8.Sezon tanıtımları / haberleri

8-sezon

ben aegon’u arianne nin kafesleyeceğine adım gibi eminim-dany vs cersei’den,arianne vs cersei daha heyecanlı bence :smile:- .zaten sansa’yla tanışacak kadar yaşar mı ondan da emin değilim. bence sadece geçiş karakteri olduğu için böyle iyi kurgulanmış bir teori bu şekilde harcanmaz.

bence Ship war diye yeni bir konu açalım ve orada son 4 yıldır 15785354 kez tartışılmış şeyleri 85698 kez daha belirtelim :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ne kadar teori getirirsek getirelim herkes kendince bir şeylere inanmış ve diğer şeyleri kabul etmezken bu kadar çabayı boşuna veriyorsunuz :joy: Konuyu da yüceler yücesi Jon Snow’umuzu hangi kadın karakter kapacak acaba diye meşgul etmeyelim derim. Yanlış anlamanızı istemem ama burayı gerçekten söylenti ve haberler için takip eden insanlara ayıp olmasın.

Ben de öyle düşünüyordum ama Ayça galiba mantıksız olacağını söylemişti, gerçi biz olaya evlilikle ittifak açısından bakmıştık. Elia’nın oğlu güya Aegon, Dorne zaten onun yanında olur.
@Symmachus Sen sanki açmıştın bu konuyu bir keresinde özelde muhabbet ederken, Sansa-Aegon ihtimalinin olası gelişimi, etkileri, faydaları…

Çok doğru.
Birde mod olacağım… Bekir lanet edecek :smile:
Genel dizi/kitap muhabbeti başlığı lazım aslında ama Bekir sıcak bakmıyor, haklı sebepleri de var, ama her konu da böyle dallanıp budaklanıyor kaçınılmaz bir şekilde.

Aslında genel sohbetten çok kim Azor Ahai olacak, Jon’un kraliçesi kim olacak tarzı her alakasız konuda kayabilecek konular için özel başlıklae açılabilir. Anket de ekleriz mis gibi olur. Siz de böyle durumlarda taşırsınız

Ship war meselesiyle ilgili konu açabilirim şimdi. Yeterşi kamuoyu oluşursa.

ship savaşından ben bunaldığım için kitapları bile okuyasım gelmiyor artık.haklısın. sadece jon sansa cılar uçuyorlarmış gibi bir hava yaratılınca cevap verme gereği duyuyorum, gerçi bazende kendimi tutamıyorum konu uzayıp gidiyor.

valla burası arya-sansa tartışması dışında da bayağı dolu zaten konuşmalarla.üstüme alınmıyorum o yüzden :smile:
@Symmachus ikisinin arasında ki şeyin çıkar evliliği olacağını sanmıyorum bence daha çok arianne bizim ergen aegon’umuzun aklını kadınlığını kullanarak çelecek. marteller hala dany’ye destek verebilir. connington onların sadakatinden emin olmak isteyecektir. doran bedava neden destek versin,westeros’ta onsuz bişey yapamazlar. o yüzden çıkarını düşünecektir. ayrıca arianne’nin quentyn’i ne kadar kıskandığını hatırlatırım kral olacağı için.

Bu gibi konularda zaten meselenin en uçlarına inmek herkesin yaptığı birşey, Arya’cıların argümanlarını da zayıf bulurum bana göre en olası kişi Jon-Dany olur gibi geliyor ikisi arasında birsürü benzerlik var. Ama Ashord Teorisinde de bu cımbızla argüman sunma durumu var mesela Sansa Waymar Royce da Kışyarına geldiğinde ilgi duyuyor ama bu teorinin içinde bir Royce olmadığı için teoriye dahil edilmiyor, Joff’un Baretheon olmamasına rağmen öyle sayılarak dahil edilmesi Veya Ashord Turnuvasının Dunk ve Egg in 1. Kitabında turnuvanın sonucunun belli olmamasına rağmen böyle teoriler oluşturuluyor . Yanı demek istediğim bu gibi olaylardan istenilen her alegori çıkarılabilir. Çünkü malzeme çok aynısı AA teorileri içinde geçerli o teorilerde de AA herkes çıkabiliyor

Bu son cevabım. Konu daha fazla sapmasın.

Aegon sıradan bir ergen değil. Arrienne de tanrıça seviyesinde değil. Onca yıl kral olması için eğitilen yakışıklı ve yetenekli bir adamın abazanlıktan başının yanacağını zannetmiyorum.

Hocam yalnız o Ashford Sansa’nın hoşlandığı insanlar üzerine değil, ciddi evlilik ihtimalinin olduğu kişiler üzerine kurulu.

Arkadaşlar, uygun başlık veya başlıklarda devam edebilir misiniz lütfen?
Yorumları taşıyamıyorum da çünkü tek, belirli bir konu da konuşulmadı, konuşulmuyor. Tek yorumda iki konu hakkında yazmışız falan. Yani nereye taşırsam taşıyayım, illa bir uygunsuzluk, alakasızlık olacak.

2 gündür şu fragmana denk geliyorum ama bilmiyorumda

Dizinin yayın tarihi Pazar günü HBO tarafından duyurulacak.

Muhtemelen fragmanla birlikte. Ama net değil tabii. Umarım fragmanı da görürüz. Sabırsızlıkla bekliyorum.

Fragman Mart ayında anca falan diyorlar sanırsam.

İşte güya bugünde başka bir tanıtım gelecekti. Kanal dedikodulara inanmayın demek için bunu yayınladı.

Hala gelebilir, saat farkını hesaba katmak gerek. ABD’de şu an Los Angeles’da saat öğlen 12, New York’da ise öğlen 3.
Promo çıkarsa her zamanki gibi akşam saatlerinde çıkar, öğlen değil, ve bizim saat diliminde bu gece 12 ile 3-4 arasına denk gelir. Hep öyle oluyor.

Edit :
Fragman çıkmaz bu arada, promo çıkar.
Önce geçen sezonki ejderha, aslan, kurt falan heykellerinin olduğu tarzda bir şey olur dedim ama şu an farkettim ki zaten o tarzda bir şey geldi, şu haritalı tanıtım videosu. Bunlara “tease” diyorlar.
O yüzden bugün (bu gece) bir tanıtım videosu gelirse, bu hani geçen sezonun Jon, Dany ve Cersei’nin yürüdükleri tanıtım vardı ya? O tarzda bir şey olur. Ki zaten tam olarak “promo” dedikleri de bu.

Filler, Altın mürettebat. Resmi videomu bu

Fan yapımı bir fragman bu arkadaşlar, resmi değil.

Son gelen tease ös 6-7 gibi gelmişti diye hatırlıyorum ve üzülerek söylemek istiyorum ki muhtemelen elindeki tarihler yanlış pazar günü bi fragman görmezsek cıldırıcam

Türkiye saatiyle 6-7 oluyor evet, ben avrupa saatini söyledim, alışkanlık işte özür dilerim.
Valla ben doğru olduğunu iddia etmiyorum zaten, sadece yanlış demek için henüz erken, sabaha kadar vakit var. Çıktı çıktı, çıkmadı beklemeye devam :smile:
Pazar günü tarih verecekler, fragman verirler mi bilemem. Ama özel bir şekilde açıklayabilirler, geçen sezon koca bir buz bloğunun içine tarihin yazılı olduğu bir plaket gibi bir şey koymuşlardı, facebook’da millet beğeni verdikçe buzu eritiyorlardı falan, saatler sürmüştü, herkes bunalmıştı :joy: Böyle büyük bir olay haline getirmezler ama yine öyle veya böyle özel bir şey yaparlar. He gönül ister ki fragman paylaşsınlar ve sonunda tarih yazsin, sıradan, klasik işte (he hatta belki öyle olur, ama fragman değil, şu an beklediğimiz promo pazar günü tarih ile beraber paylaşılır) ama fragman için erken sanki HBO’nun tanıtım videosu paylaşımı konusundaki düzenine, politikasına (her neyse) bakarsak. Buna göre şu an promo gelmeli, fragman değil.

Edit : Aa pardon, şu an farkettim, öğle saati demişsiniz galiba. Son gelen tease gece gelmişti, hatta ben paylaşmıştım Türkiye saatiyle saat gece 01:30’da.
Mesela HBO 2019 yılı tanıtımı ise Türkiye saatiyle sabah 5-6 gibi gelmişti.
O yüzden diyorum, sabaha kadar beklemek gerek.

benimde kafamı o karıştırdı ve bazı sahneleride hiç hatırlamıyordum