8.Sezon tanıtımları / haberleri

8-sezon

Vallahi kusura bakma ama ağırlıkta “beğenmeyen” gördüm; benim karşılaştıklarımın çoğu memnun kalmamıştı. Tamam, çok geniş ölçekli bir anket değildi ama sosyal medya hesabında da en sevilmeyen sezon 7. çıktı; yabancı forumlarda da kötülüğüne dair şeyler görürsün. Hatta iddia ediyorum HBO sıkıyor ise en sevmediğiniz sezon? diye anket açsın, 7. Sezon ilk sırada çıkmaz ise gelsinler yüzüme tükürsünler. Ama bence bunu 8. sezondan önce yapsınlar, kendilerini aşabilirler.

Ben sevmedim, demek çoğunluk sevmedi durumu yok; böyle bir yorum da yapmıyorum zaten. Yazdığım her yorum “kendi” bakış açım ile ilgilidir. Lakin çoğunluğa sorsak sonuç kimi şaşırtır?

@Cassiopeia evet, söylemişti. Hangi kuram?

Biliyorum ya troll amaçlı dedim :smiley: bu arada ileri gidip ağır falan konuştuysam kusura bakmayın lütfen. Brynden ve Daemon Targaryen serideki en sevdiğim adamlardandır ve hatta bence yaşamları en ilginç ve dolu dolu olan kişiler onlar.

Forumdaki yorumlara bakıyorum da 8.sezonu merakla bekleyen bir ben varım galiba.Millet olsada olur olmasada modunda.ya da ayak yapıyorlar bilemedim :thinking:

Çok pis ayak yapıyoruz; “istemem yan cebime koy” havasındayız. :joy::joy::joy::joy:

Fragman gelsin, bir sürü sahne göreyim orada güzel güzel de bakayım fikrim değişip heyecan yapabilirim. :slight_smile:

Hocam biraz fazla optimistik yaklaştın bence.

1. Olay reklama ihtiyaç olacak kadar düşmek değil, olay daha iyi bir şekilde reklam etmek, insanları daha fazla getirmek. Yani 150 milyon dolar kazanacaklarsa (sallıyorum) 155 milyon dolar kazanmak.

2. Evet Ceo böyle bir açıklama yaptı. Neticede koca şirketin patronu. Final sezon önceainde açıklama yapmayacak da ne zaman yapacaktı? Ağır toplar altın çağ öncesinde tek bir kere olmak üzere girebilirler işin içine normaldir.

Yok hocam estağfirullah. Ben ağır konuştuysam sen kusuruma bakma. Takışmak derken fazla karşıt fikirlerde olmak anlamında dedim :grin:

Ben de açıkçası Aegor olsun, Brynden olsun, Daemon olsun bayağı severim. Özellikle Brynden… Herif yıllar boyunca Targaryenlerw abilik yapmış. Pek katılmasam da hala abilik yaptığına, diyarı manipule ettiğine dair teoriler var.

Ben daha çok kitapçıyım. Ama gayet merak ediyorum gene de. Neticede kitaplar diziye göre şekillenecek.

Bravooo :clap: aynen bunu demek istedim :grin:

ya dediğim gibi bana bayağı saçma gelmişti o yüzden şimdi duygu abla kızmasın. :smile: hani arya sansa’ya yüzler oyunundan bahsediyor ya.

‘‘ilk yüzümü almadan önce bir oyun oynardık,yüzler oyunu.çok basit,sana kendinle ilgili bir soru soracağım,sende yalanları gerçekmiş gibi göstermeye çalışacaksın.beni kandırırsan sen kazanacaksın.bir yalanını yakalarsam kaybedeceksin,Hadi oynayalım!’’

işte bu arya ve sansa sahnesinin öncesinde jon’un sur’un ötesinden donmuş bir şekilde sur’a geldiği sahne var. hemen sonrasında da dany ve jon’un,jon yatakta yatarken sohbet ettikleri sahne var. hani jon’un diz çöktüğü. Acaba bu sahnenin, arya nın bu oyundan bahsetmesinin hemen ardından gösterilmesinin sebebi jon’un dany’yi kandırmaya çalışması mıydı? diye bir teori. eğer kitapta ki jon olsaydı olabilirdi derdim,ama dizideki jon o hamurda birisi değil. o yüzden okurken saçma geldi. ama şimdi sen kit, jon bazı manipülasyonlarda bulunacak demişti yazınca,bir an olabilir mi? hani en başından beri daha yoğun aşık olan dany gibi zaten. jon o konuda daha soğuk olduğu için belki de dany’nin aşkını kullanmaya çalışıyordur,diye düşündüm bir anlık. ama ne bileyim,o sahnede hiç öyle değildi. zaten dizi jon’un karakterine ters.

Karşılıklı özür de dilendiğine göre artık sorun yok demek ki :smiley: tartışırken arada kendimi kaybeden biriyim ben ya. Son 1 aydır da kafam bozuk bayağı :smiley: sadece kitap serisi için kalp kırılması çok gereksiz bence. Ben Aegor pek sevmem ama adama yazık resmen yaşaması gereken hayatı Brynden yaşadı. Daemon Bf sevmem açıkçası ve bence gaspçının teki.

Aman hocam @Starkgaryen görmesin bu teoriyi :joy::joy::joy:

Belki de mağaraya bir şeyler çizip Dany’i mağaraya çağırıp North aç aç edebiyatı yapmasını kast ediyordur.

valla bilemem, teori bana da saçma geldi,ama ayça abla öyle yazınca sezon boyunca jon’dan sünepe sünepe dolaşmasından başka bir şey görmedik. acaba böyle bir ters köşe olabilir mi diye düşündüm. zaten daha 2 gün önce okuduğum için hemen aklıma bu geldi :smile:

Manipule etmesi derken belki de Dany’i ikna çabalarını kast ediyordur. Yani o hareketleri, diz çökmesi falan aşkın yanında bazı hesapları da barındırıyor olabilir.

işte az çok aynı kapıya çıkıyor zaten. sahne şu:

eğer illa bir şeyler çıkarmak istersek,jon’un direk dany diye başlaması, böyle bir sahnede biraz odun olması,duyguyu tam verememesi,çocuğa anlatır gibi tane tane konuşması ve en son dany’nin yanında uyuyakalmış gibi yapıp dany çıktıktan sonra gözlerini açıp,bişeyler düşünüyor gibi görünmesi, olabilir belki. yani kanıt diye bişeyler sunulabilir,ama jon’un karakteri baştan sona aykırı böyle bir duruma. bu da tek başına feshediyor bence teoriyi. çünkü biz hep olduğu gibi görünen bir jon izledik. ayrıca ne çıkarı olabilir ki?

Yok hayır bence aynı kapıya çıkmıyor benim dediğimle

Anladığım kadarıyla teoride iddia edilen şey, Jon’un Dany’e gerçekte aşık olmadığı, sadece onu etjisi altına almaya çalıştığı.

Ancak benim görüşüm bu kadar radikal değil. Jon’un ağzının suyu aktı. Zaten Vanity Fair makalesinde açıklanan şeylere göre adam bayağı bayağı aşık oldu.

Ama bu aşkın yanında küçük hesaplar yapıypr olabilir. Yani Dany’nin karakterini analiz edip, onu yanına almanın ve ikna etmenin en iyi yolunun bu olduğunu düşünmüş olabilir.

tamamen aynı şey olmayabilir, ama jon’un küçük hesaplar da yapması teoriye uyuyor bence.

Bu neden Jon’un karakterine aykırı olsun ki? Herkes küçük hesaplar yapabilir. En saf insan bime

çünkü jon hikaye de ned’in onurlu ama aptal karakterini devam ettiriyor maalesef.

Görünen öyle de her zaman görünen aslında anlatılmak istenenle uyuşmayabiliyor.

ama eğer olsaydı güzel bir ters köşe olurdu bence.hepimiz oha! olurduk :smile:

Rahatsız olanların, memnun olmayanların sesi çok çıkar.

Ben de heyecanla, merakla bekliyorum :grin: Diğerleri ayak yapıyor evet, yemesinler kimseyi :smile: :stuck_out_tongue_winking_eye:

Bence siz biraz fazla şüpheci ve kötümser yaklaşıyorsunuz.

1.Neredeyse 10 yıldır devam eden, efsane olmuş, dünyanın en çok izlenen, kemik bir kitleye sahip dizinin son sezonuna daha fazla insan çekmek…??

2.Adam bölümleri izlemiş, CGI’sız hali bile beni etkiledi, ayrıca film izler gibiydim her seferinde demiş. Resmen 6 film çekmişler, çıtayı aşmışlar falan demiş. Belli yani, boş konuşmadığı veya bol keseden sallayamadığı. İzlemiş, etkilenmiş, yorum yapmış. Niye altında başka bir şey arıyorsunuz ki? İmkansız mı adamın samimi olması? Biraz da iyi bakın her şeye, böyle olmaz ki, ne yaşadınız arkadaş? :smile:

@Cassiopeia
Ben bu Jonsacı teorisine sinir oluyorum :smile: Undercover Jon diyorlar değil mi?
Sinir oluyorum çünkü Jon karakterini katlediyor bu. Adam Cersei’nin karşısında yalan söylemeye tahammül edememiş, çağrısına karşılık verip üç ejderhası ile hayatını kurtarmaya gelmiş, bu uğurda ejderhasını kaybetmiş Dany’ye mi oyun oynacak? Birde Dany zaten hiçbir karşılık beklemeden Kuzey için savaşacağını, NK’i birlikte yenecekleri sözünü vermişken?

jonsa başlığında değildi. redditte dolaşırken yorumlarda rast geldim. yeni sezon için teorilerdeydi sanırım.