8.Sezon tanıtımları / haberleri

8-sezon

yani bende Gendry’nin meşru olması durunda bağını ondan sorguladım
onların hatta pek çoğunun yanında en hak sahibi o

1 Like

jon snow targla halasına bak nasıl da sahip çıkıyorlar birbirlerine

2 Likes

Burada karakterlerin sezondaki hikayelerinin özeti var; bir iki cümle ile ifade edilmiş ve elbette fotolar da var.

Kit” Dünyanın sonu gelebilir ama en azından birime aşık ve kim olduğunu biliyor ama sonra bir çekiç geliyor.”

Ekleme; gerçi henrymorgan da eklemiş.

0 Likes

Birkaç fotoğraf daha yayınlandı.

2 Likes

Fotoğraflar için teşekkürler @sakura :blush:

Tüm karakterler harika çıkmış ama Dany ve Dany-Jon… Allahım bu nasıl bir güzellik, bu nasıl bir şey? :smiling_face_with_three_hearts:

1 Like

(flood yapacagim mecburen)

Diger fotograflar :

Özet

sandor

gregor

miss

Edit :

Birde bunu buldum

Edit 2 :

Oyuncularin karakterleri ile ilgili söyledikleri :

Sophie Turner : "Sansa bu sezon kendi basina bir lider olmaktan çok keyif aliyor, ve bu yil, bunu tehdit eden insanlar tarafindan ortaya konan bir takim zorluklar var"

Maisie Williams : "Arya için; olmak istedigi kisi olmak (ailesiyle naiflik ve masumiyete dönüs) ile yarim kalmis isini tamamlamak arasinda kalma durumu var."

Lena Headey : "Her zaman oldugu gibi, Cersei kendi ördügü bir agin içinde hapsolmus halde"

Peter Dinklage : "Bu müzakere firtinasinda, gerçekte kim oldugunu anlamaya çalisiyor"

Nikolaj Coster-Waldau : "Dogru olduguna inandigi seyi yapmayi seçiyor"

Nathalie Emmanuel : "Gri Solucan ugruna yasamak istedigi sey. Mücadele etmeye deger güzel bir baga sahipler"

Conleth Hill : "Etkili, her zamanki gibi"

Kit Harington : "Dünyanin sonu yakinda geliyor olabilir, ama en azindan, birine asik ve kim oldugunu biliyor… Ve sonra bir balyoz etkisi oluyor"

Emilia Clarke : "Gördügü, tanik oldugu, yasadigi, kaybettigi, ona aci vermis, onu incitmis çok sey var. Hayati boyunca bunun için çabaladi"

Alfie Allen : "Yapilacak seçimler var, ve yaklasan bir kavusma"

Gwendoline Christie : “Bu, artik Brienne’in cinsiyetinin bir sorun olmadigi bir sezon. Herkess tarafindan esit olarak muamele görüyor”

Rory McCann : "Erkek kardesiyle hesaplasmak ve bu seytanlarla yüzlesmek için bir sansi olacak"

Carice Van Houten : "O [Melisandre] kesinlikle bir görevde"

Jacob Anderson : "Herkesin hayatta kalma sansi küçük, ve bunun farkindalar"

Liam Cunningham : "Insanlarin yillardir bekledigi sey bu"

John Bradley : “Sam bu bilginin sorumlugunu gerçekten hissediyor. Ancak Jon’un bunu herhangi birinden ise, kendisinden duymayi tercih edecegini biliyor”

Pilou Asbaek : “Yedi Kralligin Krali olmak istiyor, ama ayni zamanda Cersei’ye santaj yapiyor”

Isaac Hempstead-Wright : “Bran’i bu yil biraz daha bilge görüyoruz, asiri yüklenme yapilmis bir robota daha az benziyor”

Iain Glen : “Dany’nin etrafindaki en büyük zorluklarla basetme görevi ona verildi. Daha önce hiç olmadigi gibi test edilecek”

Bunun disinda daha önce linki verilmis su haber var. Bunu da çevirmek gibi bir niyetim vardi ama çok uzun ve karmasik.
Yine de tekrar bakacagim, tamamini çeviremem ama enteresan, önemli veya hos kisimlari çevirip ekleyebilirim de buraya.

1 Like

8.Sezon tanıtımları / haberleri 2

Benim en çok dikkatimi çeken şey (bu posterde de onu görüyoruz zaten) çekimlerin bitmesinden itibaren Aryanın altdan altdan hypelandığı giderek çokta belli etmeden öne çıkarılmak istendiği yönünde bir havanın oluşması. Oyuncunun her bir kaç ayda bir Arya ile ilgili idialı laflar etmesi ve bu gibi posterlerde filan öne çekilmesi gibi durumlardan bahsediyorum. Bu posterde de Aryanın en önde ve ortada olması tesadüf değil bence.
Diğer bir göze batan şey de Gendryden hiç haber alamayışız. Ne resmi posterlerde, ne de Entertainmentin yayınladıklarında bulunmuyor. Tahtla olan veraset bağını ve Aryayla olan ilişkisini düşündüğümüzde bunun dizinin finalindeki twistin ön hazırlığı olabileceği fikri bana cazip geliyor açıkcası. Yani finalde taht Arya ve Gendry ikilisine kalıcak ve bu yüzden Jon ve Dany dururken neden bunlar denmesin diye bir yandan Aryanı daha fazla kabartırken diğer yandan Gendryni hiç o toplara sokmayarak yeni sezona kadar unutturmaya çalışıyorlar. Finalde onu tahta, Aryanı da onun yanına oturtarak her kesi şaşırtmayı amaçlamış olabilirler. Ve ya bunun tam aksi - fanların bunu analiz edeceğini bildikleri için Arya Gendry hypena düşmelerini istemiş ve sonda Jon-Dany ve ya ikisinden birini seçmği planlamış olabilirler. Kafalar karışık bu konuda:)

0 Likes

Gendry’nin olmamasının altında o kadar önemli şeyler olduğunu düşünmüyorum. Sur yıkıldığı zaman surda olan kimse yok Gendry Tormund Beric… yani Dağ bile varken bunların olmamasının sebebi kimin ölüp kimin yaşadığına dair spoiler vermek istememeleri. Fragmanda da görmeyeceğiz bence bu isimleri

0 Likes

Bu ihtimal benim de aklıma geldi. Aslında daha önce de söyledim sanırım ama:

Dizi finalinde böyle bir şey olursa şahsen forumdan süresiz olarak uzaklaştırma alabilirim. Kitaplara kesinlikle devam etmem. Kimse kusura bakmasın ama 15 yıl boyunca piç demircinin ve atarlı kızın tahta geçmesi için beklemem seriyi. Böyle bir sonun da birkaç Stannisci ve “abi siz asoiaf’ın felsefesini anlamamışsınız yeaacılar” hariç kimsenin hoşuna gideceğini zannetmiyorum. Neredeyse kimsenin tatmin olmayacağı bir son. Ne Danyciler memnun olur, ne Jon geçsin diyen ve seriyi izleyenler arasından en kalabalık grubu oluşturan stargaryenler memnun olur ne Lannister taraftarları memnun olur. Şimdi bu mesaja karşı “abi adam sanat yapıyor, populizmin oyununa düşmüyor, adamın amacı herhangibir kesimi memnun etmek değil” tarzı cevaplar gelebilir ama ben anlamıyorum, hani seri sonu mutlak felaket olmayacaksa, kral, başkan, padişah, sultan, kağan vs ismine ne derseniz artık Westeros’a hükümdar konumunda biri kalacaksa bu neden sevdiğimiz, tanıdığımız karakterlerden birisi olmasın? Neden demir tahta tek bir pov’u olmayan, yan karakterler arasında bile bir ağırlığı olmayan bir demirci otursun? Yani Martin bize bir mesaj vermek istiyorsa bile sevdiğimiz/tanıdığımız karakterleri öldürmesi bu mesaja nasıl bir katkı sağlayacak? Yani beklenmedik son olacak, yok ters köşe olacak… Madem olay bu kadar basitse son sezon gök taşı düşsün tüm evren yok olsun valla kimse beklemez böyle bir sonu. Ya da ne bileyim uzaylılar falan istila etsin o zaman. Herkes ters köşe olur. :D. Kurgunun sürprizlerle dolu olması, kurgunun mükemmel olması ve herkesin hayran kalması “şöyle şöyle olursa mükemmel olur, o zaman bunun tam tersini yapayım herkes morarsın, ehe ehe” denmesiyle olmaz. Zekayla olur, incelikle olur… Game of Thrones’da en fazla yanlış anlaşılan şeylerden birisi buydu hep. Her seride kurgu içinde ölen karakterler olur. Ama Asoiafta Martin usta bir şekilde bu ölecek karakterleri boostladı, ana karaktermiş gibi gösterdi, Ramsay’ın Theon’a yaptığı gibi umutlarımızla oynadı. Ancak bunların hepsi ölünce(hele de dizide pov karakter-pov olmayan karakter ayrımı olmayınca - misal kitabı okuyanlar Robb’un povu olmadığı için göründüğü kadar önemli bir karakter olmadığını anlayabilir ama diziciler için bu mümkün değildir-) herkeste bir yargı oluştu." Abi Got farklı seri, abi burada herkes ölür, o yüzden sonu iyi bitmeyecek, bitse bile taht demirci piçine kalacak, hasta küçük Robert’e kalacak, bir bebeğe kalacak". Değil işte abi. Bunlar çok anlamsız, bu seri diğer fantastik eserlerden göründüğü kadar farklı değil. Sadece Martin bulamaç hale getiriyor her şeyi, karışık yapıyor, ana karakterleri gizliyor ve bu sayede bizle oynuyor.

Neyse hocami bu konuda yazasım vardı mesaj vesile olmuş oldu :D. Gendry’nin olmama sebebi oynayan oğlanın başka bir işi olmasından kaynaklı olabilir.

0 Likes

Dağ ve Tazı buluşması beklenen bir şey olduğu için Dağı koyarak, işaret vermek istemiş olabilirler. Gendry dışında Beric, Tormund, Podric, Gece Kralı gibi karakterler de yok aslında. Bir tek NK, dergi kapağında yer almış. Yani fotoğraflarda daha çok öne çıkan, bir beklenti içinde olduğumuz kişileri eklemişler bana kalırsa, altında bir şey aramayın derim.

DD, savaş sahnelerini çok övdü; ben onları bekliyorum. :smiley:

0 Likes

hocam bu ihtimale ne tepki vereceğimi bilemedim. Bu olay olursa geyiklerimizi alıp konvoy için sokağa mı dökülmeliyiz? Evde kralımız stannisi mi düşünmeliyiz ağlayarak?
20202020202020202020

0 Likes

Sophie Turner : “Sansa bu sezon kendi basina bir lider olmaktan çok keyif aliyor, ve bu yil, bunu tehdit eden insanlar tarafindan ortaya konan bir takim zorluklar var”

Sansa kendi başına lider olmaktan çok keyif alıyor ! “Kendi başına” ! Burada bir yalnızlık vurgusu var. Peki Sansa’nın liderligini tehdit edenler kim olabilir ? üc gozlu kuzgun Brandon mı ? değil.Fm tarikatının essiz muridi Arya mı ? Değil.Tahtın varisi ve kuzeyin mevcut lideri Jon mu ? Değil.Bir diger taht adayı Dany mi ? Değil.Sansa zaten kardeslerinin (Jon’u da katiyorum) feragatı ve destegiyle Winterfell leydisi oldu. " Kendi başına lider" tanımını bu sayede kullanıyor.Dany’nin derdi baska,o reisi cumhur olmak istiyor valilikle isi yok.öyleyle Sansa’nın liderligini tehdit edecek 2 unsur kalıyor.Biri Cersei digeri Night king taburu.Aklima baska bir sey gelmiyor.

Maisie Williams : “Arya için; olmak istedigi kisi olmak (ailesiyle naiflik ve masumiyete dönüs) ile yarim kalmis isini tamamlamak arasinda kalma durumu var.”

Arya Bravos’a kefeniyle gitti.Fm ye katıldıktan sonra da öldü.Ne evlenme gibi bir derdi var,ne de Ask meşk isleriyle gecericek vakti.Onun bir amacı var ve bu amac FM’nin de amacı.Onu gerceklestirdikten sonra misyonunu tamamlayacak.Ee tabii o arada duygusal bazda gitgeller yasayacak .Sanırım o da bunu kastediyor.

Lena Headey : “Her zaman oldugu gibi, Cersei kendi ördügü bir agin içinde hapsolmus halde”

Anladıgım kadarıyla yine sıvayacak ve buyuk savasta alacagi tavir elinde patlayacak.Durum bunu gosteriyor.

Peter Dinklage : “Bu müzakere firtinasinda, gerçekte kim oldugunu anlamaya çalisiyor”

Kafası karışık adamdan korkacaksın agaa.Tyrion’un bu kafa karışıklıgı basına is acacak.İhanet ederse de şaşırmam.

Nikolaj Coster-Waldau : “Dogru olduguna inandigi seyi yapmayi seçiyor”

Jaime zaten bir secim yaptì.Kuzeye yol aldı.ama bununla bitmiyor.Mad king mevzunda oldugu gibi bir secim daha yapacak.Savasin gidisatini degistirip,tahtın varislerini belirleyecek bir secim!

Nathalie Emmanuel : “Gri Solucan ugruna yasamak istedigi sey. Mücadele etmeye deger güzel bir baga sahipler”

Bundan bir sey anlamadın.

Conleth Hill : “Etkili, her zamanki gibi”

Varys’ın Dogru kral,Dogru kralice derdinde olduguna hicbir zaman inanmadım.Baska amacı var.Son kursununu atacak.Ak kuzgun,Kara kuzgun ortaya çıkacak.Perde arkasında Tyrion’un kafasını bulandıran kisi o olabilir.

Kit Harington : “Dünyanin sonu yakinda geliyor olabilir, ama en azindan, birine asik ve kim oldugunu biliyor… Ve sonra bir balyoz etkisi oluyor”

Büyük savaştan bahsediyor.Ask’tan kasıt Dany. Balyoz da ölüm olsa gerek.

Emilia Clarke : “Gördügü, tanik oldugu, yasadigi, kaybettigi, ona aci vermis, onu incitmis çok sey var. Hayati boyunca bunun için çabaladi”

Cok cefalar cektim.Cekmeye de devam edicem,Bunların hepsi taht icin.o tahta oturacam diyor.

Alfie Allen : “Yapilacak seçimler var, ve yaklasan bir kavusma”

Theon’un ömrü seçim yapmakla geçti zaten.yine ihanet mi eder yoksa dogru yolu mu secer bilmiyorum,bahsettigi kavusma da Yara olsa gerek.

Gwendoline Christie : “Bu, artik Brienne’in cinsiyetinin bir sorun olmadigi bir sezon. Herkess tarafindan esit olarak muamele görüyor”

Burada bir haksızlık yapılmıs.7 sezon boyunca Brienne’nin hayali ile yanıp tutusan,onu seksi bulan Tormund reyiz yok sayılmıs.bahsedilen sey kadın oldugu icin kucumsendigi mevzusu ise ona da katılmıyorum.Brienne’nin tokatlamadıgı kimse kalmadı.Stannis,Sandor,Jaime vs.

Rory McCann : “Erkek kardesiyle hesaplasmak ve bu seytanlarla yüzlesmek için bir sansi olacak”

** Cleganebowl dan bahsediyor ama tek derdi bu olmayacak.Şeytanlar dedigi kitle de var.Night king taburu,Cersei falan…Bu sezon epey kelle alacak.**

Carice Van Houten : “O [Melisandre] kesinlikle bir görevde”

O görevin R’hllor’la alakalı oldugunu biliyoruz da ne ayak olduklarını halen çözemedik.İyilikle,Kötülük arasında gidip geliyorlar.Bizde kafa bırakmadılar.

Jacob Anderson : “Herkesin hayatta kalma sansi küçük, ve bunun farkindalar”

Onu bizde biliyoruz lekesiz kardeş.sana şimdiden rahmet diliyoruz.Topragın bol olsun.Gözün arkada kakmasın.

Liam Cunningham : “Insanlarin yillardir bekledigi sey bu”

Tespit gibi tespit.Sogan sovalyesine yakısan bir acıklama olmus.

John Bradley : “Sam bu bilginin sorumlugunu gerçekten hissediyor. Ancak Jon’un bunu herhangi birinden ise, kendisinden duymayi tercih edecegini biliyor”

Anlasıldı.Dany’in halası oldugunu bu soyleyecek.Bu cocuga bir tek ben uyuz oluyorum galiba ? onun oldugu sahneleri ileri sarıyorum.

Pilou Asbaek : “Yedi Kralligin Krali olmak istiyor, ama ayni zamanda Cersei’ye santaj yapiyor”

Anlasılan o ki westeros da kartlar yeniden dagıtılacak.Euron ortalıgı fena karıstıracak.Yalnız santaj kısmını anlamadım ? Cersei buna ne gibi acık verdi ki ?

Isaac Hempstead-Wright : “Bran’i bu yil biraz daha bilge görüyoruz, asiri yüklenme yapilmis bir robota daha az benziyor”

Eee bi zahmet görelim artık. ha bi sey yapacak haa yaptı derken 7 yıl gecti.Elini artık masaya vurması gerekiyor,Rönt ile bir yere kadar.

Iain Glen : “Dany’nin etrafindaki en büyük zorluklarla basetme görevi ona verildi. Daha önce hiç olmadigi gibi test edilecek”

Dizi tarihinin en büyük meriç’i bu olsa gerek.Dany icin yapmadıgı sey kalmadı.Bir tek canı var,onu da bu sezon vericek galiba.

Gendry’nin hic bir resimde yer almamasını ve adeta yok sayılmasını ise sunlara yordum ; Ya Gendry gercekten de etkisiz eleman ki,hiç sanmıyorum.Baretheonlar dan bir tek o kaldı.Bu cocugun Gri solucan kadar da mı önemi yok ? ya da yapımcılar bunu bilincli yapıp Milletin kafasını karıstırmaya calısıyorlar ki,ben buna inanıyorum.Kısmen de basardılar.Millet Gendry nerde diyor.

Son olarak bu Fotografı büyük resim kursu,Diş mihraklar şube sorumlusu arkadaşıma gösterdim, Jon’un bakışlarında 2500 teorinin yattıgını söyledi.Ve bunlar hicte hosuna gitmeyecek teoriler haberin olsun :joy:

1 Like

Jon’un aile geçmişini öğrenip sevdiği kadının halasını öğrenmesi, söylendi zaten daha önceki açıklamalarda.

0 Likes

Jonlar Winterfall’de kalıcı değil. Ya Kuzeye gidecekler ya Güney’e (artık DD nasıl bir senaryo akışı kurguladıysa). Bu kızda geçen sezon olduğu gibi naip olarak kalmaya devam eder. Onu kast etmiştir.

İlla ölüm olması şart değil. Dün @Starkgaryen 'le de konuşmuştuk bu meseleyi, herifin öğreneceği şeyler fazla ağır sonraki sezonda

Sa Jon, sur yıkıldı, Akgezenler yaldır yaldır geliyorlar, bu arada senin sonuç olarak istenildiği gibi işe yaramaya planından kaynaklı kaptırılan ejderlerden birisi sayesinde duvar yıkıldı. Ayrıca sen gerçekte Ned’in oğlu değilsin, Targaryensin ve evet bu arada halanla yattın.

0 Likes

Sizin dediginiz olabilir.Belki mecazi anlamda kullanılmıstır ama benim aklıma direkt Gendry’nin cekici geldi ;

Bu cekici en son Sandor’un elinde gormustuk ;

Sonra o arbede arasında duvarın berisinde kaldı.bende Söyle düşündüm ; Acaba cekiç (balyoz) Night king’in eline mi geçti ? Jon da babasının kaderini mi yasayacak ? Ölümü babasını öldüren adamın oglunun balyozu ile mi gerceklesecek ? Kahramanlarımız bir döngünün içindeler mi ? gibi dusuncelere kapıldım bu yüzden “ölüm” dedim.

Bu arada Gendry ile Arya’nın tahta oturma ihtimalleri hakkında soylediklerine katılıyorum.Boyle bir sey seyircinin cogunu memnun etmeyecektir cünkü senaryolar ;

• Jon & Dany

• Dany & Çocukları

• Dany & Jon’un çocukları

• Sansa & Jon

• Tyrion & Sansa

• Arya & Jon

seklinde kuruluyor.Millet bunlara şartlanmış.Gendry hesapta yok ama bu Gendry’nin önemsiz bir karekter oldugunu göstermez.Simdi de Baretheonlara mı yanlıyorsun diyecegine eminim ama Gendry önemli biri ;

• Bir kere diyarın en baba hanelerinden birinin varisi.Eski kralın oğlu.

• Ned Stark’ı ölüme götüren önemli taşlardan biri oydu.

• Stannis’in kan büyüsünu unuttun galiba ? Gendry’nin kanını kullanmıştı ! ve 3 ejderha gücündeydi ; Robb,Joffrey,Renly !

• Tyrion,Lannister askerletine yakalanacagı vakit,o askerleri püreye cevirdi.

• Duvara yaptıgı maraton kosusu Jon da dahil sampiyon ekibin hayatini kurturdı.

Haa bana soracak olursan ; Gendri yi bir tahta oturacaklarına eminim, ama bunun demir taht olacagını sanmıyorum derim.bu da ayrı konu :grin:

0 Likes

Hocam Gendry önemli bir karakter ama burada mesele Jon, Dany, Tyrion, Jaime ve hatta Stannis Robb gibi pov olmasa da ağırlığı olan karakterler gibi işlenmemiş olması. Yani eğer ki misal Jon pov karakter olmasaydı, gece nöbeti, kral olaylarına girmeseydi, arka planda Gendry gibi kendi halinde yaşamış birisi olsaydı bu söylediklerim bir nebze Jon için de geçerli olurdu. Ya da 5. Kitapta ortaya çıkan Aegon. Geç çıktı diye kimse kendisine yatırım yapmıyor :joy:. Sahte olduğuna dair bir sürü teori var ama gerçekten Rhaegar’ın oğlu çıksa bile kimsenin destekleyeceğini zannetmem.

Dany ve Jon yaşar mı bilmem ama bu ikisinin bebesi olacağı kesin bence. Bunların bebeleri varken yedirmezler o demirciye :D. Senin de söylediğin gibi bir yere oturur ama o Fırtınaburnu falan olur.

Balyoz meselesine de gelince, güzel ayrıntılar yakalamışsın ama pek sanmam oyuncunun öylesine söylediği bir şey bu, arkasında öyle kompleks bir şey yoktur. Martin’in kitapta eğik yazıyla söylettiği bir replik gibi değil yani :joy:

0 Likes

Fragmanımızzzzz çıktı nihayet.

0 Likes

Alalım Alevli Geğik sancaklarımızı çıkalım meydanlara, Stannisin ruhunu şad edelim, yeni kralımızın adını gök kubbede yankılatalım.

1 Like

Bu fragmanın sadece 1. Ve 2. Bölümden olduğu kesin mi? Belki gereksiz bi detaya takılmış olacağım ama 7. Sezon biterken karanlık ve fırtınalı soğuk bir Winterfell ayrıca kar düşmüş bir King’s landing bırakmıştık. Winterfell yine soğuk ama dany ve jon’un ejderlere yürüdüğü sahne falan güneşliydi yani :joy: ayrıca Cersei’nin büyük ihtimalle altın mürettebatı karşıladığı sahne de kışa benzemiyordu. Ha mevsime neden takıldın derseniz ww’lar güçlendikçe soğuk güçleniyor ve ww’lar şu an belki de en güçlü hallerindeler. Yani ben ww’lar ile olan savaşın önce olacağını savaştan sonra tekrar yaz bile geleceğini aniden (çünkü orda güneş sistemi falan hak getire adgsgs) ve savaşın bitimiyle mürettebatın gelişinin aynı zaman olacağını Cersei’nin akbaba gibi zayıf durumdaki orduya saldıracağını düşünüyorum. Ama ww’lar ile savaştan hem Dany hem de Jon’un sağ çıkması pek de asoiaf Evren’ine yakışır değil orası ayrı

0 Likes

Night King’i canlandıran oyuncu Vladimír Furdík Entertainment Weekly için verdiği röportajda son sezon için şunları söylemiş;

Öldürmek istediği bir hedefi olduğunu ve bunun kim olduğunu öğrenecekmişiz. Ayrıca “Hardhome” da yapmış olduğu kollarını kaldırıp wightları diriltme olayının daha güçlü bir versiyonu gerçekleşecekmiş.

Röportajın tamamı için ;

https://ew.com/tv/2019/03/07/night-king-game-of-thrones-interview/

0 Likes