8. Sezon Nisan 2019'da

nightking en beğendiği sahneyi koymamışlar, epik budur :smiley:

Bir yorum gördüm; 7. sezon tam manasıyla “ForTheThrone” iken neden bu etiket kullanılmadı da tam kış gelmiş, ww saldırısı oluyor iken kullanıldı? “WinterIsHere” daha uygun olurdu falan demiş ki katılıyorum. Entrika illa olacak da 7. yılda ağırlık “taht” iken 8. yılda ağırlık “ww savaşı” olacakken böyle yapmaları… ne bilem işte.

Ben ww savaşının açıkcası tüm sezonu kapsadığını düşünmüyorum. Çoğunlukla hazırlık göreceğiz bence. Ve büyük savaş bir bölüm en fazla 2 bölüm alır ama bence bir oldukça ideal. Ama arka planda taht oyunları devam edebilir. Cersei ve euron hala büyük tehlikeler mesela, ayrıca jon un targ çıkması ne gibi sorunlara gebe? Kuzeyliler ve dany ve starklar nasıl karşılayacak? Yani asıl altmetin herzamanki gibi taht oyunları olabilir bu yüzden.

Anladım ama ben bilemiyorum pek, adamlar zaten yıktı duvarı geliyor. Gelmeleri ne kadar sürebilir ki? Hele ki bir tanesi uçarak gelirken. Bazı sızan şeyler doğru ise kafadan ilk bölümde Karstark’lara falan dalacakmış, ilk önlerinde bunlar var çünkü.

Ayrıca Allah aşkına ya kaç yıldır hazırlık yapıyorlar ve hala hazır değiller, merakla bekliyorum nasıl haklayacaklar. Muhtemelen NK’yi öldürme odaklanılarak her şey aksi halde orduyu durduracak güç yok bunlarda. Ejderhalar da az buçuk fos çıktı. :grin:

Robb nasıl olmaz anlamıyorum o zamanlar sevmediğim halde ölümüne şaşırmış ve üzülmüştüm.

ben hala her şeyin bir rüya çıkmasından korkanlardanım :grinning: Her şey aslında Deli Kralın bir rüyasıysa :thinking:

şaka bir yana dizi bitsin ki kitap gelsin artık

Noel gibi gelir bence

George geçen gün açıklama yaptı. Olay örgüsü çok karışık 12 roman uzunluğunda gibi falan demişti.

12 roman yazacak kadar ömrü olacağını sanmıyorum, ha malzeme varmı tabiki var. Şu an elindeki malzemeyle bir kaç roman yazar ama uğraşmaz.

Uğraşır da ömrü yetmez. :grin:

yazsında 12 değil 30 tane yazsın bekletmesin ama bize okumak sorun değil

diziye dönersek beni hiç heyecanlandırmıyor dizi artık, kitap çıkacak deyin havayi fişek patlatırım ama :smiley:

serinin yedi kitap ile son bulacağını sanmıyorum biliyorsunuz george her kitap yayımladığında açıklama yapıyor kış rüzgarlarını açıklarken artı bir kitap daha duyurucağını düşünüyorum

D&D’lerden biri eski bir röportajda yanlış hatırlamıyorsam öyle bir şey olmayacağını söylemişti.
Hatta, yeri gelmişken, ek olarak “Katilin son anlarda ortaya çıktığı türden bir son değil, olayın nereye doğru gittiğini önceden anlayabiliyorsunuz. Ve her şey anlam kazanıyor.” gibisinden bir şey de demişti.

GoT instagram hesabı şunu paylaşmış (Dany’nin gözlerde ateş efekti. Video yani, kısacık, foto değil) :

Şunlar da var :

Az önce bir sey okudum…
Mesela Dany ile ilgili fotolar, seçilen sahneler : At kalbi yedigi sahne + Ejderhalarin dogumu
At kalbini yeme sebebi hamileligi, doguracagi çocukla ile ilgiliydi. Ejderhalarin dogumu falan filan, burada da bir dogurganlik, anne meselesi var özetle (Ejderhalarin anasi).
Neyse bazi fanlar da bu sahnelerden görsellerin seçilmis olmasini manidar buluyor, özellikle de 7.sezondaki tüm o çocuk sahibi olup olamama meselesinden sonra. Yani buradan yola çikarak : “Evet, Dany kesin hamile, Jon ile çocuklari olacak, süphe kalmadi” çikarimi yapilmis iste mesela.

Diger fotolardan da bir anlam çikaran olursa yazarim :smile:

Tyrion Lannister vasiliğinde öksüz Lyanna Targaryen bebekken tahta geçer…

Bir laf var bilir misin Ömercim? Agzini hayra… (devamini getirmeyeyim simdi :smile:)

Parçalarim seni! Dracaryslerim! Yapma sunu :tired_face:

asdsda Sana da ağzını bozdurdum ya :smiley:

Geçen aklıma bir şey geldi, belki ölüm değil ama ikisi seri sonunda tanrılaşırlar, taht da küçük Lyanna’ya kalır. Böyle bir şey de olabilir yani tahta geçmeseler de daha iyi bir sebepten dolayı başka bir alternatif sona giderler. Böylece herkes ölsün lobisi ve mutlu son lobisi birleşmiş olur.

Tanrilasmak mi? Nasil yani? Yok yaa, çok… Nasil desem? Dogru kelimeyi bulamiyorum. Olmaz yani. GoT için bile asiri olur :smile:

Ölmesinler be, biktim dramdan. Hem ne anlami kalacak ölürlerse? Bunca sey ne içindi yani? Bos, anlamsiz bir trajedi? Her sey anlam kazanacak dediler, birde öyle $ok etkisi yaratmak için hikayeyi son anda bükmek/saptirmak gibi bir durum olmayacagini da garanti ettiler. Her sey olacagina varip anlam kazaniyormus diyorlar… Hala çok tirsiyorum ama…

O sadece bir örnek. Tahtı falan bırakıp her şey halk için deyip bir köye de yerleşebilirler fazla yaratıcı olamıyorum sabah sabah ama demek istediğimi anladın sanırım

Anlam yüklenmesi… Bazıları yarı deli bir ailenin tekrar yönetimi almasına döndük dolaştık aynı yere olarak yorumlayabilir. Bazıları asıl önemli olanın sistem değişikliği olması gerektiğini ve bunun için kimin geçtiğinin çok da önemli olmadığı şeklinde düşünüp şehitlik mertebesini bizimkilere daha uygun görebilirler. Bazıları Maise denen ergenin Arya hep yalnızdı gene yalnız gibi demesini hayra yormayabilirler. Gene bazıları lanet tahtın tüm diyarın batmasına sebep olduğu için yok olmasını anlamlı bulup kimseye net bir zafer kazandırmamayı ve her şey anlama kavuşacak sözünü anlamlı bulabilirler.

Dany, Jon ve çocuğunun demir tahta oturmaları çok klişe olur. Jon veya Danyden birinin ölmesi hikayesi daha güzel geliyor.