8.Sezon tanıtımları / haberleri 2

8-sezon

Promo dönemi boyunca röportajlarin gelecegini bildigim halde yeni baslik açip açmama konusunda tereddüt ediyordum ama dün birde bölüm süreleri resmi olarak ortaya çikinca, yeni basligi açmak sart oldu.

Süreler konusunda daha önce bir sizinti olmustu, biliyorsunuz. $öyleydi :
1 ve 2.bölüm = 60 dakika; geriye kalan dört bölüm ise 80 dakika.

HBO özel bir açiklama yapmadi ama sitesinde her bölüm sayfasinda süre belirtti, söyle mesela :

From reddit.com

Gördügünüz gibi, 4.bölüm 1 saat 18 dakika.
80 dakika (1 saat 20 dakika) denmisti, dogru iste. Iki dakikanin hesabini tutacak degiliz :smile:
(Diger bölümler için de ekran görüntüleri var ama gerek yok simdi hepsini eklemeye, bunu da örnek olarak ekliyorum zaten)

Bir bölüm hariç, tüm süreler asagi yukari dogru.
Süresi konusunda büyük yanlis olan bölüme ise sasirabilirsiniz… 3.Bölüm.
80 dakika olacagi söylenen bu bölüm, aslinda 60 dakika olacak.
Bunun Büyük Savas bölümü olmasi bekleniyor, ve yönetmen Miguel Sapochnik süre olarak bu savas sahnesine en çok yaklasan savas sahnesinin, LOTR’daki sahne oldugunu söyledi. LOTR’daki savas sahnesi 40 dakika sürüyor. Büyük Savas daha uzun olacak… Hadi 10 dakika daha uzun olsa, toplamda 50 dakika etse… Bölüm 60 dk sürüyor zaten :smile:
Komple bir bölüm savas. Yasayacagimiz heyecani, gerilimi, endiseyi düsündükçe, sonunda biz savasmisiz gibi hissedecegiz kesin.

Net süreler :
1.Bölüm = 54 dakika
2.Bölüm = 58 dakika
3.Bölüm = 60 dakika
4.Bölüm = 78 dakika
5.Bölüm = 80 dakika
6.Bölüm = 80 dakika

Eh haydi, bayram edeceğiz inşallah (en szından ben savaş sahnelerinde) :blush:

Her bölüm en az 80 dakikalık film tadında olucak diyeni bulursam çift dalıp,tek atıcam.Sonrada üstünde zıplayacam.İnsanların duygularıyla bu kadar da oynanmaz ki canım ! 54 dakika ne Allahın seversen ? Bunun 5 dakikası jenerik felan olucak zaten, geriye kalır 49 dakika.“Merhaba” “Nasılsın” “Görmeyili degismissin” “Maşallah Koca kız olmuşsun” “Tanıstıgımıza memnun oldum” dediler mi,bölüm bitecek.Resmen rezalet.6 bölümün totali 6.5 saat…2 uzun metrajlı filmin suresine es deger.Giris,Gelisme faslının bitip Sonuç kısmının kaldıgını dusunursek yeterli gibi duruyor ama yine de hayal kırıklıgına ugradım.Demek ki bazı seylerin üzerini üstün körü gececekler.Diyalogları kırpacaklar.Bazı şeyler havada kalıcak.Ya da ben bir anlık sinirin verdigi gazla sacmalıyorum.İyisi mi bir soda içeyim.Belki kendime gelir,daha aklı selim şeyler söylerim.

Alayı yalan bunların, söyledikleri ne çıktı ki bu çıksın? pöghhhh

Mükemmel:)

Gerçekten de mükemmel. Ertaç Altınöz döktürmüş yine; satıyor yaptığı çalışmaları ve bunu o kadar beğendim ki, alıp odama assam mı diye düşünüyorum :smile:

Süreler konusunda bir tık içinizi rahatlatayım…
7.sezonun bölüm sürelerini de bu şekilde yazmışlar siteye ama sonradan yanlış çıkmış.

Bunun dışında…
Emilia (Dany) ve Kit (Jon) New York’da birlikte görünmüşler; yakında röportajlar gelir.

Emilia zaten geçen ay Londra’da bir röportaj vermiş, yeni çıktı ortaya. Çok fazla bir şey dememiş.

Insanların hâlâ çıplaklık ile ilgili sorularına artık kızıyormuș, “Bu, içinde yaşadığımız topluma daha fazla şey ifade ediyor diye düşünüyorum, ki bu konuda soru sormaya hala devam ediyorlar. Bunun olmasını gerektiren hikayenin basit bit yanı” demiş ve şunu eklemiş “Kit’in kıçı, başkasının kıçı, benim kıçım; dizinin konusunu bu değil, herhangi bir oyunculuk konusu değil”.

Jon ve Dany’nin sevişme sahnesinin Kit ile yakın arkadaş oldukları için rahatsız edici olduğunu söylemiş… “Hala garip gelmeye devam ediyor. Bizi birlikte bir odaya koyuyorlar ve durmaksızın kıkır kıkır gülüyoruz”.

Ve röportajı yapan kişiler, 8.sezonda fanların Dany ve Jon’un ilişkisinin daha da yoğunlaşmasını bekleyebileceklerini söylemiş.
Emilia da Jon ve Dany için şöyle demiş : “Her ikisinin de sahip olduğu en önemli ilişki bu. Bence ikisi için de gerçekten ama gerçekten tanımlayıcı bir şey”.

8.sezon senaryosunu ilk okuduktan sonra, bunu “işlemek” için (kafasında oynatmak, oturtmak herhalde) Londra sokaklarında üç saat boyunca amaçsızca yürümüş. “Çünkü bu sonuncusu, herhangi bir sezonun senaryosu için olduğundan daha farklı bir ruh haliyle okuyorsunuz. O gün yağmur yağıyor da olabilirdi ve yine de ne yapacağımı bilmeden yürürdüm. Yani evet, bu (senaryo) çok iyi”.
Gazeteciler gülünce şunları eklemiş : “Bu son sezonun her kısmı bir sürpriz. Nokta. Daha fazlasını söylersem, azar işiteceğim”

Bunu dışında, Game of Thrones’daki ilk günlerini anlatmış biraz. Korku içinde olduğunu, sektörle, kendisi ile, hayatla ilgili, hatta hiçbir şey ile ilgii bir şey bilmeyen bir çocuk olduğunu ve bu dizinin cikageldiğini söylemiş. O Emilia ile şimdiki arasındaki fark şu an olduğundan daha büyük olamazmış. 4. veya 5.sezona kadar birilerinin gelip “Fikrimiz değişti” (yani “seni bu rol için istemiyoruz” gibi) diyeceğinin endişesi ile yaşamış :smile:
Game of Thrones’a hoşçakal demek, kendisinden bir parçaya hoşçakal demek, evden ayrılmak, okuldan ayrılmak gibi bir şeymiş.

Dizi çıkana kadar tüm oyuncular daha bir sürü söyleşi yapar zaten. Massie de bir yerde konuşma yapmış galiba.

Resim güzel gerçekten de ama Jon’un yüzü çok salak çıkmış, onu düzeltmesi lazım.

Maisie, Sophie ile birlikte röportaj verdi galiba, birde ek olarak Lena ve Gwendoline ile de birlikte foto çekimi + kısa röportaj var.
Onlar ama işte video olduğu için net çeviri yapamıyorum :grin:
Sophie ve Maise’nin birlikte olduğu röportajda sadece şu “kiss, marry, kill” oyunu var ya onu net anladım. Ikisi de Jon’u öldürüyor, Maisie Sansa’yı öpermiș, NK ile evlenirmiș; Sophie ise Arya ile evlenirmiș, Dany’yi öpermiș çünkü öpülesi dudakları varmış :grin:

Ne var kız yüzünde? Ejderhaya ilk binişi ve o heyecan var yüzünde, şey gibi “Bu acayip bir şey!”, Dany’de de “Șu an ne hissettiğini çok iyi biliyorum” bakışı var :smile: Bence süper, uygun :smile:

Yok öyle bir video değil. Bu.

Yok kız cidden salakça. Jon öyle bir yüz ifadesine bürünmez, karakterine ters. Hem Jon (Kit) uçmaktan korkuyor. :crazy_face:

Evet bi ara bu “kıç” muhabbeti hikayenin önüne geçmisti ee tabii o zamanlar cahiliye dönemimdi.diziye baslamamıstım.Ekşi deki yorumlardan takip ediyordum. jon’un kıçını görmeden epey fikir edinmiştim.Hatta hiç unutmam,işin içine Dany’ın kıçı da girince “Bu ne lann? taht oyunları mı Kıç oyunları mı belli değil.bu nasıl dizi” deyu epey merak etmistim.Kıç muhabbetinin yanı sıra seks sahnelerinin çokluguyla ilgili yorumlarda vardı.Bu yöndeki rahatsızlıklarını dile getiren gruhun “Sadece” seks sahneleri ile ilgili yorum yapmaları ise işin ironik yanıydı.Sanırsın diziyi bangbros ekibi çevirmiş.Birde durup dururken “Hiç izlemedim,izlemeyi düşünmüyorum”,“Bu balon bitsede rahat etsek”,"Got’u bırak,Memlekete bak ! " gibi yorumlarla çıkıntılık yapan salçalar vardı.Bu salçalara karşın kitaplar üzerinden ego kasan,millete sayıp söven mayonezleri de unutmadım.Millet dizi mi izliyor,sidik mi yarıştırıyor belli degildi.En sonunda baktım olacak gibi değil,diziye başladım ve yapılan elestirilerin alayının fısss oldugunu anladım.Game of thrones bugune kadar yapılmış en iyi dizilerden biridir.hatta belki de en iyisidir.

Şimdi Miro bunları neden anlattı ? niçin anlattı ? diyebilirsin,Sen “kıç” muhabbetini açınca geçmişe gittim.Demek ki bayagı dolmusum.Hazır işim yokken de yazayım dedim.Evet,yazdığıma göre artık gidebilirim.

FAN art bu sonuçta. Sorunsuz, mutlu bit dünyada Jon’un yüzünde bu ifade oluşur mesela.

İyi ettin iyi :smile:
O anlattığın tiplere ben de gıcığım, hepsine ayrı ayrı. Ekşi’de Game of Thrones yorumları okumaktan nefret ediyorum diyebilirim. 50 yorumda anca 5 adam akıllı yorum bulursun. Gerisi diziyi izlemediği için kendiyle gurur duyup bize popüler kültürün kölesi diyenler, izleyen ama izlediğini anlamayanlar, karakterlere küfredenler, resmen çıplaklık ve seks için izleyenler, birde kitapçılar (ki bunlara da ayrı uyuz oluyorum).

Sayende ben de içimi döktüm, rahatladım :smile:

İçimizi döküp rahatladıkta forumdaki bağzı arkadaslarımız yazdıklarımı yanlış anlayabilir.Netice de bu mecrada da 7/24 elestirenler var ve benim yazdıklarımdan “Salça” “Mayonez” alıngalığı yapabilirler.Sanırım buna açıklık getirip konuyu kapatırsam daha iyi olur…

Efendim,ben diziye başlamadan evvel ki olayları anlattım ve örneklemelerimin tamamını Ekşi sözlük üzerinden yaptım.O zamanlar foruma üye değildim,kitaplara başlamamaştım yani sizlik bir olay yok.Diziyi,Kitaplar üzerinden eleştirenleri anlıyorum.Bunun zaten defalarca muhabbetini yaptık.Keşke şu olsaydı,buna yer verselerdi,Paraya kıyıp şunu yapsalardı vb…Ama Game of thrones dizi olduguna göre diziyi dizi üzerinden değerlendirmek lazım.Bende öyle yapıyorum.Yani Got’a balon diyorsanız ondan daha iyisini söylemeniz lazım ! Bir kaç tane ezber var ; Breaking bad,The Wire,Oz,Lost,Sopranos,Prison break vs bunların hiç biri Got ile aynı kulvarda değil ! Got,Orta dünya yı anlatan fantastik bir eser öyleyse bu kulvardan örnek vereceksiniz peki var mı böyle bir örnek ? Yok.eee o zaman ? Bu işin populer kulturle,Zevkle,renkle alakası yok yani A şahıs diziyi begendi diye begenmiyoruz ; Göz var izan var.İzliyoruz ve begeniyoruz.

Bugune kadar binlerce sinema filmi ve yüzlerce dizi izledim.Got gerek görsellegiyle,gerek oyunculuklari ile (arada istisnalar olsada) gerek senaryosu ve anlatımıyla kendi türünün en iyisidir.Bunu rahatlikla soyleyebilirim,söylüyorum da yaptīgım tespitin kitaplarla alakası yok.Yukarıda da belirttigim gibi Ben diziyi,dizi üzerinden degerlendirdim ve Durup dururken çamur atanlara,bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara,İzleyicileri kucumseyip ego kasanlara,Yırtık dondan çıkanlara,Yorum olsun diye yorum yapanlara adukett çekip,Fatality yaptım.Ekşi bunlarla dolu.Oradaki Got başlıgına bakın,görürsünüz.

Neyse kraliçemin başlığını daha fazla meşkul etmiyeyim.Umarım derdimi anlatabilmisimdir.Cümleten iyi geceler.

Ufak bir haber daha…
Spoilerlari, bilgilerin sizmasini engellemek adina, HBO bölümleri elestirmenlere, incelemeleri için, önceden bile vermeyecek.

Ve esas haber…
HBO 4 kitap çikariyor (hepsi amazon’da ön siparise sunulmus bile):

1. Game of Thrones: The Storyboards (bahar 2019, fiyat 60 $), dizinin Storyboard ekibinin basinda olan William Simpson’dan.
  2. The Art of Game of Thrones (sonbahar 2019, fiyat 75 $)
  3. The Photography of Game of Thrones (sonbahar 2019, fiyat 75 $), set fotografçisi Helen Sloan’dan.
  4. Game of Thrones: The Costumes (sonbahar 2019, fiyat 75$), kostüm tasarimcisi Michele Clapton’dan.

Hepsini istiyorum.

Edit: Art, Photography ve Costumes kitaplarinin kapaklari daha sonra açiga çikarilacak (yani kapaklar amazon sitesinde göründügü gibi degil).

1 ve 2.bölümlerin süreleri yine 1 saat’e çikmis :smile:

Önceki basliktaki su mesajimin sonlarinda, oyuncularin karakterleri ile ilgili söylediklerini paylasmistim.
Olay su ki, bunlar o sözlerin bir kismiymis; fazlasi var.
Eksik kisimlarla birlikte yeniden paylasayim… (@Miro yeniden yorumlarsin artik :grin:)

Sophie Turner : “Winterfell Leydisi Kuzey’i savasa hazirliyor ve Ejderha Kraliçe ile ordularina ev sahipligi yapiyor. Sansa bu sezon kendi basina bir lider olmaktan çok keyif aliyor, ve bu yil, bunu tehdit eden insanlar tarafindan ortaya konan bir takim zorluklar var”

Maisie Williams : “Arya, Sansa ile arasini düzeltti ve iki kiz kardes Winterfell’de bir birlik olusturuyorlar, ama listesinden eksilmesi gereken hala en az bir isim var. Arya için; olmak istedigi kisi olmak (ailesiyle naiflik ve masumiyete dönüs) ile yarim kalmis isini tamamlamak arasinda kalma durumu var.”

Lena Headey : “Geçen sezon hamile oldugunu ögrenen Kraliçe, Kral Sehrinde Daenerys’e verdigi yemini bozarken, bir yandan da tiksindirici korsan Euron’a borçlandi. Her zaman oldugu gibi, Cersei kendi ördügü bir agin içinde hapsolmus halde”

Peter Dinklage : “Tyrion Daenerys’e danismanlik yapiyor ve onun Westeros’u daha iyi bir yer haline getirmek misyonuna inaniyor, ama Dany Cersei’yi devirmeye kalkisirsa, Tyrion’un destegi sinanabilir. Bu müzakere firtinasinda, gerçekte kim oldugunu anlamaya çalisiyor”

Nikolaj Coster-Waldau : “7.sezonun sonunda Jaime, Ölüler Ordusuna karsi savasma sözünü tutarak kiz kardesi Cersei’ye meydan okudu. Bunu ‘kiz kardesini terk etti’ seklinde yanlis anlamak mümkün. Ama bence dogru olduguna inandigi seyi yapmayi seçiyor”

Nathalie Emmanuel : “Dany’nin sadik sag eli Kraliçesine Kuzey politikalarinda yardim ederken, bir yandan da Gri Solucan ile ask hikayesini devam ettiriyor. Gri Solucan ugruna yasamak istedigi sey. Mücadele etmeye deger güzel bir baga sahipler”

Conleth Hill : “Fisiltilarin efendisi Westeros tarihiyle ilgili kurnaz bilgeligi ile, Daenerys’e fethinde tavsiyeler veriyor. Ve her zamanki gibi, etkili”

Kit Harington : “Kuzeydeki Kral, Daenerys’in kollarinda beklenmedik bir ask buldu, ama hirsli Ejderha Kraliçesinin halasi oldugunu ve kendisinin de Taht’da iddiasi oldugunu ögrenmek üzere. Dünyanin sonu yakinda geliyor olabilir, ama en azindan, birine asik ve kim oldugunu biliyor… Ve sonra bir balyoz etkisi oluyor”

Emilia Clarke : “Dany Taht’i alacagini da umut ederken, Dothrakileri, Lekesizleri ve ejderhalarini Winterfell’e, Gece Kralini yenmeye yardim etmek için getiriyor. Gördügü, tanik oldugu, yasadigi, kaybettigi, ona aci vermis, onu incitmis çok sey var. Hayati boyunca bunun için çabaladi”

Alfie Allen : “Korkak ve hadim edilmis eski Stark yaveri, Kral Sehrinde hapsedilmis kiz kardesi Yara’yi kurtarmak için Ejderha Kayasindan ayrildi. Yapilacak seçimler var, ve yaklasan bir kavusma”

Gwendoline Christie : “Brienne Akgezenlere karsi yapilacak savasa katilmak için Winterfell’e, Sansa’nin yanina geri dönüyor. Bu, artik Brienne’in cinsiyetinin bir sorun olmadigi bir sezon. Herkess tarafindan esit olarak muamele görüyor”

Rory McCann : “Yillarca süren hizmetten sonra, Dany’nin takimina katildi ve biraz huzur buldu. Katil kardesi ve Cersei’nin koruyucusu olan Dag ile hesaplasmak ve bu seytanlarla yüzlesmek için bir sansi olacak”

Carice Van Houten : “Kizil Kadin en son Volantis’e dogru yola çikmisti ama Varys’e Westeros’a dönüp orada ölmenin kaderi oldugunu söyledi. O [Melisandre] kesinlikle bir görevde”

Jacob Anderson : “Daenerys’in Lekesizler ordusunun korkusuz kumandani, ekibini ve Missandei’i korumak için güçlü bir motivasyona sahip. Herkesin hayatta kalma sansi küçük, ve bunun farkindalar”

Liam Cunningham : “Sogan Sövalyesi, Jon Snow’u buldu; gelecek savasta stratejik zekasina ihtiyaç duyacak, tavsiyeler verebilecegi yeni bir lider. Insanlarin yillardir bekledigi sey geliyor”

John Bradley : “Sam, Bran ile birlikte, Jon’un ebeveyn sirrini kesfetti. Bu konuyu Jon’a nasil açacak? Sam bu bilginin sorumlugunu gerçekten hissediyor. Ancak Jon’un bunu herhangi birinden ise, kendisinden duymayi tercih edecegini biliyor”

Pilou Asbaek : “Theon’un güce aç amcasi en son Cersei’nin Daenerys’e ihanetine yardim etmek amaciyla, 20 bin parali asker getirmek üzere Westeros’dan ayrilirken görüldü. Yedi Kralligin Krali olmak istiyor, ama ayni zamanda Cersei’ye santaj yapiyor”

Isaac Hempstead-Wright : “Üç Gözlü Kuzgun görme güçlerini kullanmayi ögrenmeye devam ediyor. Bran’i bu yil biraz daha bilge görüyoruz, asiri yüklenme yapilmis bir robota daha az benziyor”

Iain Glen : “Daenerys’in uzun süreli (kidemli) danismani geri döndü. Onu Ölüler Ordusu’ndan kurtarabilir mi? Dany’nin etrafindaki en büyük zorluklarla basetme görevi ona ait. Daha önce hiç olmadigi gibi test edilecek”

EKLER :

Hannah Murray : “Sam’in Yabanil aski çocugunu Winterfell’de korumayi umut ediyor. En etkileyici seylerden biri de, herkes o kadar iliskili ki (dahil, isin içinde)”

Hafþór Júlíus Björnsson : “Dilsiz canavar, Cersei’nin düsmanlarini Kizil Kale’de eziyor”

Bunun disinda…
Röportajlar falan var ama parça parça çikiyor ortaya (video veya yazili), sinirimi bozuyor, toptan çiksa karisiklik olmayacak ama…

@YeniAy_Ottoman Maisie Williams, Arya karakterinin aseksüel oldugunu düsündügünü söylemis, Sophie de hatta onaylamis.

Surada ise Nikolaj Coster-Waldau’nin (Jaime) Men’s Health dergisine verdigi röportaji var.

Son olarak… Haber degil ama paylasmadan edemeyecegim
Az önce paylasti Kraliçe…

Nese kaynagi yemin ederim, sabah sabah güldürdü :grin: :smiling_face_with_three_hearts:

Ara ara girip insagramina bakıyorum. Msj filan atıyorum ama dönmüyor olsun bir gün elbet döner :pensive:

Bu mantıksız Tyrion açısından. Ne bekliyordun birader? Dany Westeros’a çay içmeye mi geldi kızkardeşinle? Buna kendini en başta hazırlaman gerekirken nereden çıktı bu Lannister milliyetçiliği?

Valla Dany nasıl ona buna diz çök der diyenler gibi oldu bu cüce bir noktada.

Evet haklısın. Bu açıdan düşünmemiştim. Mesele sadece Cersei değil, Jaime’nin çocuğu da önemli bir husus. Ama Cersei düşük yapacak. Bunun öğrenilmesine kadar geçen süre uzarsa Tyrion açısından sıkıntı olabilir.

Hayırdır, “comment challenge” mı yapıyoruz? :joy:

Geçen sezon için de benzer bir şey demişti. :expressionless:

Dedim size acayip hırsa kapıldı Dany diye :smiley: Jon’un tahtın asıl varisi olmasından hiç ama hiç hoşlanmayacak ki içinde bulunduğu psikolojide bunu anlayabiliyorum da. Yine de yapacak bir şey yok, adam taht sırasında önde yani. :stuck_out_tongue:

Yani görüp görebileceğim ve okkalı küfür edebileceğim bir sahne olacak… Kitap Tyrion ile Dizi Tyrion arasındaki devasa farklardan biri; yani kitaplarda ablasına tiksinti duyduğu ortada ki aslında dizide de hemen hemen hepsi yaşandı, onda da tiksinti duymadı gerekiyor ama gel gör ki hamile olduğunu öğrenir öğrenmez kalbi mi yumuşadı? Kitaplarda yeğeninin taht oyununa sokup canını tehlikeye atmaktan geri çekilmiyordu. Sonuç olarak ciddi manada çelişkili bir durum var ortada!

Sonra da niye DD’ye laf ediyorsun, Yeniay diyorsunuz.

Dizideki öyle, hiç şüphesiz. Teknik olarak seksüel bir yön çizilmedi dizide, hala erkek Fatma olarak takılıyor kızımız. Bunda da muhtemelen Miro’nun söylediği şeyler etki sahibi; Maise, fiziksel olarak geç gelişen bir yapıya sahip, minyonluk da işin üstüne yağ sürdü. Aslında bunun için mutlu olmalı, zaten 30-35 yaşına geldiğinde gerektiği hale gelecek vücudu yüzü falan, acele etmesin tadını çıkartın. Emsalleri pörsümeye başlayınca kendisi hala dinç olacak inşallah. :smiley:

Bu yorumu da olsa olsa sadece dizideki Arya için yapabilir, kitaplardaki Arya baya baya seksüel yönden gelişen, gelişmekte olan bir karakter.

Eee ben kime challenge yapacam? Ömer yorumlamış. Hmmmm buldummmmm! Söz sırası sizde @alpaltu Bey kardeşim. :smiley:

Açıkçası Sandor’dan Cleganebowl hariç başka bir şey yapmasını beklemiyorum. Karakter gelişimi yaşadı bu 7. Sezona da etkisini gösterdi eski Sandor’un umrunda bile olmayacağı işlere kalkıştı. R’hollorcular ile birleşip kuzeye gitti, orada wightların peşine düştü. Birde hala eski günahlarının hesabını veriyor. 7. Sezonda o kız ve babasını görmesi gibi.

Triyon Cersi ile ne konuştu o da önemli eğer Cersei Triyonu da yardım edeceğine ikna ettiyse Cersei bunun aksini yaptığında Triyon yumuşak davranacak mı Cersei’ye? Hala bebeği var diyecek mi? Veya Triyon Dany’nin önceki hamlelerinden dolayı ondan soğuyup Cersei ile plan mı kurdu?

DD zaten ciddi anlamda çelişkiler yaratıyor. Kitapla tamamen aynı gitmese bile dizide olabilecek olayları bile eklemden fan isteğine doğru gidiyor.
Mesela Ejderha Kayası gibi bir yer Stannis terk edildikten sonra boş kaldı. Bunun hiçbir mantıklı açıklaması yok bence. Tamam Loras saldırmasın ama en azından Cersei oraya adam yollayıp tuzak falan kurdurabilirdi dizide. Lakin olan şey ne ? Dany geliyor ay evim diye hissedip toprağını okşuyor , tahta oturmadan savaş yerine geçip başlayalım mı diyor. Sırf bu söz densin diye bayağı mantıksızlık yapıldı bence.
Evet bu yüzden diziye kızıyorum , kızdığım için laf yiyorum gerçi :smiley:
Söz sırasını iyi değerlendirmişimdir umarım Leydi Ayça :joy::joy: