8.Sezon tanıtımları / haberleri

8-sezon

8.sezon promo (tanıtım) dönemi resmen başladı diyebiliriz.
Çoğu zaman olduğu gibi, bu konuda ilk resmi fotoğraf ve demeçler Entertainment Weekly dergisine verildi. Tabi bunun devamı gelecek, bu dergi ile sınırlı kalmayacak, dolayısıyla foruma böyle bir başlık gerekiyordu. Burada dizinin son sezonunun promo dönemine dair her şeyi paylaşıp konuşabiliriz.

Neyse. Entertainment Weekly dergisinin 9 Kasım’da çıkacak olan yeni sayısında Game of Thrones’un yeni ve son sezonuna yer verilecek.

Șu an derginin sadece kapak fotoğrafı paylaşıldı.

:smiling_face_with_three_hearts:

Önümüzdeki günlerde daha fazla fotoğraf çıkar.
Röportajlar da olur elbette, ki Entertainment Weekly’nin sitesinde bugün bir tane paylaşılmış, vaktim olursa çeviririm.

Teşekkürler canım. Sosyal medyada görmüştüm. Kit’e ne yapmışlar, 100 kg gibi çıkmış öyle. :smiley: Gerçi Emilia da öyle kilolu görünüyor ama yan durduğu için daha tolere edilmiş, kısacası baya fazlalıklı çıkmışlar ama öyle değiller, neyse bakalım.

Rica ederim :slightly_smiling_face:
Soğuktan donmuş ve șaftları kaymış gibi bir halleri var :grin: Ama foto güzel yine de :smiling_face_with_three_hearts:

Jon’un kıyafetindeki detaya dikkat :

_20181101_180348

:dragon_face: :wink:

Çok dikkatimi çekmedi, motifi mi diyorsun? Sarmal motifi ejderha sırtına mı benzettin?

Ejderha pulları detayı var.
Ben farketmedim açıkçası, insta’da birileri farkedip paylaşmış.
Güzel olmuş. Aegon Targaryen :sunglasses:

Anladım, olabilir elbet ama genelde örgüde ona sarmaşık motif deniyor. :slight_smile:

Sen söyleyince dikkatimi çekti de Jon’un kıyafetinde hiçbir arma görünmüyor.

Bence zorlama olmuş :smiley:

Dany kapatıyor sanki biraz.
O değil de, Dany’nin kiyafet efsane. Önce bildiğimiz kıyafet sandım, 7.sezondaki ama farklı. Kırmızı renk detayı şahane :heart_eyes:

_20181101_182400
_20181101_182431

Hele omuzlardaki o beyaz kürk… :heart_eyes:
Michele Clapton yine müthiş iş çıkarmış :clap:

Edit:
@Symmachus Zorlama??

Sarmaşık motife daha çok benzediği için “zorlama” yorum demiş. Yani ejderha puluna benzemiyor.

Evet, kıyafeti çok güzel. Ben de bu kış kıyafetini seviyorum. :slight_smile:

Yani bence subliminal mesaj yok orada ben çok alaka kuramadım :smiley:

Dizinin başından beri Michele Clapton’ın (dizinin kostüm tasarımcısı) kullandığı ejderha pulu motifleri, detayları var Dany kıyafetlerinde, Jon’un kıyafetindeki bu motif de işte o motiflerden birinin aynısı.

Mesela bu kıyafetteki motif. Karşılaştırın.
Sarmaşık motif farklıdır.

Jon’un resmî çok net değil ama karşılaştırmama göre ikisi farklı. :grin: Elbet daha net bir resimde fikrim de değişebilir.

Jon’un şimdiki resimde buna benziyor

:frowning: :frowning: :frowning:

Ben başından beri olayı şu zannediyorum

resim

Ejdere benziyor bence falan…

Ben sarmaşığa benzettim ama ejderha pulu kullanması daha mantıklı kaçar elbette yine de çok net göremiyorum (miyopum ben :smiley: )

Farkettim onu :smile: Benim gözler maşallah çok iyi :grin:

@Symmachus :no_mouth: :joy:

Maşallah maşallah… ben daha net resim görene kadar onlar sarmaşık taaammmı? :smiley:

Açılışı sahnesi :

HBO 8.sezonun açılış sahnesinin Dany’nin Winterfell’e gelişi ve Starklar ile tanışması olduğunu belirtmiş.

İlk sezonun girişinin neredeyse aynısı desene :d. Ona göndermeyle böyle bir şey yapmış olabilirler.

Öyleymiş zaten, yani öyle söylüyor bazı fanlar, senin gibi düşünüyorlar :blush:

Edit : Ya da öyle olduğunu röportajda da okumuş olabilirim, hatırlamıyorum, çok şey okudum bugün, kafam karıştı :joy:

Başka türlüsü zaman kaybı olurdu bana göre; herkes zaten böyle bir şey bekliyor, Cersei ile açılırsa ööö oluruz. :smiley: Çok süpriz olmadı yani hayran senaryoları bile hep bu şekilde açılış yapmıştı.