8.Sezon tanıtımları / haberleri

8-sezon

Neden olmasın? Senin mantığınla gidecek olursaj hiç fragman hazırlanmasın o zaman ihtiyaç yok nasılsa :confused:

İmkansız değil ama abartı olma ihtimali de var :smiley:

Yok bu harbiden Jonsacı teorisi temelde. Undercover Jon diyorlar işte, ya da Political Jon. Kaynağı yanılmıyorsam Tumblr’deki Jonsa fandomu. Reddit’e de taşındı tabi, destekleyenler de belli, Juligen ve tayfası, yani Jonsacılar. Diğer üyeler çok saçma buluyor.

Benim mantığım bu değil.

Peki

02020202020202020

bende ilk okuduğumda çok saçma bulmuştum. ayça abla manipülasyon filan deyince jon’un manipülasyon yapma ihtimali olan bir bu sahne geldi aklıma. o yüzden olabilir mi dedim.

tumblr kullanmıyorum. aslında arada yeni ne var diye karıştırmak haricinde herhangi bir jonsa sayfası da takip etmiyorum o yüzden juligen kim hiç bir fikrim yok :smile: sen benden daha iyi biliyorsun :slight_smile:

Ben de Tumblr kullanmıyorum ama teorinin kaynağının Tumblr olduğunu okudum.
Valla ben de aslında takip etmiyordum, ama son iki üç aydır reddit’deki freefolk topluluğunu okuyorum, ve Juligen dediğim üye de orada işte, yorumlarına denk geliyorum. Enteresan bir arkadaş, gerçi ondan daha enteresanı da var, JJonsa :grin:
Bu arada sen de Jonsacısın biliyorum ama onlara söyledikkerimi de üzerine alınma.

Jonsacılar galiba Asoiaf fan aleminin komplocuları, a habercileri falan duyduğum şeylere göre.

valla bazen çok saçma şeylere denk gelmiyor değilim açıkcası ama bu diğer fandomların hepsinde var.
stannisçiler,danyciler,jonsacılar.hepsinin ipin ucunu kaçırdığı bir yer mutlaka oluyor. jonsacılar da şimdilik görünürde sadece kardeş oldukları için bu kadar göze batıyor bence. buna dair umutları filan diğerlerine saçma geliyor haliyle. aslında ben olabildiğince karakter fandomuna girmemeye çalışırım ama nedense içimde sonu buna bağlanacak diye bir his var hep.

Böyle platformlarda iş bir yerden sonra kaçınılmaz olarak sidik yarışına dönüyor. Gayet objektif mülayim bir tip olsan da taraf tutuyorsun zorla.

3 kişinin sesinin çok çıkması ile yüzlerce kişinin sesinin çok çıkması arasında dağlar kadar fark vardır. :upside_down_face:

@Cassiopeia senin de dediğin gibi eğer kitaptaki Jon olsa, beklerim en başından ama dizidekinden minnak oyun bile beklemem. Kapasite yok. :joy:

@Symmachus sana katılıyorum; sonuçta daha çok insan çekmek her zaman istedikleri şey olacak. “Aç gözlüdür” insanlar. Neden final sezonu yapacaklar iken çekebildiği herkesi çekmesinler? Bir de yan diziler var. Duygu istediği kadar reddetsin ama 7. sezon ile birlikte hikaye gidişatı ve mantık hataları vs. çok rahatsız etti artık hayranları. Hayal kırıklıkları falan… Final de gelmiş iken “söz veriyoruz bundan çok memnun kalacaksınız” demek istemleri olağan. Elbette yine final sezonu olduğu için gerçekten de çok özenildiğini düşünüyorum ama zaten efekt falan değil bizim dersimi; mantıksızlıklar ve hikaye kurgusunun gittiği yer. Bunları en aza indirdiler ise ne ala.

Kesinlikle, ben Dany’ci ve sonra Jonerys’ciyim ama bazı Dany’ci, Jonerys’cinin yazdıklarını görünce şöyle oluyorum : :unamused: :woman_facepalming:t2:
En sinir olduğum ise… Sansa’ya saydıran Dany’ci/Jonerys’ciler veya tersi, Dany’ye saydıran Sansa’cı, Jonsa’cılar (ki yanlış anlama ama bu sonuncusu konusunda daha fazla örnek var) .
Olayı öyle bir yaşıyorlar ki. Çok başka kafalar gerçekten. Aslında tam olarak karakterlerle de sorunları yok sanırım, sadece öyle bir düşmanlık, rekabet yaratmışlar ki birbirlerinin sevdikleri karakterlere sayıp üste çıkma çabası içindeler.

Jonsacılarda sorun şu… Jon ve Sansa olacağını kanıtlamak için şekilden şekile sokuyorlar her şeyi. Hatta dizideki olayları geç, oyuncuların söylemleri, tepkileri, beden dilleri üzerinden kanıtlamaya çalışıyorlar Jonsa’yı. Geçen gün Ömer’e anlattım, şu son videolar var ya, herkes karakterinin hikayesini anlatıyor… Orada Kit Sansa’yı sıkıcı bulduğunu söylüyor, gülüyor falan. İşte güya bilerek bu tip şeyler söylüyormuș, Jonsa’yı kamufle etmeye çalışıyormuș, Hbo’dan talimat almış olabilirmiș hatta, gülmesi de bunu kanıtlıyormuș, Dany’den bahsederken hiç gülmüyormuș, ciddiymiș. Neler neler.
Ya da mesela Kit’in, Emilia’nın ve hatta Isaac’ın Dany ve Jon aşıklar demesini de kabul etmiyorlar.

İnternet çağında, 30 milyonu aşkın izleyiciye sahip bir dizi… Rahatsız olan binlerce, hatta milyonlarca insanın sesi çok çıkar. Keyfi yerinde olanlar, veya öyle çok da dert etmeyenler ise keyiflerine bakıyorlar :grin:

jjonsa yı ben de biliyorum tumblr Jonsa tayfa ile dalga geçen bir trol o, troll olduğunu bilerek okursan gayet eğlenceli sjdsdhjsd. Juligenden de şüpheleniyorum garip bir arkadaş en son Jon’un sansa’ya ilk kitaptan beri aşık olduğunu Sansa joff la nişanlandığı için Gece Nöbetine katıldığını iddia etmişti. Bu ay çayı teorisi var ya meşhur, o da bu arkadaştan agahahahah

onların çoğu zaten dizici tayfa :smile:

evet bende denk geldim. anlam aramaları da çok saçma çünkü zaten çok konuşup aslında hiçbirşey söylemiyorlar oyuncular. bence şu an jon dany’ye gerçekten aşık.gerçi bence dany daha fazla seven taraf her türlü de… sym’in dediği gibi jon’un küçük çıkarlarıda olabilir belki. ileride jon sansa olacaksa da jon’un dany öldükten sonra bir kraliçeye ihtiyaç duyduğu için ya da jon ve dany nin arası taht yüzünden bozulursa olabilir ancak. ama şimdiden jonsa olduğunu iddia etmek çok doğru değil.tamam bazı ufak tefek sahneler var,baelish’i boğma sahnesi gibi ama buradan tutup salt jon sansa’ya körkütük aşık diyemeyiz. jon’da şu an bişey varsa bile kendide bilmiyor bunu. dizinin finalinde jonsa olabilirde olmayabilirde ama bunu cıvık cıvık aşk hikayesine çevirmeleri beni sinir ediyor. ben ned ve cat gibi politik bir evlilikten sonra yavaş yavaş sevmelerini tercih ederim açıkcası.

Açıkcası Joneyers ve Jon- Arya cıları anlıyorum iyi temellendirmeleride var. Ama Jon ve Sansa karakterleri arasında bir çekimi ne duygusal ne de politik acıdan olabileceği bana çok zorlama geliyor. Sanırım Sansa’nın çektikleri yüzünden bir kahraman olarak Jon’a yakıştırıyor olabilirler.

Ondan daha ziyade iki sebep var

1. Meşhur Ashford teorisi.

2. Arya ve Jon arasındaki çekimin düzgün bid duygusal temeli yok yani aşk anlamında. Daha çok abi kardeş ilişkisine sahipler. Ha tabi sonradan farklı yerlere sapabilir ama pek zaman yok. Ancak Jon ve Sansa asla kardeş gibi değillerdi. Hep uzaklardı birbirine. Bir de Martin kuzen aşkı düşünmüş başta ama Sansa’nın pozisyonu değişmiş, yani kuzen aşkı olayı belki Sansa’ya uyarlı deniyor.

JJonsa’nın troll olduğu çok söyleniyor evet ama bazen ciddi olduğunu da düşünüyorum :smile:
Ama Juligen ciddi yaa, troll değil bence, keşke olsa tabi. Çok eğlenceliler, orası kesin :smile:
Ayy evet şu Sansa Joff ile nişanlandı diye Jon Sur’a gitti teorisi… :grin:
Ay çayı teorisine dün denk geldim, hatırlıyorum öyle bir şey ama açıp incelemedim, ne diyor?

Daha önce konuştuk, Dany daha rahat olan ve duygularını daha fazla gösteren taraf sadece.

Aslında bir şey yok…
Ama neyse, tekrar bu konulara dalmanın anlamı yok.

Politik Jon’un bir uzantısı. güya bizim Joni daht oyunu oynarmış Dany ile çıkarları için yatmış. Hamile olduğunu öğrendiğinde de Ay çayı verecekmiş çaktırmadan falan filan…

Politik Jon bilw daha mantıklı.

Çünkü Jon Baelish gibi sinsi bir karakter olsa bile net aptalca.

Sağlam haneden çocuk demek tahta konmak demek.

En kötü ihtimal çocuk doğduktan sonra öldür Dany’i, kurtul ondan. Genelde taktik böyle oluyor. En yakın örneği için bkz Alys Karstark.

haklısın belki de yoktur,malum sahneler her türlü yorumlanabilir. işte finalde farklı senaryolar üretme çabaları bizim için daha çok.

jon arya asıl bana zorlama geliyor. dizide jonsansa cılar neyapıyorsa kitapta da aryacılar onu yapıyor. kitapta ki en masum kardeş ilişkisi çok başka yerlere çekiliyor.yok jon saçını okşayınca arya kızarmış filan. bizde kapı gibi ashford teorisi var en basitinden. sansa’nın kraliçelik imaları da çok fazla. hatta çok iyi bir kraliçe olacağına kaç kere vurgu yapıldı. arya bile’‘hayır,o sansa’’ dedi.

benim yukarıda yazdığım teorinin devamı bu muymuş :smile: jon böyle bir şey yapsa ben fanlığımı bırakırım ki jonsa’cıyım :smile: ama bunun trol olduğu çok açık bence ya.

:joy: :joy: :joy: :joy: :joy:
Bu şahane, gerçekten, daha şaşırmam diyordum ama şaşırtıyorlar :smile:

O teoriye göre son kişi Aegon da olabilir. İster Blackfyre olsun, farketmez. Ama bu arada enteresan, güzel teori gerçekten.

Bence gerçekten ama kitaplarda iki teori eşit ağırlığa sahip hemen hemen.