8.Sezon Reddit'te Paylaşılan Bazı Bilgiler - Spoiler İçerir

8-sezon

Merhaba arkadaşlar. Bu benim ilk paylaşımım olucak. Bir süredir redditte yeni sezonla alakalı bazı paylaşımlar okuyorum. Bunları çevirip sizlerle paylaşmak istedim. Tabi bunlar doğru mu yanlış mı onu bilmiyorum. Yazının bundan sonrası spoiler içerir.

[spoiler]Bu bilgiler bir kaç gün önce paylaşıldı.

• Birinci bölümde Lord Manderly kızını Jon ile evlendirmeye çalışır fakat Jon bunü reddeder.Çünkü Dany’i sevmektedir. Sam ve Bran Jon’a ailesi hakkındaki gerçeği söyler.
  • İkinci bölümde Cersei düşük yapar.Aynı zamanda Euron ile tartışır ve Euron’u Kralın Şehrinden sürer. Cercei altın mürettebatı Kışyarina saldırması için gönderir. Bran Tyrion’un ölümünü görür. Jaime ve Brienne sevişir. Dany hamile olduğunu öğrenir.
  • Üçüncü Bölüm Kışyarının Altın mürettebat tarafından saldırıya uğraması.
    Jon, Lyanna’nın heykelinin yanındayken Tyrion oraya gelir. Bu sırada bir boru sesi duyulur. Tyrion babasına ait bir şarkıyı yeniden yazdığını söyler ve Castemere yağmurlarının farklı bir versiyonunu söylemeye başlar. Jon ilk başta ne olduğunu anlamaz.
  • Savaş sırasında Jorah, Davos, Missandei, Greyworm, Pod ve Tormund ölür.
  • Bölümdeki en büyük olay ise Sansa’nın ölümüdür.
  • Tyrion Dany’i baygın bir halde Kışyarının yanın bir kısmında bırakır. Jon, Dany’i kurtarmak için oraya girer. Peşinden de Arya ve Sansa gelir. Sansa, Dany’i bulur ve onu Jona götürmeye çalışır. Sansa Dany’i kurtarır ama bu sırada yanan bir parça üstüne düşer ve Sansa yanarak ölür.
  • Jaime Altin Mürettabat tarafından zorla alıkoyulur.
  • Ayrıca Theon Euron’ u öldürür.
  • Jaime ve Tyrion tartışırlar. Tyrion, Cercei’in bebeği için taraf değiştirmiştir. Kralın Şehrine ulaştıklarında Jaime zindana atılır.
  • Jaime’yi zindandan Brienne kurtarır.
  • Jaime, Cercei’yi öldürür. Bu sırada Arya Kızıl kaleyi patlatir ve Jaime de ölür.
  • Jon ve gece kralı arasında ejderhaların savaşı olur. Rheagal vs Viserion.
  • Jon bir noktada altın mürettebatı kendi tarafına çekmeyi başarır.
    Serinin en sonunda ise
  • Altın mürettebat büyük savaştan sonra Kralın şehrinde kalır ve şehrin yenilenmesine yardım eder.
  • 2 tane taht vardır kral ve Kraliçe için. Ve Tyrion’un duruşması görülür. Herkes Tyrion’un idamı için farklı önerilerde bulunur. Bran Kral Aegon’a Ned’in ilk bölümdeki sözünü hatırlatır ve Aegon Tyrion’un başını keser.
  • Kraliçe Daenerys erkek çocuk doğurur ve oğluna isim olarak babasının ismini verir yani çocuğa Jon ismini koyar. Dany seri sonunda yaşamaktadır.
  • Brienne’in, Jaime’den bir çocuğu olmuştur. Bu çocuk Lannister hanesinin varisi olur.
  • Arya, Brienne sözlerinden azat eder.
  • Arya, Kışyarı Leydisi olur ve kaleyi Bran ve Gendry ile yeniden inşa eder.
  • Kral Aegon, Bronn’a bir kale verir.
  • Ulu üstat Ebrosse, Kral Aegon ve Sam ile tanışır. Üstat yanında bir kitap getirmiştir. Kitap buz ve ateşin şarkısıdır ve Westeros tarihinin son 24 yılı anlatılmaktadır. Kral Aegon kitabı okumaya başlar. [/spoiler]

8. Sezon Çekim Haberleri

Bunlar olursa asın beni

Tyrion hain çıkacak ha? Babasının şarkısını yeniden yazıp onun izinden yürüyecek, Lannister soyu için taraf değiştirecek. Dizide sonda o bakışıyla birleştirdiğinizde mantıklı olacaktır lakin senaryo o kadar saçma geldi ki bunu kesin dizide kullanırlar. Tam dizi finali senaryosu, oluru var yani. Sıçtılar sıvasınlar boşverin.

Aynen. Bu saatten sonra dizi umrumda değil zaten.

Daha 7.sezom devam ederken 8.sezon Bölüm Bölüm çevirilerini yapıp paylaşmıştık zaten.Burada yazılanlar çok abartılmış.Benzerlikleri var ama şuna değinmek isterim 6 bölüm kaldı ve bu bölümlerdede yargılamayla suçlamayla uğraşılacağını sanmıyorum.WW lar ile olan savaş ele alınacaktır diye düşünüyorum.Ayrıca dizinin sonunun aynı yazıldığı gibi biteceğini düşünüyorum

7.sezonda da öyle diyorduk ama herifler 10 dakika iş pişirme sahnesi koyuyorlardı.

reddit linkini atabilir misin?

Bu olursa 8 senemi heba ettim diyeceğim

tam Fanları memnun edecek final ama Asiof a uyuyor mu hayır
Asiofta çoğunlukla haklı doğru kazanan olmuyor hep o daha çok yeniliyor daha çok üzülüyor ama fanların sevdiği karakterler yada fanı çok olan karakterler zirvede diğerleri ölü

kesin burda espiri komiklik yapmaya çalışacaklar

Aynen katılıyorum. O kadar çok saçma şey var ki bunlara değinmek, saçma olduklarını söylemek bile zaman kaybı.

Theon, Eyron’u öldürür dediği yerde ben bittim zaten. Lakin kabul ilk aşamada inanır gibi oldum… Arya da Kızıl Kale’yi mi patlatıyor? Haydi canım! Jaime neden Cersei’yi öldürüyor bu durumda?

Bir Kışyarı sahnesi savaşı var, doğru ama Ötekiler ordusu olduğundan emin sayılırım çünkü Altın Ordu gelecek, Kışyarına gidecek dalacak ve sonra geri çekilecek ve bu sırada Ötekiler kaplumbağa hızı ile gelecek? Yok canım…

Hele Jaime ve Brienne işi ööö dedim…

Sansa ölsün, sevmiyorum dizidekini zaten, şahsen beklediğim bir şey de Sophie de karakterin ölmesini istiyormuş güzelcene. :smiley:

Dany ne diye yaşayan babasının ismini oğluan veriyormuş? Mantık?

Tyrion’un Cersei’nin bebeği için taraf değiştirmesi mi? Hem kitaptaki hem dizideki Tyrion’a ters bir durum…

Hepsini geçtim Jon ve Cersei’nin Kızıl Kale sahneleri var, gayet medenice konuşuyorlar gibi bir hali vardı.

Jon Snow dediğimiz Aegon Targaryan kral olsun da isterse dünyanın en saçma senaryosunu yazsınlar. Şu kadar sezonu izlediysem Jon un kral olmasını istediğim için izlemişimdir. Demir taht a Jon oturacak o kadar :D. İster Aegon isterse Jon ne derlerse desin yüzüklerin efendisinde ki gibi bir final yaparlarsa güzel yaparlar. Jon ve Dany kralın şehrinde evlenir biri kral biri de kraliçe haline gelir . Hala yeğen evliliği gerçekleşse dahi dizi de Targaryan ların gelenekleri diyelim :D.

Açıkçası bana da biraz saçma geldi ama haklı olduğu yerler olabilir. Bugüne kadar 8.sezon ile alakalı sızıntı olduğu söylenen bir çok yazı okudum. Bu yazılar tamamen aynı olmasa da ortak bir çok noktaları var. Örnek olarak, Sansa’nın ölümü çoğunda vardı ve ben artık bunun olucağını düşünüyorum.

Yanlış olmalı. Çok saçma geldi bana senaryo. Ama paylaştığın için teşekkürler.

Önemli değil. Karşılaştıkça bu tarz şeyleri paylaşmayı düşünüyorum.

New a Game of Cringes season is coming…

Buradaki kanala göre sızdırılmış başka bir senaryo söylentileri var ve 1. bölümü aynen paylaşmış. Doğrusunu söylemek gerekirse sızdığı iddia edilen diğer tüm senaryolardan daha iç tutarlılığa sahip; en azından 1. bölüm. Yalnız burada da Tyrion’un Cersei lehine ihanet iması söz konusu, bilemiyoruz yani illa ihanet ettirecekler adama galiba ama karakter gelişimi vs. açısından gerçekten çok saçma vs. olur gerçekleşir ise…

Night King ve Akgezen Ordusu, tüm bu olaylar olup biterken Sur’da çay içiyor, galiba :smiley:

Valla Dany ve Jon’a bakıp canı sıkılan Tyrion figürünün tek bir açıklaması olabilir. Ama ihanet olayı sayılmaz. Muhtemelen zaten bu Daenerys çocuk sahibi olamıyor ölünce swnin çocuğun başa geçer ben onu ayarlarım rahat ol tarzı bir olayı şey kullanmıştır.

Zaten kitapta yer alan milyonlarca unsuru kullanmadıkları için çözümü Tyrion’u zeka olarak zayıflatıp Cersei ve Jaime’ye power up da buldular. Bunu da beklerim Yani.