8.Sezon tanıtımları / haberleri

8-sezon

Öyle bir şey ben de gördüm sosyal medyada; geçen sezon fragmanı böyle yayımlanmış diye sanırım… Bakalım, bugün yahut 24 Şubat…

sophie 8.sezonda sansa ilk defa zırh giyecek demiş-entertainment weekly’ye röportaj vermiş-.

sophie turner:

This is the first time I’ve had armor. We the idea of it being very protective and she buttons herself up. I wanted her to have a bit of armor and be a bit more warrior like. She’s like the warrior of Winterfell.

senarist(?) james hibbard:

The costume is not Jaime Lannister or Brienne of Tarth-style metal armor, but more like a jet-black ensemble made of thick leather or similar material.

kısaca sansa: bu ilk kez zırh giyişim… (arada ki we the idea cümlesini çeviremedim ama sanırım -çok koruyucu olacağı fikrindeyiz,ve o(sansa) kendini tamamlıyor gibi bir şey -).onun bir zırha/bir parça zırha sahip olmasını ve daha savaşçı biri olmasını istedim. o aynı winterfell’in savaşçısı gibi.

james hibbard:kostüm jaime ya da brienne’nin tarth tarzı gibi metal değil,daha çok kalın deri veya benzeri malzemeden yapılmış simsiyah bir döpiyes gibi.
:thinking::relieved:

Hafif deri zırh yani kabaca. Uygunu da o.

Winterfellin savaşçısı filan dediğine göre bu sezon bayağı badass göreceğiz kendisini.
Garip olan bu kız savaşacak filan değil, anca işin entrika kısmına girer neden zırh? :thinking:

Cersie de zırh giydirmişlerdi ama belki Winterfeel ani bir saldiriya uğrarsa o yüzden giymiş olabilir. Yoksa Sansa’nın savaşacak hali yok​:grinning::grinning:.

Fragmanda da Jon la arya onu arkalarına almışlar koruyorlar zaten. Bir de bu kız artık niye simsiyah geziyor yaa. Hadi cersei neyse de… Oğlunun yası filandır belki. Ama Sansa niye gece nöbetçisi gibi takılıyor :smiley:

Artık tüm diyar gece nöbetçisi olmak durumunda teknik olarak :smiley:

jon hala renkli kürkle … :smile: adam lord kumandan-dı-

Cersei’nin zırhvari giyinmesi çok hoşuma gidiyordu güzel leydimiz Sansa’ya da güzel olacaktır.

işin şakası bir yana Sansa’nın zırh kusanması savasacagı anlamına gelmiyor.tamamiyle guvenlik amacladır.celik baslık,kursun gecirmez yelek gibi dusun.Yanlıs hatırlamıyorsam Sansa daha evvel Savasın icinde yer almadı,bir tek kara su savası vardı onda da sıgınakta kaldı.Bu sefer ki durum farklı siginacak bir yer de yok.Sansa buyuk olasılıkla cephe de yer almayacak,yanındakiler (Jon,Sandor,Arya vb.) onu koruyacak.

tamamen güvenlikte değil aslında, savaşta zırh giyen kadınlar erkeklere daha çok cesaret verirmiş. Bak kadınlar bile zırh giyoyor bu savaş ciddi iş onlara kalmasın falan gibi psikolojik baskıda olurmuş asker üstünde
şimdi sansa bunu yapıyor demiyorum ama amaçlardan biride bu diyorum

Bırakın zırhı mırhı fragman ne zaman gelir sizce? :frowning:

Vallahi 24/25 Şubat gibi bekliyoruz ama Starkgaryen bu sefer tek fragman da verme ihtimalleri var, o zaman ancak Mart ortalarına doğru gelir, diyor.

Bir iki set fotografi sizmis (tabi çekimler bitti ama set duruyor anladigim kadariyla, zaten bir çesit turistik mekan haline getireceklerdi) :

çatılar king’ s landing diyor :smiley:

Kesin orasi, Kizil Kale’nin girisi hatta tam olarak. Orada bayagi olaylar olacak yaa, bir kapi meselesi de vardi. Ilk basta kirmizi kapi, sonradan beyaza boyaniyor falan.
Merakla bekliyoruz bakalim, hep bekliyoruz zaten :smile:

Cersei bir rüyasında nehrin karşı tarafına yapılmış beyaz bir kale görüyordu. Sonra da savaştan sonra şu lanet kale yerine bu rüyamdaki beyaz kaleyi yaptırır orada yaşarız diye düşünüyordu. Kitapta da gerçekten rüya gerçek olacaksa ve kızıl kale yıkılıp yerine beyaz kale gelecekse diziciler bunu boyama şeklinde uyarlamış olabilir.

Geçen sezon verdikleri fragmanlarda neredeyse tüm sezonu spoil etmişlerdi çünki stratejileri o zamana kadar en büyük büdceli ve görsel effektli dizini ola bildiğince fazla reklam yapmak ve yapa bildikleri kadar çok insanı hype’lamaktı. Hatta şahsi fikrime göre geçen sezonun yalnızca en aksiyon dolu 2 bölümünün sızması da tesadüf değil,yaptıkları reklam kampanyasının bir parçasıydı. Bu sezon ise tam aksi bi durum geçerli. Finalde her kesi şaşırtmak istiyorlar. Bunu yapmanın ne kadar zor olduğunu tahmin edersiniz. Fanları tarafından zaten her küçük ayrıntı didik-didik edilerek ayrıntısına kadar analiz ediliyor ve tüm sosyal medyada kendiliğinden para verip yaptıramayacağın büyük bir reklam kampayasına dönüştürülüyor. Sonuç olarak hiç fragman vermeye de bilirler ama verseler bile çok fazla şey gösterip aslında hiçbir şey göstermeyecekleri bir şey olur bu. Ama yine de hypelanıp, çılgın atarak etrafta koşturmamız için yeter de artar bile)

Yazdıklarına katılmamak mümkün değil ama bir de işin reklam,sponsorluk gibi para getiren yönleri var.Mesela Youtube de 22m tık alan teaser para demektir.Bununla da yetinmeyip icecek reklamı yaptılar.Miktarlar hic onemli degil ne koparırlarsa kardır.Bu onların son şansı.İlk bakısta “Got’un reklama ihtiyacı mı var ? zaten populer bir dizi” denebilir,ama var.Mesela benim gibi sosyal mecralar sayesinde diziyle yeni tanısmıs zibilyon tane magara kackını var.Dizi yavas yavas tanıtım moduna girdi zaten daha bir kac gun evvel Empire dergisinde boy verdiler.True dedective yarın final yapıyor,Hbo’nun bir seyler yapması lazım bunu da Got üzerinden yapacaklar.Sizi bilmem ama ben yarın gece (pazartesi) fragman bekliyorum.Su ana kadar duyuru yapmamalarını da surpriz yapma isteklerine baglıyorum.Ya çok safım ya da forumun einstein’ı…Bunu zaman gosterecek,48 saat vaktim var :grin:

Evet ben de katılıyorum buna. Zaten fragman yayınlamak çok küçük bir ihtimal ama tam Game of Thronesluk bir hareket olurdu. Esas konuya dönersek büyük ihtimal en az bir tane fragman yayınlanıcak ama biz hiç bişey anlamayacağız görüntülerden.