8.Sezon tanıtımları / haberleri

8-sezon

İlham digiturk’ü yasaklamış olabilir.
Vatzaptan atayım.
@Miro doğrudur başgan. Belki oradan esinlenmişlerdir.

HBO instagram hesabından dizilerle alakalı yeni sezonlardan sahne yayınladı. İçlerinde GoT da vardı ama nasıl atılacak bilmiyorum biri atarsa iyii olur.

Baslik açildi bunun için.

HBO patronu Richard Plepler 8.sezonun tüm bölümlerini izlemis (CGI’siz) ve Variety’ye söyle demis :

"Bu bir şov olacak. David Benioff ve D.B. Weiss gerçekten 6 film yapmislar. Onlari izledigimde tepkim söyle oldu : ‘Film izliyorum’. Çitanin yüksekte oldugunu biliyorlardi, ve o çitayi asmislar! Hepsini iki kere CGI’siz izledim ve çok etkilendim. Herkesi oglaganüstü bir hikaye anlatimi ve büyülü bir prodüksiyon bekliyor"

Ayrica haberde 8.sezonun her bölümünün yaklasik 90 dakika, yani uzun metraj bir film uzunlugunda olmasi söylendigi de yazilmis, belirtilmis tekrar.

Kaynak

Sonuçta adam hbo nun ceo su dediklerinin bir önemi yok kötü olsa da kötü diyemezdi diziye zaten o yüzden bi haber değeri yok şu fragmanı versinlerde biz yorumlayalım birazda

Diziyle direkt baglantisi olan kimsenin sözlerini umursamayalim, hepsine önemsiz, reklam diyelim o zaman :grin: Böyle bir reklama gerek de yok ya zaten su noktada.
Begenmese ya da “eh iste” diye düsünse hiç yorum yapmayabilirde de ne bileyim? Koskoca Ceo.
Biraz bu sekilde bakmayi biraksak? Bilmiyorum, sadece cümle sonuçta ama ben okurken adamin harbiden heyecanli oldugunu, etkilendigini hissettim. Neden hep olumsuzluk, kötümserlik, süphecilik? :slightly_smiling_face:

Sen böyle söyleyince kendimi suçlu hissettim ama adamında kendi yaptıkları şeyi kötülicek halleride yok herkes için kendi yaptığı iş güzeldir

Yorum haklı yani; hangi satıcı “benim malım kötü, alma.” demiş ki bunlar desin? Şahsen geçen sezon gelmeden önce yapılan yorumlara baktığımda baya güzel, hepsinden farklı (olumlu manada) bir yıl bekliyordum(öyle dediler çünkü) ama karşıma çıkana bak, kaç sene oldu hala saydırıyorum.

He gerçekten çok harika bir final sezonu da olabilir, eyvallah(inşallah öyledir, kötü duygularla veda etmek istemiyorum) ama beklentimi yükseltip de sonra yere çakılmasına sebep olmalarına da (bu açıklamalarla) izin vermek istemiyorum.

Oyuncular da yapıyor bunu. Sophie 7.sezon senaryosunu okuduğu zaman ağladığını söylemişti. Koca sezon boyunca en çok Ned in heykelini görünce duygulanmıştım. Ailecek izliyoruz babam da duygulanmamıştı bile.

Evet, öyle bir şeyler hatırlar gibiyim. Yok bir şey. Kit, ufak ufak manüpilasyon yaparken göreceğiz demişti Jon’u; kime yaptın len? Jaime’yi oynayan “hiçbir sezona benzemiyor” falan demişti böyle harika falan manasında, gerçekten benzemiyordu ama kötü manada.

Sonuç olarak reklam olarak yapılan açıklamalara çok bakmamak gerek; ona bakarak 6. sezonda Kit yoktu, ölmüştü ve gelmeyecekti ama yalan söyledi/söylettiler.

Adını vermeyeceğim bir ünlü bale filmi çekmişti, sözde kendi çekmiş o sahneleri ama aslında dublör çekmiş, ortaya da çıktı idi efektler ve dublorün açıklaması… sırf reklam olsun diye yalan söylemekten çekinmiyorlar.

Haklısın valla abla. Hayır bir de öyle dedikleri zaman aşırı beklenti oluyor. Sezonu görüyoruz. O beklenti o hayaller resmen çöküyor.

İşte haddinden fazla beklenti pompalamamak gerek, ters tepiyor sonra. Beklenti belli bir seviyede olunca hayal kırıklığı ve öfke de az oluyor yahut “öylesine” izlemiş oluyorsun. :slight_smile:

Ben gibi sadece finali getirmek için diziyi bekleyen insanlar var. Yani çok heyecan olduğundan değil ama fragmanı bekliyorum işte, o biraz heyecan yaratacak gibi bende inşallah. :smiley:

Ben de öyleyim. Öyle heyecanla beklemiyorum yeni sezonu. 7 yi bekliyordum çünkü hem kitapları da o zaman bitirmemiştim. Kitapları bitirmesem de tüm olayları biliyordum ama insanda yine umut oluyordu tabi :smiley:

Yok ölmedi, dirilecek mi deselerdi? :smile:

Ayça 7.sezonu sen beğenmemiş olabilirsin ama beğenenler, beklentileri karşılanmış olanlar var, o yüzden senin düşüncen, hissiyatın genele yayılmaz, tıpkı beğenenlerin düşünce ve hissiyatlarının genele yayılmayacağı gibi. Birilerini duygulandıran seni etkilemez, sana epik gelen başkasına basit gelir, vice versa… Her zaman beğenenler ve beğenmeyenler olacak, kaçınılmaz, son sezonda da olacak bu. Hatta belki bu sefer beğenmeyen ben olabilirim ama bu sezonu kötü bir sezon yapar mı net bir şekilde? Hayır, bunu belirleyen ben olamam.

HBO Ceo’suna gelirsek… Ben ilk defa bu adamın çıkıp da bir şeyler söylediğini gördüm. Ve ayrıca bu noktada, bu tip bir reklam yapılmaz. Game of Thrones’dan bahsediyoruz, böyle bir reklama, yani koskoca kanalın patronunun çıkıp konuşmasını gerektirecek kadar reklama mı ihtiyaçları var? Oyuncular çıkar över, o başka. Ama hani öyle bir noktadalar ki, hiç tanıtım yapmasalar bile millet aynı heyecan ve merakla bekliyor olur diziyi. Game of Thrones’un finali arkadaş :grin:

Şu Altın Mürettebatın amacınu göstersinler…

Altının altında acıçelik desinler…

Kara ejder desinler…

Yemin ediyorum affederim ne yaptılarsa

Ama kesinlikle olmayacak.

Ha olmamasını da anlarım tabi. Maksat dizicilerin kafası karışmasın…

Üşüyoruz reyiz…

resim

kit 7.sezon için böyle mi demişti? ben hatırlamıyorum. eğer böyle demişse geçende benim okuduğum ama bana saçma gelen bir teori gerçek olabilir mi ki acaba? :thinking:

Sözümüz altın kadar iyidir altının altında Acıçelik. Tüm serideki en mükemmel 5-6 cümleden birisi olabilir.

İlk defa bşr konuda seninle aynı fikirdeyim :cry:

Öyle de denir mi ya ? Üzdün… :frowning:

Son zamanlarda biraz fazlaca karşı karşıya gelmiştik ona binaen dedim biraz da. Yoksa avatarında Brynden reyizi kullanan birisi iyi karakterlerden anlıyordur her türlü :wink: