8. Sezon Sızıntılarına ve Doğruluğuna Dair Açıklama. SPOİLER İÇERİĞİ YOKTUR:

8-sezon

Jaime Lannister’i oynayan aktörün bu konuyla bağlantılı kısa bir açıklaması var. Çekimlerin ekim ayında başlayabileceğine dair.

Burada da 8.sezon storyboard çalışmalarının başlandığı belirtilmiş.

Burada da 8.sezon çekimlerinin süresi ile ilgili bir açıklama var.

Yukarıdaki kaynakların yazdıkları şayet doğru ise senaryonun zaten tamamlanmış olması gerekiyor. Senaryo bitirilmeden çekimlere başlanılmaz.
Umarım bu bahsi geçen berbat senaryo, yakın zamanda oyunculara gönderilecek olan senaryo değildir.

Arkadaşlar sakin olun. Bakın yine telaşa kapıldınız. Senaryolar bittiyse ve çekimler başlayacak olsa bile o senaryoların doğru olmadığını çeşitli kaynaklardan doğruladığımı yazdım zaten. Ortada bir senaryo varsa bile, bizim elimizde değil yani :slight_smile: Çok çabuk galeyana geliyorsunuz. Yine çığ gibi büyümeden ve insanlar inanmadan tekrar ediyorum, o senaryolar GERÇEK DEĞİL. Elimize bir senaryo geçerse Freefolk olsun Frikidoctor olsun… güvenli bir kaynaktan onaylanıp gelecektir içinizi rahat tutun.

Ben merak ediyorum sadece Gece kralı yok edildiyse sızan senoryada jon snow tarafından bütün ak gezenlerin ölmesi lazım değilmi ? çünkü 7. sezon 6. bölümde bu açıkça belirtildi ama 8. sezon finalinde bir tane ak gezen bran 'ı gece kralı yapıyor bu işte seneryonun sahteliğinin büyük ıspatı çünkü hiç akgezen kalmaması lazım.

Açıklama için teşekkürler, bu kadar aptal bir senaryonun gerçek olacağı ihtimali beni bitiriyordu zaten.

zaten o fantazyaya nerden goz gezdırdım lanet olsun sigara bırakmıs bırı olarak ramazandan beri ıcmıyorum ılk kez sigara yakasım derınden geldı bi daraldım anlatamam sıcarım ole işe umarım yalandır fakedir kurgudur.

%100 Fake.

Daha geçen ay senaryo yazılmaya başlanmadı deniliyordu. Biraz sakin olun. Ayrıca Hackerlar bunları sızdıracağına büyük miktarda HBO tehdit ederlerdi. Finali yazmak için George amcaya başvuracaklar. George amca olacakları söylüyor senaristler de kafalarına göre yazıp çiziyor o olaylarla ilgili işte.

Dizi finali ile kitap finali umarım aynı olmaz.

Yuregine saglik rahatladim sayende senaryo da gecen
Sozde senaryonun spoileri:

ozelilikle dany nin cesedinin hirpalanmasi bolumleri tamamen deli etmisti beni euron dan bahsetmiyorum bile bize adam akilli bir final istiyoruz biraz mutlu olalim ya hadi insallah bu arada dany ve jon un videolari youtube basta olmak uzere izlenme rekorlari kiriyor dikkat ederler sanirim:)

Kitap finali çok daha mantıklı bir son olur kesin. Ama ben benzerlikler olacağını düşünüyorum. Çünkü HBO final sezonunu çekmeden önce mutlaka GRRM’e başvuracaktır. Onun fikirlerini alıp daha uygun bir final çekeceklerdir. Bunu sadece bir sebepten istemem; GRRM herkesi öldürebilir final sezonunda :smiley:

Dizi finaliyle kitap finalinin aynı olacağı söylenmişti daha önce :open_mouth:
GRRM’in belki de bu kadar geç kalmasının sebebi son kitabı da yazıyor olmasıdır, aynı anda çıkabilirler belki. Çünkü GRRM röportajında ‘Sürprizlere hazır olun, belki de iki kitap birden çıkar.’ falan dedi, daha yeni. Niye boşuna böyle bir şey söylesin ki?
Gerçi bu kadar değişiklikten sonra finaller nasıl aynı olur diye düşünüyorum ama şu an yaşananlar kitapta da olabilecek şeyler. Jon- Tyrion- Dany buluşması, Starkların bir araya gelmesi, Kuzey kralı falan filan…

Haydaa :slight_smile: Ben kitabın çok farklı biteceğini düşünüyordum. Dizi kitaptan çok uzaklaştı bu saatten sonra ortak bir sona bağlarlarsa biraz komik durur gibi geliyor. Tabi GRRM final sezonu için etkileyici bir taslak hazırladıysa epik bir son da olabilir. Hayırlısı bakalım.

yok hocam kitap ile dizinin bitişi aynı olacak belki ufak farklılıklar olur . çünkü daha önce George rr martin açıklamıştı ’ kitap ile Show farklı ,izledikleri yol farklı ama ikisininde çıkacağı sonuç aynı ’ gibi bir açıklama yapmışlardı.

Dostum ben izlemeye 4. sezon başladığı zaman başlamıştım. Bugüne kadar hep üzdü bu seri. Finali bari güzel olsun o zaman. Olur da korkunç bir sonla biterse çıkacak kitapları da okumam. Bir daha dizi bile izlemem :smiley:

fake dediğimiz sızdırlan son gibi olacağına heryeri nightking alsın daha iyi

Öyle bir senaryo olmayacağını biliyoruz içimi rahatlatıyor bu. Ama açıkçası olası bir sonda da sevdiğim karakterlerin öleceğini düşünüyorum. Ne yapsa bu HBO diziyi bitirmese mi :smiley:

her güzel şeyin sonu olur , bununda sonu gelcek yapacak bişey yok , ana karakterlerden de çoğu ölecek bu da garanti bence ama bahsedilen senaryo gibi yüzeysel bişey olmaz umarım
ayrıca bu evren ile ilgili yapılcak şeyler olur 1 sezon ormanın çocukalrı ilk insanlar ve WW ile yapılan savaş ile ilgil dizi olabilir.
1 sezon fath aegon olabilir
1 sezon Robert isyanı olabilir ,
düzgün senaryo yazılırsa çok konu vat

4 adet spin-ff olacak zaten. Ama Robert’ın isyanı Aegon’un fethi gibi konularda yeteri kadar bilgimiz var zaten. Bunları izlemek sıkıcı olabilir çünkü hep ne olacağını biliyor olacağız. Game of Thrones gibi olmaz. Ama dediğin gibi evren geniş ve mutlaka sağlam konular çıkabilir.

Bunu kenera yazın Jon Snow duvar bekciliği zamanları kesinlikle yapılacaktır

Çok yararlı bir konu olmuş, teşekkürler. 5 dakika öncesine kadar, 8. sezon sızıntısı başlığında “olamaz, olamaz” diye bağırıyordum. :slight_smile:

Hala 8. sezon sızıntılarına inananlar da var ama maalesef :slight_smile: Neyse ki konuyu okuyanlar bilgi sahibi oluyor .