8.Sezon tanıtımları / haberleri 2

8-sezon
bu konuyu ayırdı #23

12 posts were merged into an existing topic: 8. Sezon Genel Teori / Tahmin Konusu

Ortaya birini fırlatamam :joy:

Ama şimdi comment challange zinciri bozuldu. :crazy_face:

1 Like

Ben bu oyunu bozarım :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Daha önce 60 dakika olarak açıklanan 3. bölümün uzunluğu 82 dakika olarak güncellendi. Bu bölüm dizi/film tarihinin en uzun savaş sahnesini içerecek.

1 Like

Bunlar bizi sevindiren haberler. :grin:

82 dk savaş izledikten sonra yenilmezler umarım :smile: ötekiler meselesi bir bölümde hallolsun istiyorum …

Yok ya, sanmam o kadar. Bir bölümde olmaz, düşünsene 8 sene bekle bir bölümde bitsin. Çoğu kişi bu savaşı bekliyor. :slight_smile:

Sonunda benim gibi düşünen biri. Finalin Night King gibi asıl boss varken Cersei ile yapılacağı iddiasında çoğu insan :roll_eyes:

Bence saçma olur tek bölümde ol bit. Şahsen Cersei’den de bıktık ya, bu kadar şişirmelerine gerek yok; düşünsene ondan kat kat güçlü ve tehlikeli NK’yi bir bölümde öldürüyorlar ama Cersei hala hayatta ve millete kök söktürüyor, bu nasıl kurgu? Ne Cersei imiş derim. DD’ye güven duymamak ile birlikte ben olsam; Cersei meselesini de NK ile savaşırken sonuca bağlardım. 6. bölüm başlarında sa NK tamamen yok ederdim, Cersei ile beraber (belki onu 5. bölüm sonunda) ve taç töreni vs. Son, derdim.

2 Likes

Sen git binlerce yıldır plan yap altına ejder çek 100.000 den fazla ordu ayarla seni gören kendini kaybetsin ama tek bölümde kaybet… aşırı saçma olur bu sefer diziye demedik bırakmam bu olay için

Şimdi bana kızacaksınız ama dizide ötekileri olabildiğince yenilebilecek konuma soktular. Asıl buzdan ötekiler çok fazla değil gibi zaten. Wightlarda çok fazla ama iki ateşlik işi var. Bildiğin zombi. Doğru düzgün kılıç kalkan da kullanamıyorlar. Ejderhalar 2 ye bir. Birde zaten az sayıda olan efendileri öldürürsek zombiler kayboluyor kafasındalar. Yani dd yapmak istese bir bölümde halleder bunları. Hani jon filan planlarını buna göre yapar. Zaten winterfell zaptedilmesi zor bir kale. Zaten ötekilerin gerçek amacını filan zor öğreniriz bu gidişle. Bildiğin muggle lardan nefret eden voldemort abi ve ordusuna çevirdiler amaçlarını çünkü…Ama bana da en azından 5 e kadar uzatırlar gibi geliyor. 3.bölümde bitmesi şu yönden ideal:daha kings landing, altın mürettebat, cersei, euron filan var. Bence en az iki savaş daha gösterilecek. 6 yı da taht hazırlıklarına ayırsınlar. Beni oldukça memnun eder. :slightly_smiling_face: 82 dk savaş izlemek çok saçma bence yaa. Ben o bölümü atlasam mı acaba :sweat_smile:

2 Likes

Aslında dediğin de doğru bir açıdan. Tüm orduya ejderha camından ok verecen çaçaçat bitirecekler savaşı :joy: Anguy tek yener bunları :joy:

2 Likes

3 ve 5.bölümü yöneten yönetmenler daha önce büyük savaş sahneleri çeken yönetmenlermiş.
ben 3. bölümde WF de bir savaş 5 de de Yüzler adası konuşuluyor teorilerde orada asıl, final savaşını bekliyorum.
ki dizi için finalden önceki bölüm daima en süprizli en beklenmedik büyük olay yada savaşların olduğu bölümler oluyor bu sebeple bir WF yani kuzey yenilgisi 2 bölüm sonra büyük zafer mümkün

Cersei nin tahtta kalmasına gelirsek; Martindi galiba finalde tahta çıkış var diyen ve zaten Cersei ile pazarlığa oturarak destek isteyerek onu şimdilik tahtta bırakrıklarını gösterdiler. Cersi de buna göre plan yapmıyor mu zaten, düşmanları yenildiğinde yada kazandığında karşılarına çıkmaya hazırlanmıyor mu ? İstesekte, istemesekte, beğensekte beğenmesekte Cersi finale kadar tahtta

bencede keşke bir bölümde bitse kalan beş bölümde olaylar daha doyurucu işlense ama mümkün değil. Çoğu olay birkaç replikle kapanacak

Hah Aynen! Ben de aynı şeyi düşünüyorum NK’nin işi son bölümde biter ve cersei de finalde sonuca bağlanır NK ile beraber,

İşte eğer böyleyse 3 te ötekiler 5 te cersei ve euron olabilir. Ya da 5 te 3 ordu birbirine girebilir. :smiley: izlemeye değer bir savaş olurdu.

1 Like

Niye kızalım ki? :smiley: Unuttuğun kısım şu; NK’nin kendisi zaten başlı başına alayını diriltme gücüne sahip topluca. Yani istediğin kadar WW öldür, NK ölmediği sürece ölen kadar dirilen olur onun elinden.

Bunun dışında 2’ye karşı 1 ejderha sayısal üstünlük gibi durduğunun farkındayım ama 3’e 0 idi bir zamanlar ve Viserion havada uçarken yedi mızrağı NK tarafından. En az bir ejderha daha ölecektir dizi bittiğinde derim. Sonuçta ejderhanın ateş püskürtme çapı sınırlı; insanların dahi öldürebildiği bir ejderhayı WW ordusu için çok büyük tehlike gibi görme. Adamların kaile almadığından eminim. Orduma katacak bir asker daha, gözüyle bakıyordur muhtemelen. :joy:

Öyle kolayca yok edilecek bir ordu yok karşıda ki tüm yıllar boyunca da bunun zorluğuna, imkansızlığa yakın oluşundan bahsedip de bir iki bölümde çak ejderha camını yahut valyria kılıcı bitir işini, olursa DD’nin saçmalıkları nirvana yapmış olur. Onların senaristlik yeteneklerinin bu kadar da korkunç olduğunu düşünmüyorum yani :smiley:

:+1::+1::+1:

Son güncellemeye göre. watchsonthewall sitesinden aldım
s%C3%BCreler

Hakli niye derseniz wightlar ok bile kullanamiyolar fragmanda mancınıklar vardi cilgin ateş benzeri bisey uada cilgin ateste olabilir(cersei yardim amacli vermis olabilir ya da jaime getirtirmistir) tak ortalarina ortalirina atacan sonra yine tak broonun blackwater savasinda yaptigi gibi atesli oklar atacaksin tak yarisi yancak zaten atesli ok yagmuruna tutarlarsa nightkingi adam hic bisey yapamaz viseriona cirit atayim yok oyle bisey Yani kisacasi ordunun büyüklüğü onemli degil islevsiz olduktan sonra bide ejderha cami varken
Ejderhalarda bence 2ye1 viseriona dalacaklar .

Kit Harington’in Variety röportaji.
Oldukça hos bir röportaj olmus, fotograflar da sahane.
Cevirmek istedim, ki çevirmeye de basladim ama yarisina bile gelemeden pes ettim. Cok uzun. Sadece bizi ilgilendiren, enteresan kisimlari çevireyim dedim, ama onda da pes ettim, pek çeviri havamda degilim galiba…
Ama gerçekten güzel röportaj, bir göz atin derim. Bir yerlerde Emilia’ya ait bir demeç de var, Jon ve Dany’nin paralel hikayelere sahip olmalari gibi, kendisi ve Kit’in de paralel bir oyunculuk hikayesine sahip olduklarini anlatmis, bu da özetle daha yakin olmalarini saglamis, “Dünyanin karsi taraflarinda çekim yapiyor olsak bile, senkronizeydik (uyum içindeydik)” demis. :relaxed:

Veya söyle bir sey var… Jon Snow’un ölümü ile mesela tüm ilgi Kit’e yönelmisti, üzerinde bir baski da olusmustu tabi, bunlara ek olarak özel hayatinda da zor bir dönemde geçmis o siralar ve nihayetinde terapi görmek durumunda kalmis.

Neyse, bir göz atin iste.
Okumasaniz bile, fotolar için. Kizlar, size diyorum. Fotolar sahane… :drooling_face:
Video da çok iyi; kadin karakterler hakkinda söyledikleri özellikle. Ve görsel olarak da… :grin:

Evet, baktım dün. Sanırım şöhret vb. şeyler her şey eklenince fazla gelmiş, bıkkınlık olmuş. Olağan aslında, psikolojik olarak hazır olmaz isen ciddi etkiler insanı, sanatçılarda sık karşılaşılan bir durum; inşallah aşabilmiştir.

Fotolar 10 numara maşallah :heart_eyes: