8.Sezon tanıtımları / haberleri

8-sezon

Ama bakalım sembolizm kasacaklar mı?

Hani paralellikler falan.

Jon’un kral olması ve Robb’ıun kral olması arasında bir takım sahne benzerlikleri vardı mesela.

Ben şeyi merak ediyorum Jon kimliğini öğrendiğinde Dany e diz çök diyecek mi öyle bir şey olasa çok iyi olur.

Bence ikisi arasında diz çökme muhabbeti bitti, o nokta aşıldı ve Jon’un kimliği ortaya çıkınca da bu kim diz çökecek konusunun üzerinde durmayacaklar. “Birlikte” anlayışının, isteğinin temeli atıldı ve bence bu yolda ilerleyecekler.

Fragman ne zaman gelir. Birde umarım yazılan teoriler doğru değildir.

Şu an muamma ama Aralık bitmeden illa ki ilk teaser düşer.

1 gönderi yeni bir konu için ayıklandı: Game of Thrones’un sonu : Epik final sezonuyla ilgili özel bir haber & rapor

Çeviri için çok teşekkür ederim canım, bunu okuyunca insanın beklentileri büyüyor, hayırlısı bakalım. :slight_smile:

Tam da böyle istiyordum. Sadece aksiyon görmek gerçekten çok sıkıcı olurdu ki oldukça uzun süren bir savaştan bahsediyoruz. Karakterler arası iletişimi görmek her zaman daha zevkli benim için :slight_smile: içimde bol bol jaime-brienne görecekmişiz gibi bir his var.
Röportaj sahibinin finalde görmeyi beklemediği insanlar kim ola ki? :thinking:
@Starkgaryen bence çeviri çok güzel olmuş, eline sağlık :slight_smile:

Çeviri için teşekkürler.

Umarım oyuncuların bu ağladık öldük bittik ayakları pr değildir.

çoğu bittiği için ağlamış,arada duygusal sahnelerde ağlamaları da çok absürt değil bence :slight_smile:

Ağlama falan derken mecaz biraz. Yani işte diğer açıklamaları falan da hesaba kat.

anlaşılan bu sızan senaryoyla gerçek senaryonun pek alakası yok. umarımda öyle olur, çünkü herkes ölüyordu orada. :smile: ve açıkcası sıkıcıydı.

Sızdırılan senaryo ile ilgili teknik açıdan ciddi sıkıntılar vardı

1. Tarly yakma olayına hiç girmemeleri(hiçbir şey boşuna değildir)

2. Jaime ile Cersei arasında ikinci bir duygusal karşılaşma olmaması

jon ve dany’nin ölüp tahtın bebeğe kalması da çok klişeydi. insanların dany’nin asılmış bedenine taş atmaları,jon’un çılgın ateş le yok olması :woozy_face:

ben öldürme sahnesinden başka duygusal sahne beklemiyorum açıkcası aralarında.

Benim de beklentim o yönde. Ama işte bu bile yoktu.

Dany’nin ölümü çok fantastikti öyle olursa dizi çıta atlardı bence.

ben dany’nin sonunu daha epik hayal ediyorum,savaşırken. çocuk doğurduktan sonra güçsüzken öldürülmesi onluk bişey değildi. dany çok sevdiğim bir karakter olmasa da çok güçlü bir kadın. öyle bir kadının aciz bırakılıp öldürülmesi güzel bir sahne olmazdı. ama mesela rhaenyra gibi ejderhası yese ya da kendi sonu ejderhalarından gelse çok epik olabilirdi.

O gece uyuduğunda rüyasında ejderhayı gördü yine. Viserys yoktu bu sefer . Ejderhayla yalnızdı. Ejderhanın pulları simsiyahtı ve kanla ıslanmış, yapış yapış olmuştu. Kendi kanı olduğunu anladı Dany. Ejderhanın gözleri erimiş magmadandı ve ağzından ateş bulutları çıkıyordu. Şarkı söyler gibiydi. Kollarını açtı ve alevlerin onu almasına, sakinleştirmesine, temizlemesine izin verdi. Etinin dağlandığını, karardığım ve üzerinden aktığını. kanının kaynayıp buharlaştığını hissediyordu ama acı duymuyordu Güçlü, yenilenmiş ve cesur hissediyordu.
ve ertesi gün. garip bir şeklide, hiçbir yeri eskisi kadar ağrımıyordu anık. Sanki tanrılar onu duymuş ve haline acımışlardı. Hizmetkârları bile ondaki değişikliği fark etmişlerdi

ben hep dany’nin ilk kitaptaki bu rüyasının kitap için sonuna işaret ettiğini düşünmüşümdür. zaten şu an seçilmiş olduğunu düşündüğü için yanmadığını sanıyor. bence çok epik bir son olurdu :slight_smile:

Dany’nin ejderhaları olmadığında ne kadar güçsüz ve çaresiz kaldığını gösteren bir sondu o yüzden beğenmiştim ama kendi ejderhası tarafından yakılması da ayrı güzel olur.

Aday da var

Viserion.

Viserion sayılmaz fasulye o.