8.Sezon tanıtımları / haberleri

8-sezon

Arka arkaya ileti (flood) atmayalım lütfen, forum kuralları gereği yasak. KALEM ikonuna tıklayarak “düzenleme” yapılabilir. İletileri birleştirdim. Teşekkür ederim. :blush:

Ekşi sözlük’te fink atarken bu görsele denk geldim.Daha evvel paylaşıldı mı bilmiyorum.8 sezon 1 bölümün zaman & Sahne cizelgesi diyorlar ama bana daha çok hayal gücü geniş bir fanboy calısması gibi geldi.Büyük ihtimalle de Doktor.El yazısı onu ele veriyor.ama ne yalan söyleyeyim,Fanboy calısması olsa bile bazı sahneler hoşuma kaçtı özellikle de 34 :03 ile 38:16 arası :grin:

Fanboy çalışması bence de çünkü 1. Bolum 60 dakika olacak

Duygu paylaşmıştı sanırım bunu, “rhaegar” kısmını onaylayabilirim çünkü oyuncu Belfas’ta olduğuna dair foto paylaşmış ama herhalde dd uyarınca silmişti hemen. Sonuç olarak bir Rhaegar sahnesi göreceğiz gibi inşallah. Bunun dışında en son yayımlanan sahne görseline de bakarsak dikkat edin; 32: Jon-Dany-WF ve sonra 33: Dragon Over WF(gördük sahneyi) ve arkadan Arya sahnesi(yine gördük)… Yani bu bence gayet doğru bir çizelge, hayran çalışması olduğunu sanmıyorum. :slight_smile:

süre konusuna ne diyeceksin?

Söylenenden 9 dakika fazla, belki sahne keserler yahut 69 dk. izleriz belli mi olur. Kesin bir şey diyemem. Filmler de zaten atıyorum 160 dk. çekilip 150 dk. şeklinde gösteriliyor.

Lakin şu ana kadar yayımlanan görseller ve videolar, o çizelgedekileri onaylıyor.

İnşallah.

En büyük korkularımdan birisi, bu işi uzatmalarıdır. Yani Jon ve gerçek kimliği meselesi. Babasını görerek daha ilk bölümden en güzel şekilde öğrenmiş olacak reyiz.

Ama gerçekliğe gölge düşüren tek şey Aeron.

Aeron gerçekten dan diye bu sezon mu gösterilecek?

WHY?

Aeron? Greyjoy mu? Hee şu şey, bilmem. Adam bir görünüp bir kayboluyor Hızır gibi zaten :smiley:

Drogon & Arya sahnelerine bakınca gerçek olma ihtimalini es gecmem gerektigini dusunmeye basladim cunku o kısımlar tanıtımla örtüşüyor yalnız Jaime ile Bronn sahnesi kafamı karıstırdı.Bronn gibi dini imanı para olan biri kralın sehrinden neden ayrılsın ?

Bronn kesinlikle ayrılacak Kralın Şehrinden. Jaime’nin yanına gidecek.

Tüm karakter analizlerini cartını curtunu geçtim, Bronn’u oynayan oyuncu ile Cersei’yi oynayan oyuncu bir zamanlar sevgiliymiş ancak sert bir ayrılılık yaşamışlar. Bu yüzden kontraktlarında asla aynı sahnede yer almayacaklarına dair bir sözleşme varmış. Şimdi Bronn’u Kralın Şehrinde bırakırsak nerede kullanacağız? Cersei’nin yanı başında kullanmamız yasak. Euron’a falan mı yancılık yapacak ne yapacak? :smiley:

Zaten Jaime son sezon kralın şehrine giderken takip edildiği hissine kapılmıştı. O muhtemelen Bronn. Jaime karşılaşıp hayırdır hacıt dediği zaman sarmadı oralar aga yaa ablan manyak falan diyecek.

Ömer’in dediği gibi. :smiley: Zaten Jaime’nin kapalı bir alanda oturduğu ve biriyle sohbet ettiği bir foto var. Edmure’u görecekmişiz(Nehirova Kalesi sahnesi o) ama onunla böyle mutlu mutlu konuşacağını da sanmam. Bronn dizide para tutkunu bir adamdan fazlasına dönüştü bence.

bunu anlayamadım. 150 dakikalık bir filmin içeriği için 160 dakikalık çekim mi yapılıyor diyorsun?

Director’s Cut diye bir şey var. Film çekilir, ancak sonrasında bazı sahneleri kesilir. Bunun uzunluğun haddinden fazla olması, senaryo akışını bozması, boğucu bulunması vb bir sürü sebebi olabilir.

Mesela en basitinden Lotr da çeşitli kesilmiş sahnelere sahip.

İyi dedin hacı.Bu önemli detayı atlamışım.iyisi mi başka kusur arayayım :grin:

Erdi diyorsun yani :grin: eee bunun olması gayet normal aslında Tanrı ile takılıp hikmetinden faydalanmamak ayıp kaçardı.sör Bronn’a yakışmazdı :grin:

O kadar da değil. :joy::joy::joy::joy:

ya zaten cersei bronn’ u sevmiyor, jaime olmasa öldürürdü geçen sezon kafasına göre tyron’la görüştükleri için. bronn kl’de güvende değil.

Türk dizisi konseptli topluca afiş yayınlanmış :joy::joy:

Jorah ve Varys e çok gülüyorum
Tyrion ailesinin yanında,ilginç olan Theonda orada
en önde Dany Jon ve Arya var bu daha ilginç gibi

Arya Stark

İğnesiz!??!?

Solak o kız, bu yüzden İğne, Kemer’in sağına asılı. Onu da pelerin kapatmış. :slight_smile:

Aile fotosu güzel olmuş