8.Sezon Sızdırılan Senaryo Kesin Mi?

8-sezon

Az önce forumdaki gereksiz bir arkadaş aptal bir konu açıp spolier etiketi koymadan kendi düşüncesi gibi anlatıp sonunda ise " bunlar kesin, sızdırılan senaryoda var " ibareleriyle paragrafını bitirmiş. Senaryoyu okumadım %100 kesin bir sızdırma mı bu? Ayrıca moderatörlerden bir ricam var şu şekilde insana zorla dayatılan spolierlara karşı biraz acımasız olsanız?

Sızan senaryoda var dedikleri ama sözde ‘‘sızan senaryolar’’ pek de doğru değil. Fan-fic. 7. sezon sızdırıldıktan sonra redditte uydurulmuş senaryolar bunlar. Okuyan da inanıyor anlamadım gitti. Hani yine içeriğinden bahsetmek istemiyorum ama cidden içiniz rahat olsun okusanız bile bir sorun olmaz aşırı derecede tutarsızlıklar içeriyor doğru olabilecek bir senaryo değil. HBO da 8. sezon senaryolarının sızdırıldığına dair bir açıklama yapmadı. Dediğim gibi tamamen uydurma.

Hocam içime su serptin çok yaşa sen emi

Sızan senaryo da Gendry duvardan geliyor diyor. Fakat 6.bölümü izlediysen nerede olduğunu görmüşsündür.

Hersey iyi hos, cok güzel birseyi savunmussun basligi acan usta fakat kullandigin böylesi gereksiz kelimelerle ne hedefledin anlamiyorum. Sen bu laflari yazinca, o bilgisayar basindan kalkip senin bu yazdigin cümleyi mi kafasina takicak saniyorsun?

Sinirleniyorum ne yapayım bir değil iki değil ne hakkı var bu adamın bu kadar pervasızca davranmaya?

Haklısın kardeşim de yani öyle bir yapıyorlar ki sanki bilerek sinir etmek ister gibi. İnsan sinirini atmak istiyor.

Ben Game of Thrones Türkiye Forum anasayfasina girince sadece “basliklari” görüyorum, “İCERİKLERİ” degil. İceriklere erismek icinde basligin üstüne basiyorum ve okuyorum. Okumak istemeyecegin bir icerik görecegini bile bile basligin üstüne basiyorsaniz burada bir problem vardir. Basliktan hersey belli oluyor. Kimse cok büyük spoiler iceren pasajlarin basligini “SELAM” diye koymuyor.

bence başlığı açan arkadaş az bile söylemiş, düşüncelerime tercüman olmuş. GoT hepimizin tutkusu halinde ve birçok insan gereksiz yere spoiler yemek istemiyor. hele de burada bu kadar GoT fanının olduğu, herkesin çok sevdiği ve ciddiye aldığı bi platformda. o yüzden o velet bence de çok gereksiz bir durumda. moderatörler ne yapıyor bu saate kadar bilmiyorum. dünden beri raporluyorum yorumlarını o çocuğun

edit: offensive bir dille konuşuyor olabilirim, ama çok sinirlendim ne yapayım

Bunu yapan kişi ziyaretçi üye grubunda yani yorumları onay almadan yayınlanmıyor. Nasıl oluyor da bir mod yayınlanmasına izin veriyor?

Bende raporluyorum ama kimsenin umursadığı yok.

2015 yılında, 6.sezon sızdırıldı. Çoğu kişi inanmadı. Sonuç olarak senaryo %100 gerçek çıktı.

2016 yılında, 7.sezon sızdırıldı. Yine çoğu kişi inanmadı. Yayınlanmayan sezon finalini dahil etmez isek o da gerçek çıkmak üzere.

2017 yılında, 8.sezonun sızdırıldığı açıklandı. Ve yine çoğu kişi inanmıyor.

Elbet inanıp inanmamak yine sizin elinizde olan bir şey ancak HBO internet korsanlarının sardırısından günler önce final senaryosunun tamamlandığını açıklamıştı. Yine aynı HBO sızdırılan belgelerde sadece senaryoların olduğunu belirtmişti. (7.sezonun sızdırıldığını açıklamıştı, 8.sezonla ilgili açıklama yapmamıştı. Ama 8.sezonu da sızdırdık arkadaşlar diyecek halleri de yok :))

Şu an internet ortamında çok fazla fan işi olduğu tahmin edilen senaryolar olmakla birlikte 8.sezon olduğu iddia edilen asıl senaryo örneği de mevcut.

Bunların gerçekliğini ancak 2018 yılında, yapılan çekimlerde göreceğiz. Örneğin ben sızdırılan 6. ve 7.sezon senaryolarının gerçekliğini çekimlerden sızan fotoğraf ve videolarla teyit edebilmiştim.

Tamam sızmış olabilir ama biz okumak istemiyoruz kardeşim. Forum yönetiminin bu konuyla ilgilenmesi gerek!

Ben okumak istiyorum, yönetimle ne alakası var? Başlık isminin spoiler olduğu belli oluyor zaten tıklamazsın olur biter, forum formatına gayet uygun bu paylaşımlar.

İnanan varsa diye spoiler olarak düzenledim. Diğer arkadaşın yazdıklarını açıkladım.

‘‘Dizi 5 yıl önceden dizinin finalinde olacakları göstermiş!’’

Başlık bu arkadaşlar ve spoiler etiketi yok. Ben başlığı görünce ilk sezonlardan olayları bir şekilde finale bağlayacak sandım ve okumaya başladım.

''ikinci sezonun finalinde dany bazı hayaller görüyor. bu hayallerde king’s landing yanmış, çatısı kalmamış durumda. şimdiye kadar bu gerçekleşti, sağolsun cercei wild fire ile bunu halletti.

sonra dany çığlıklar duyuyor ve odadan çıkıyor - hop geldi mi the wall’a. buradan da khal drogo ve çocuğunun yanına geçiyor. yani ölüyor.

dizinin sonunda da bu olacak. dany night king ile savaşırken ölecek.’’

Buraya kadar da gördüğünüz üzere spoiler içeriği var gibi durmuyor. Aksine ben adamın güzel bir bağ kurduğunu ve tartışılacak bir konu olduğunu düşündüm.

‘‘Artık sızan 8.sezon senaryosu bence fake değil tamamen gerçek diyebiliriz.Ayrıca senaristlerin yapısına uygun senaryo.’’

Ve pat! Sızan senaryo böyle diyor adam. Yani siz gerçekten başlığa falan bakıp anlıyorsanız içinde böyle bir şey ile karşılaşacağınızı gerçekten tebrik ediyorum. Ama kusura bakmayın ben anlamıyorum. O spoiler etiketi boşuna konmadı herhalde oraya kullansana be adam. Yani 8. sezon senaryolarının gerçek olduğuna inanacak olsam bir daha foruma girmezdim bile böyle bir olay olduktan sonra.

Bak sen de haklısın tabi ki okumak isteyenler olabilir ama çoğu kişi spoiler olduğunu söylemiyor yada söylese bile yada işaretlese bile ben onu okuyorum neden çünkü zaten son bölümü izlemişim spoiler’ı son bölümle ilgili sanıyorum sonra bi bakıyorum adam yazmış yazmış en sonda da sızdırılan senaryoda böyleydi diyor sence bu spoiler istemeyen kişiler için uygun mu? Forum formatına uygun demişsin sızan senaryoyu okumak istemeyenler ne yapsın bu densizler yüzünden forumu mu bıraksın? yoksa komple diziyi mi bıraksın?

başlık ‘dizi 5 yıl öncesinden dizinin finalini göstermiş!’ şeklinde. ilk yayınlandığında spoiler YOKTU başında, yeni eklendi. (eğer bu moderatörlerin çözüm yöntemiyse vallahi bravo…)

başlığa bakan ben ve eminim birçok kişi geçmişe yönelik bir tahmin/teori olduğunu düşünmüştür. zaten okursan öyle başlıyor yazı işte geçmişte şunlar şunlar olmuştu. buraya kadar sorun yok zaten. ama son cümlede BAM 8. sezon senaryosu da bilmem ne…

böyle birşey yazabilmesi için ya başlığa 8. sezonla alakalı spoiler dersin, ya da yazdığın yazının o son cümlesini spoiler butonu altında gösterirsin. bu kadar basit. okumak isteyen okur. istemeyen okumaz. kimseninde keyfi kaçmaz.

Dostum tamamen aynı yorumu yapmışız :smiley: Aklın yolu bir abi. Ve arkadaşın ilk olayı da değil bu sanırım dün de oldu buna benzer bir olay yanlış hatırlamıyorsam.

aynen şimdi gördüm yorumunu kesinlikle aynı düşünmüşüz :smiley: evet dünde benim açtığım başlığın altında yaptı!

Kendinden çok emin konuşuyorsun ve her yerde senaryonun gerçek olmadığını söylüyorsun inşallah haklısındır ne diyeyim. Gerçi fake olsa bile bu milletin zevkinin içine edenlerin yediği küfürleri yok saymayacak. Hatta o zaman hatırlamış olucam ve tekrar tekrar sövücem.

Arkadaşım sızıntı yok için rahat olsun farkındaysan 7 sezon 3 bölümden sonra 8 sezonun senaryoları sızdı demelerin sebebi ise baktılar 7 sezon bire bir aynı hemen 8 sezonu biri yazmış ama yazan kişi gerçekten bu dizi artık nasıl izliyorsa milleti inandırmış ben ilk 4 bölüme kadar okudum ve gerçek ten doğru olabilir dedim ama 5 ve 6 bölümden sonra bir fan tarafından yazılan bir senaryo için rahat olsun