8.Sezon tanıtımları / haberleri

8-sezon

Bizim Davos bir söyleşi yapmış. 10 bölümü çekmek 6 ayımızı almıştı, diyor ama 6 bölümü çekmek bu sefer neredeyse koca bir senemizi aldı; bütçe vb. şeyler olağanüstü falan demiş.

Game of Thrones’u Fransa’da yayımlayan kanal, OCS, sesli bir açıklama sırasında 8.sezonun bölümlerinin sürelerini verdi. Açıklamaya göre :

1 ve 2.Bölüm = 60 dakika
3, 4, 5, 6.Bölüm = 80 dakika

çok az değil mi? 7. sezon 7. bölüm de 80 dakika idi. hani daha uzun olacaktı? ben 75 dakikadan az olacağını düşünmüyorum. Final bölümü de 90 dakikayı geçer bence.

Her bölüm bir saatten uzun sürecek demişlerdi, veya bir saatten kisa olmayacak. Ve durum bu aslında.
Bir ara her bölüm 90 dakika olacak söylentisi de vardı ama o da çok uzun gelmişti bana. Ben böyle 80 dakika civarı bekliyordum, o yüzden pek sürpriz olmadı, sadece ilk iki bölümün de 80 dakika olmasını isterdim, orada çok hafif bir hayal kırıklığı yaşadım :grin:
Final bölümü inşallah dediğiniz gibi olur ama OCS yetkilisi süreleri bilmese, bahsetmezdi :confused:

Biraz hesap yaptim :smile:

Genel olarak 50-55 dakika olan ortalama Game of Thrones bölüm süresi, yeni sezonda 70-75 dakikaya çikiyor.
Sezon genelinde fazladan 120-150 dakika arasi anlamina gelir bu. Yani standart Game of Thrones bölüm süresi olarak düsünürsek… Fazladan 2 bölüm.

Bence bölümlerdeki süre gayet güzel olmuş da 7 krallığa göz kırpma amaçlı keşke 7 bölüm olsaydı.

Ben de tüm bölümleri en az 80 dk. beklerdim. Neyse hiç yoktan iyidir.

Hazir olun millet, HBO newsletter (bülten) baslatmis, yakinda bir sey gelebilir.
Neden? Nasil?
Söyle diyeyim…
7.sezon için newsletter’i baslatmalarindan 5-6 gün sonra fragman yayimlamislardi.
Fragman mi gelir tabi, ondan emin degilim, bence erken. Sezon posterleri, tanitim fotograflari gelir diye düsünüyorum daha çok, ama fragman ise eger, daha iyi olur tabi :grin:

EDIT : Reddit okuyorum simdi, millet “Super Bowl için bir sey bekliyorum” demis, ki ben de geçen tv izlerken Super Bowl tanitimina denk geldim ve “HBO muhtemelen o gün bir sey paylasir” diye düsündüm, çünkü bu tip seyleri kaçirmiyorlar, biliyorum.

Veee Super Bowl’a 5 gün kaldi… :grin:

EDIT 2 : 7.sezon newsletter’ina üye olan / kayit yapan kisilere, posterler, fotograflar, fragmanlar herhangi bir resmi sosyal medya hesabinda paylasilmadan yarim saat evvel gönderilmis mail olarak :grin:
Bunu ögrenince, aninda mail adresimi verdim, kayit oldum, bakalim dedikleri gibi yarim saat önce mi gelecek fragman veya fotolar bana :smile:

Sen öyle deyince ben de kayıt oldum şimdi. Bakalım. :slight_smile:

HEYECAN YAPMAYIN, FRAGMAN DEGIL.

HBO bizimle alay ediyor.
Biz fragman bekliyoruz, olmadi poster, tanitim fotolari gelsin diyoruz.
Adamlarin paylastigi seye bakin :

Game of Thrones temali bira reklami… Veya bir bira markasinin sponsorlugunda Game of Thrones tanitimi… Ne oldugu da belli degil ki !
Dalga geçiyorlar yemin ederim.

Yine ters köşe yapıp hayallerimizi yıktılar :joy:

Garip bir durum :face_with_raised_eyebrow:

Acaba SGI’ların parasını kim ödemiş, umarım bira markası.

Sabah uyanınca gördüm ben de. Hatta ejderhayı görünce; bir kurda bütçe ayırma ama bir reklam için ejderha sahneleri çek!!! Diye çemkirmek olmuştu

Diziden almışlar kız bu Drogon görüntülerini de,o kadar belli ki, yani zaten hazırda olan görüntüyü almış yeni dekora eklemişler, birde Dany’yi çıkarmışlar :joy: HBO cimrisinden bahsediyoruz .
Gece nasıl sinir oldum ama yaa… İnsanların Super Bowl günü için günlerdir özel bir şey beklediklerini, heyecanlı olduklarını bile bile dalga geçer gibi şu saçma reklamı veriyorlar. Hoş değil. Düşündükçe sinirim bozuluyor :smile:

Olsun, o da para. :smiley:

O zaman tahminlere göre Mart ayında mı geliyor? Hmm fakat en az 2 fragman beklemiyor muyduk? Genelde öyle oluyor, bu durumda Şubat’ın 2. haftasından sonra 1 tane beklememiz gerekmez mi? Mart ayı içerisinde de (belki sonlarına doğru) 2. fragman?

Fragman büyük ihtimalle 25 şubat gibi gelecek. İkinci fragman ise, Mart sonu gelir.
Ben birde 15-20 şubat arası promo fotoları, poster bekliyorum.

Aşağı yukarı 2 haftamız var yani. Şahsen poster falan ilgilenmiyorum, sadece fragman ve müzikleri merak ediyorum. :slight_smile:

Ben diziden görüntü gelir diye bekliyordum ama en azından poster vs olmalıydı. Umutlarım yıkıldı

Ben bir şeye umut etmediğim için, benim hiç sorunum yok. :smiley:

Görüyorsunuz, beklenti içinde olmamak faydalı olabiliyor. :slight_smile:

Fotolar yayımlandı.

Ben de bunları ekleyecektim :smile:
Ayrı başlık mı açsak ?