8. Sezon Nisan 2019'da

Hocam valla bu kadar kadının olduğu forumda böyle yorum yazmak yürek ister. Yani Dany gerçekten her önüne gelenle yatan birisi olsa neyse. Ama bu kız Jon’u saymazsak sadece tek bir evlilik dışı ilişki yaşadı onda da tamamen boştaydı. Yani sen bu yorumla bir kadın evlilik dışı ilişki yaşarsa yollu olur demeye getiriyorsun ki bu hiçbir kadının hoşuna gidecek bakış açısı değil. Yani lafların nereye gideceğine biraz daha dikkat edin tavsiyem ;).

sana sadece şunu söyliyim prof dr necati önerin klasik mantık adlı eserini öneriyorum mutlaka oku

sana sadece şunu söyliyim prof dr necati önerin klasik mantık adlı eserini öneriyorum mutlaka oku.

Valla dostum ben genel bakış açısını yazdım üçüncü bir gözle. Mantıklı bulursun bulmazsın böyle yorumlara oluşan düşünce bu şekilde, daha fazla uzatmak da istemiyorum senin görüşün.

@YeniAy_Ottoman

Aslında o Blackfyre kılıç meselesi dizide işlenebilir. Yani benim bir teorim vardı hatırlarsan. Bu kehanette kılıcın da olduğu, dolayısıyla Brynden’ın kılıcı sura götürme sebebinin yanlış ellere geçmesini engellemek olduğuna dairdi. Acaba Altın Mürettabat bunu hatırlayıp kılıcı tutan kral!! Diye Jon’un tarafına geçer mi?

Diziden bahsetmiyorsun değil mi? Çünkü resmen Mormontlara ait olduğu açıklandı. :smiley:

Seride de “belki” mümkün olabilir ama kılıcı en az 100 yıl falan kimse görmedi, haliyle kılıcın neye benzediğini biliyorlar mıdır ki? Yani kabza kısmı da değişti. Gerçi illa bir şekilde açığa çıkartılır kılıcın ne olduğu eğer kuram doğru ise… Bu durumda taraf değiştirme durumu bir ihtimal olabilir ama onların temel güdüsü bir Blackfyre’ın tahta geçmesiydi, kılıç sadece bu hanenin kendini meşru hak talibi yapmak için kullandığı bir araçtı. Altınlar için “kılıç” önemsiz olabilir.

Dizide nerede resmen açıklandı? Ben hatırlamıyorum.

Seri ayrı konu, ona burada girmeyelim de dizide en azından ejderha siyah da olsa kızıl da olsa ejderhadıra bağlayabilirşer belki.

bence cerseinin yedinci sezonda jaimeye beni kimse terkedemez demesi ve ardından jaimenin onu bırakıp gitmesi son sezonda da altın birliğin de onu bırakacağını kesinleştirdi geek teorinin videosunda görmüştüm

Sur ötesine geçtiğinde Jon, kılıcı Jorah’a vermek istedi ya; o da baktı “sana ve çocuklarına hizmet etsin” tarzı cümleler kurdu, geri iade etti.

Dizide… Hmm. Dizide de olabilir aslında ama kılıç yüzünden olamayacağı açık. Altınlar bir Blackfyre’ı tahta oturtmak istediler ama artık böyle bir hane ortada yok, onun yerine başka bir ejderha var. Resmi doğumlu bir Targ erkeğini, kimsenin sevmediği bir hanenin yarı deli gaspçı kraliçesine tercih edeceklerdir illa ki. Fakat dizide -bana göre- olayların aslına ve köklerine pek saygı kalmadı, işlerine geldikleri şekilde kullanıyorlar, isim benzerliği kalmış sadece. Cersei’nin savaşı devam ettirmesi ve bu gelen ww’lere karşı ordu lazımdı, 10 bin ordu oldu 20 bin ordu ve kendilerinin Cersei’ye kiraladılar. Serideki “erdemli” Altınlar yerine “altıncı” Altınlar görebiliriz de. Yine de umudum yüksek, geçiş yaparlar asıl tehlikeyi gördüğünde ama önce Jon kim onu bilmeleri gerek ki bunun için de Jon sonunda kim olduğunu öğrenmeli :smiley:

cümle kuralsız yazılmış olabilir k.b vizeler var o yüzden aceleyle yazdım derse gidicem bu arada dany hakkında yazdığımdan rahatsız olan bir hanımefendi varsa çok özür diliyorum bir daha böyle bir yorum yazmayacağımı temenni ederim

Bununla ilgili bir düşüncem var ama söylediğim zaman başıma ateşler saracaksın.

Hazır ol.

Brynden Rivers kehanette Mormontları zor anda ejderlerin etrafında görür. Sura gittiği zaman yakınlaştığı Mormont’a kılıcı teslim eder ve gerçek sahibi gelinceye kadar saklamasını söyler.

İtiraf et hoşuna gitti. Dizide çıkarsa duvarları yumruklarsın.

Ama dizide bence de sadece isim kullanabilirler

Gene de en olasu senaryo birkaç cümleyle BF’den bahsedip biz burada Targaryen sevmeyiz demeleri.

Hayır, hoşuma gitmedi. :smiley:

Şöyle daha iyi; BR, Sur’a gider ve kılıcı Lord Kumandan odasında bir yere saklar. Yıllar sonra Mormont’un rüyalarına girerek onu yönlendirir ve Gece Nöbetine katılmasını sağlar(o kuş boşuna onun omuzuna tünemedi, bence çok yaşlı olmasına bakarsak BR’nin kuzgunu olabilir en başta) yahut adam kendiliğinden gelir ve BR bir fırsat görerek onu yönlendirmeye başlar; Jon geldiğinde de kılıcı ona vermesini telkin eder ama gizleyerek. :stuck_out_tongue:

Nasış hoşuna gitmez? Çaresizce eksi butonu arıyorum :frowning:

ehehhehehehe bence benim versiyon daha iyi :smiley:

HBO Nordic insta hesabında şu fotoları paylaşmış :

Eski kareler ama yine de paylaşayım dedim.
Sahne, kare seçimlerinde bir anlam gizlidir belki :smile:

Ned baba :confused: Cat ana :confused:

Bu da “promo’nun” daha uzun versiyonu :

geçmiş sezonlardan özet mi geçiyo ?
nicholas’ ın bi cümlesi vardı, geçmiş bölümlerde olan önemli olayların mantıklı açıklaması finalde olacak diye. acaba bu sahneler o sahneler mi ?

Olabilir evet, bu kareler, görüntüler bir anlam taşıyor olabilir. Gerçi çok da anlam yüklememek gerek, bazıları karakterlerin sadece en epik anları da olabilir.

Yalnız şimdi farkettim, fotolarda Sansa yok.

Yayınladıkları sahneler gayet mantık çerçevesinde açıklanmış, bilindik sahneler. :smiley:

En havalı sahnelerden kolaj yapmışlar işte, bir mana beklemeyin bence. Onlar da sormuş hesaplarından zaten; sizin en beğendiğiniz an nedir, diye ve o etiketi vermişler paylaşalım diye. :slight_smile:

Bence etiketin forthethrone olması da ilginç. Büyük savaş filan değilde ‘‘taht için’’ anlamına gelen bir cümle :thinking: bence bol bol taht oyunu göreceğiz son sezonda da.