8.Sezon tanıtımları / haberleri

8-sezon

Game of Thrones 8. sezon , 2019’da yayınlanmaya hazırlanırken diziye erken veda eden oyunculardan Sean Bean (Ned Stark) ağzından çok özel bir sürprizi kaçırdı.
Bean, The Hollywood Reporter’a verdiği röportajda, “Stark ailesinden kimseyle görüşüyor musunuz?” sorusuna, “Hiçbiriyle! Onları sadece ara sıra bazı özel durumlarda görebiliyorum. En son dört hafta önce Belfast’ta görüştük. Conan O’Brien sayesinde. Özel bir bölümdü ve hepimiz bir araya geldik. Çok güzeldi” şeklinde cevapladı.

“Son bölümdü, o nedenle bir araya geldik” diyen Bean, “Bu büyük yapım için tüm karakterleri Belfast’ta bir araya getirmeye karar verdiler ve Conan O’Brien gecenin sunuculuğunu üstlendi” dedi.

Sean Bean’in açıklamalarına göre, sekizinci sezonla ekrana veda edecek olanGame of Thrones’un bugüne kadar diziden ayrılan ve son bölüme kadar dizide oynamaya devam eden oyuncuları özel bir bölümle seyirci karşısına çıkacak.

Yönetmen David Nutter son sezonda her bölümün 60 dakikadan uzun olacağını söylemiş.

Kaynak

Edit :

Reddit’de yapilan “Ask Me Anything” oturumunda, dizinin yönetmenlerinden biri olan David Nutter, hayranlarin sorularini yanitlamis. Iste o soru ve cevaplardan birkaç : (son sezonun bölümlerinin 60 dk’dan uzun olacagini da bu soru-cevap sirasinda söylemis zaten)

• Final sezonunu üç kelime ile tarif edilmesi istendiginde :

"Muhtesem, ilham verici, tatmin edici"

• Herhangi bir sürpriz olay Red Wedding ile karsilastirilabilir mi (ki bu arada Red Wedding bölümünün yönetmeni kendisidir) diye soruldugunda :

"8.sezonu Red Wedding ile karsilastirma konusunda, sunu söyleyebilirim : Sıkı tutunun, çok özel olacak"

• Dizinin sonundan memnun olup olmadigi soruldugunda :

“8.sezonun sonundan tamamiyla memnunum. David Benioff ve Dan Weiss’in muzzam bir is yaptiklarini düsünüyorum, ve hikaye için dogru olani yapmakla birlikte, hayranlarin isteklerini dikkate almislar. Size garanti ediyorum ki birçok sürpriz ve $ok edici anlar olacak, ama hepsi çok inandirici/gerçekçi seyler.”

• Ölüler ordusunun, kahramanlarimizin yüzlesecekleri tek düsman olup olmadigi soruldugunda :

"Akgezenler ordusu karakterlerin yüzlesecekleri tek sorun degil, ayni zamanda birbirleriyle de yüzlesecekler."

• 7.sezon ve 8.sezon arasinda neden bu kadar ara oldugu soruldugunda, Nutter bunun dizinin karmasik dijital efektlerinden kaynaklandigini açikladi :

"Bu isler zaman alir arkadaslar. Yaratmak zaman aliyor, ve GoT islerin yarim yamalak yapildigi son yerdir. Bu yüzden çerçeveyi olabildigince doldurmak ve en dogru/gerçekçi hale geldiginden emin olmak gerekiyor. Bu dizinin sahip oldugu inanilmaz kalite için ödenmesi gereken küçük bir bedel."

• 7.sezonda Jon Snow’un ulu kurdu Ghost’u görememenin hayranlarda yarattigi memnuniyetsizlikten de bahsedilerek, 8.sezonda ulu kurtlari görüp görmeyecegimiz sorusuna verdigi yanit :

"Pekala, 8.sezonda bir ulu kurt göreceginizi söylemeliyim. Söyleyebilecegim tek sey bu"

• Nutter dizinin son sezonunun basarili olmasi için ne kadar baski oldugunu ve herkesin ne kadar çok çalistiginin da altini çizmis :

"Tüm sekanslari basarmak için ikinci bir sans yoktu, ve çogu birçok oyuncu barindiriyordu, ve müthis samimi/özel sahneler."

“Yani gerçekten karakterleri, yönettigim çesitli bölümlerde, A noktasinda B’ye, C’ye, D’ye, E’ye ulastirmak, ve her seyin dengelendiginden emin olmakla ilgiliydi. Prova için bol zamana sahiptik ve beni kurtaran da daha çok bu oldu. Bu isin bir parçasi olmak ve bu oyuncularla çalismak sansina sahip oldugum için çok mutluyum, onlarin da öyle oldugunu ve her seyin yolunda gittigini düsünüyorum.”

Sağ ol canın. Açıklamalar beklentiyi yükseltiyor ama fos çıkarsa da çok küfür yerler

Küfür kesinlikle yiyecekler, kaçinilmaz bir durum çünkü herkesi memnun edemezler, mümkün degil.
Ben memnun olayim gerisi umrumda degil :smile:

Kendimi kast ettim aslında :joy::joy::joy::joy: Geçen yıl benim için fiyaskoydu, beklentim de düşük kaldı elbette ama böyle açıklamalar beklentimi yükseltiyor. Bakalım, o eski yılların havasını yakalayabilecekler mi

hayranların isteklerini dikkate almışlar ne ya sezonu izlememeyi her zaman düşünüyordum bunu okuduktan sonra yüksek ihtimal izlemicem son kararı fragmanlara göre vericem
adamlar resmen serinin yaratıcısının sözünü göz göre göre çiğniyorlar
art is not a democracy

İsteklerin dikkate alınmasının seviyesi de önemli.

Dizi olduğu için ister istemez bir dikkate alma durumu olabiliyor, zaten hikayeyi kaybedeli çok oldu ama Ömer haklı, oran önemli.

Şimdi düşündüm de biz de dizi izleyicisiyiz.

Yani şunu demek istiyorum, izleyicilerin görüşlerini dikkate aldık cümlesi, bizim gibi kitapları okuyup kitaptan sapılmasına sinir olanların görüşlerini de kapsıyordur belki. Eğer öyleyse iyi.

O değilde dizide Altının Altında Acıçelik var sloganını duyarsak çok pis gaza gelirim.

Ya öyle ama şahsen bence daha çok kitap okumamış dizi izleyicisi dikkate alınmıştır. Öyle gibime geliyor.

başka ne diyebilirlerdi ki
kitaba göre bir son yazdık deseler spo verecekler belkide, daha dizi yayınlanmadan kitabın sonu dizide demek hoş değil
Dahası kaynak yok ondan ve hikayeyi toparlamak için zaten bolca saçmaladılar
şimdi son sezona sadece dizi izleyici kalmışken (kitap izleyiclerinin finali bu derece beklediğini sanmıyorum, tabiki bekliyorlar ama kitap gibi değil ) hem izleyiciyi memnun etmek, hem kitap okurlarını kızdırmamak için, üstüne birde oyuncu fanların dikkatini dizi üstünde tutmak için böyle diyecekler tabiki

şahsen açıklamalar izleyiciye gaz verme amaçlı olduğundan ben yine umursamıyorum, umursayamıyorum :thinking:

Jaime görünsün gerisi önemsiz bence.

“Tanitim” nedir? :point_down::+1: :heart_eyes: (:grin:)

Video :

Bunlardan fazlasi var bu arada, ama hepsini de eklemeyeyim dedim, yeterince ekledim zaten :smile:

(tüm fotolar, anlasildigi gibi, instagram’dan screenshot’lardir.)

Edit : Nerede okudugumu bilmiyorum (çok sey okudum, kafam karisti), ama bu iki hafta içinde fragman gelecekmis galiba.

Edit 2 : Yani fragman da demeyelim, teaser, promo gibi bir şey… Iki hafta da demeyelim, aralık ayı diyelim kabaca… :smile:

Yukarıda okumuşsundur. :joy::joy::joy:
Brezilya’ya gidiyorlarmış DD, comic-con’a ilk teaser gelebilir diye konuşuluyor. :slight_smile:

Yok burada okumadım, daha yeni okudum zaten, dün galiba :smile:

Heeee tamam o zaman :grin::grin::grin::grin::grin::grin: :joy::joy::joy:

Gel gel discord’a gel, fikir ver :slight_smile:

En uzun Battle of Bastards vardı o da yaklaşık 20 dk diye hatırlıyorum (yanlış çıkması olası) ve o çok güzeldi. Bence bu savaş da çok güzel olacak.

Zaten çok büyük bir savaş olacağı söyleniyor. Yalnız savaş 3. bölümde olacak ise ilk iki bölümde ve sonraki 2 bölümde neler oluyor ki? :grin: