8.Sezon tanıtımları / haberleri

8-sezon

Sırada fragman varrr bu arada fotoğraflarda daha güzel bişiler görürüz diye ummuştum maalesef çöp :frowning:

Her şeye başlık açmayalım ya yani :slight_smile:

Foroğrafları görünce fragmandan beklentim;

Arya arkasını döner ve bakar
Sansa yürür
Dany Jon bakış atarlar
uçuşan ejderhalar
ölüler ordusu bir yere koşuyordur
cersei tahtta dişlerini sıkıp burnunu havaya kaldırır falanfilan

Gene hiç bir olay olmaz yani ne kadar az spoi o kadar iyi mantığında iş yapıyorlar

Buraya yine de tek tek ekleyeyim.

Hikayeyle ilgili pek bişey yok fotolarda bikaç şey çıkartıla biliyor.

Jaime baya cool olmuş. İlk kez onu Lannister ya da Kral muhafızları zırhı dışında başka vir zırhla görüyoruz.
Arya galiba bu sahnede ejderhalarla ilk kez karşılaşıyor.
Cerseinin kiyafeti güzel ama fazla kötücül yapmak için epey uğraşmışlar. Anlaşılan Cerseinin bir balon gibi şişirmeye devam edicekler bu sezon da.
Daenerys hamileliği söylentisi fos çıktı hatta zayıflamış biraz sanki.

Cersei’nin hamileliği belirginleşmiş anlaşılıyor ve yüzü de bi çökmüş görünüyor sanki. Bir de o kadar kaliteli yapım Sansa 3 sezondur o elbiseyi Arya da 2 sezondur o pelerini giyiyor. Anca Daenerys’a çalışıyor HBO terzileri

Jaime çok karizma olmuş, zırhının Kuzeylilerinkine benzemesi (hatta Robb Stark’ın zırhına çok benziyor) onun Kuzey’de daha çabuk affedileceğini düşündürttü bana.

Senin zırhın herkesi kıskandırsın kitapta Starklar altına ihtiyaç duysa Jaime nin zırhı eritir diye söz geçsin ama şimdi paslanmış zırh giy… Saçları da uzasa efsane olur
Dany aşırı sevimli olmuş

Evet, ben de benzettim Robbun zırhına biraz da Tazınınkine benzemiş.

Aynen, ikisinin de zırhına benziyor. Jaime’ye de yakışmış. :grin:

Bence Viserys’in saçını alayına taktıkları gibi bu zırhı da alayına takmışlar.:joy:

Yok bence bu noktada HBO gayet çağırıştırma yapmaya çalışmış. Jaimeyi baya yükselticekler bu sezon. Bir benzerlik daha yakaladım demin:

güzel ayrıntı.Jaime de Arthur’un kine benzer depresif bir hava var.boyle bir imaj yaratmislar ve bunu bilincli yapmislar.bu ekibe Sandor’u da katabiliriz.zaten gordugum kadariyla Jaime’yi seven Sandor’u da seviyor,Sandor’u seven Jaime’yi.Forumdan bahsetmiyorum.Youtube,Reddit,Eksi ve benzeri mecralarda cokca yorum var.eee haksizda degiller.Dizideki “Gri” karekter yukunu bu ikisi cekiyor.Gercekciler.durustler vs.yalniz isin garip tarifi bu iki karekter 7 sezon boyunca hic bir araya gelmediler ! tek kelam etmediler ! ayni ortamda bulundular ama diyologlari yok.hatirladigim kadariyla kitapta mizrak savaslari vardi.Jaime’nin povlarinda siksik adi gecerdi ama dizide yok.8.sezonun guzel yanlarindan biride ilk defa yanyana gorucez.Sansa&Sandor,Arya&Sandor bulusmalari kadar,Jaime&Sandor birlikteligini merak ediyorum.Bu birliktelik savas meydanında olsa bile benim icin onemli :smile:

Mart 2018’den iki fotograf, eklendiyse daha önce kusura bakmayin. Gerçi ben ufak da olsa baska bir bilgi verecegim aslinda.

Winterfell

Ikinci fotoda kazikli hendekler veya siperler + mancinik görebilirsiniz.

Geri kalanini spoiler olarak verecegim, çok bir sey degil ama ben yine de uyarimi yapmayi tercih ediyorum.

Geçen gün çikan promo fotolari bölümlerden fotolar, zaten çok belli.
HBO’nun sonradan sildigi ama redditte basligi açan kisinin silinmeden önce bakma firsati buldugu fotograf bilgilerine göre ise, Jon’un fotografi sezonun 1.bölümünün 29.sahnesine ait ve mekan ise Winterfell dışı, Hendek yolu; fotonun çekildigi tarih de belli hatta, 17 kasim 2017.

Bu bilgi üzerine, Jon’un o fotosu ile bu ekledigim foto bir araya getirilmis, birlestirilmis iste ve sonuç su :

Aslında 8. sezonu kapsayan bir haber değil ama dizi ile ilgili güncel başlık bu, yeni başlığa gerek yok dedim.

GoT’un pilot bölümünün senaryosundan yayımlanan bölümler varmış.

Cersei, Lyanna’nın tüyünü yakıyormuş misal.

Dany ve Drogo düğün gecesi “rızaya” dayalı iken(kitaptaki gibi) ne hikmetse DD, tecavüze dönüştürmüş görüyoruz ki.

Jaime ve Cersei arasındaki sahnelerde ise daha az rızalı bir ilişki olarak tasarlanmış(bu DD’nin derdi nedir? İlla bir tecavüz yahut ona yakın bir sahne çekmeyi kafaya koymuş. Sansa’ya da tecavüz ettirmişlerdi. :rage: )

Cat, Sansa’nın Kraliçe Olmasını istiyor (Biliyorduk zaten.)
image

Bende pilot bölümünün ilk halinin senaryosu var, tamamı hemde, sana bahsetmiştim hani, konuşmuştuk aylar önce.

Atma ihtimalin var mı ?

Pc’de değil, bayağı böyle dosya, kardeşim doğum günümde hediye olarak almıştı, oyuncular tarafından imzalanmış (satılıyordu nette, hala vardır).

Edit : @alpaltu Gerçi nette vardı yaa pdf halinde, bakmak lazım tekrar.

Evet, Dany sahnesi aynı idi sanırım ama Cersei ve Cat sahnesi yeni benim için. :slight_smile:

Araştırdım biraz, bendeki ile bu paylaştığın kısımları karşılaştırdım. Anlaşılan üç pilot bölümü senaryosu var; bendeki, senin paylaştığın kısımların ait olduğu, ve dizideki versiyon.
Niye böyle oldu acaba? Sadece şunu söyleyebilirim, yine D&D’yi savunan kişi olarak görüneceğim gerçi ama, bu işler sadece senariste ve onun yazdıklarına bağlı değil. Burnunu sokan yapımcısı var, kendi dokunuşunu katan yönetmen var (ki 7.sezon senaryosu da bunu gösteriyor mesela). Dizi, film senaryo yazımı ve çekimi, kısacası arka plan, prodüksiyon işleri çok karışık işler.