde Jon’a gönderme olduğunu düşünmeme sebep oldu. HBO Altın Mürettebatın sayısını da 10 binden 20 bine çıkardı videoda. Demek ki videolarda, dizide işlenecek şeylere göre bilgi veriyorlar.