8.Sezon Yarışması

8-sezon

Aynen Dany’nin yaşayacağını iddia eden tek ben varım galiba ben de 10 kere falan değiştirdim fikrimi :smiley:

Game of Thrones serisi “abi bir seri var hep ters köşe oluyor, hiç klasik Hollywood filmleri gibi değil, ölürse dizi biter diyeceğimiz adamlar ölüyor” şeklinde tanındı. Bu yüzden herkes son sezonda ana karakter sınıfından en azından birkaç kişinin öleceğini düşünüyor. Şimdi Dany de seri başından en fazla ön plana çıkan ve en fazla vurgulanan karakter olduğu için millet garibim Dany’nin öleceğini düşünüyor doğal olarak :D. Ayrıca Dany son kitaptan sonra pek çok insanın gözünde çok ciddi antipati uyandırdı(katılırsınız katılmazsınız). Westeros’un gerçek yöneticisi olma konusunda ise Dany’den çok daha güçlü bir ele sahip karakter çıktı ve üstelik bu karakterin herkesi şok edecek şekilde son sezonda aniden parlaması, o ters köşeci bakış açısına da uygundu.

Baya antipatisi var kızın, hayrandan daha çok galiba bu antipatiler. :smiley: Yani yeri geldiğinde Duygu’yu da anlamıyor değilim hani hihiihih

Anket yapıyorum, en sevilmeyen 2. kadın karakter çıkıyor Cersei’den sonra; kim ölsün? diyorum onda da en önde ilerliyor… Kız doğuştan eksi başlamış. :smiley:

Dany’nin sorunu şu, gerçekten köleleri özgürleştirdiği anda hyplamadığı insan yoktu. Gelin itiraf edelim Dany’nin altın çağlarında Dany’ci olmayan kimse yoktur.

Ancak sorun şu ki bu kız son kitaplarda sergiledeği performansı, 3. Kitaptaki çıtanın çok çok altında kaldı. Duygu abla Sansa da yapıyor, Cersei de yapıyor onlara neden laf söylenmiyor diyor da bu kızlar Dany ile aynı klasmanda değil ki. Mesela Bronn bebeği öldürür müsün sorusuna fiyatına bağlı keh keh keh diye cevap verdiği zaman hepimiz vay sinsi vay diye sırıtırız. Ama ne bileyim aynı hareketi bir Ned Stark yapsa ayağa kalkarız, bu adam böyle miydi deriz. Neticede herkese yüklenen bazı roller var, sinsi ve zalim olarak tanıtılan insana sinsi ve zalim diye kızmaz kimse. Ama Dany seri başından beri ana karakterdi, kehanette ismi geçen kişiydi, kurtarıcıydı ve bize ilk 3 kitap bu vaadedileni verdi. Hepimizi gazladı. Ama son kitap bu çizdiği performansın altında kaldı.

Haaa şu da var, bunun normal olup olmaması tartışmaya açık bir mesele. Ama insanların çoğu Haticeye değil Neticeye bakar.

Ben altın çağında Dany’ci değildim, her daim Jon/Arya diyorum. :smiley: Dany en sevdiğim 3. karakter bile olmadı…4. sırada kendisi en iyimser ifademle.

Şahsi fikrim siz kafanızda fazla mükemmel yahut ona yakın bir karakter oluşturmuşsunuz gibime geliyor. Yani benim için Dany, çıta altında falan kalmadı. Ben onun POV’larını okur iken bir kurtarıcı, kehanetteki kişi; bilmem nesin anaları gibi bakarak okumadım. Ben okurken, sıfırdan yükselen; yükselmeye devam eden, ailesinin mirasını sırtında taşıyan, güçlü kalmaya ve öğrenmeye çalışan, eve dönmek için uğraşan bir kız çocuğu gördüm. Bu yolda tökezleyip düşmesinden tut, yanlış kararlar almasına kadar her biri çok gerçekçi işlenmiş bir şeydi, aksi olsaydı gıcık kapardım Dany’e; dizide gıcım kapma sebeplerimden biri de bu son sezonda… Önüne gelene diz çöktürüyor, önüne gelen ağzı bir karışık açık ayran budalası hallerinde… bu ne la? Kusursuz hale gelmiş, burnundan kıl aldırmayan tipleri sevmem ben, sıkıcı şeyler bunlar. Kitapta ise olması gerektiği şekilde bence.

Bu yüzden daha çok dizi etkisinde kalınarak kıl kapıldığını ve ilk izlenim önemlidir, düsturundan yola çıkarak kitapların bile fikri değiştiremediğini düşünüyorum. Sonuçta çoğumuz ilk dizi ile tanıdık bu seriyi. Herkesin kendi sevdiği bir karakter olup, onu ön planda görme ihtiyacı olduğundan da belki de sürekli dany böyle yükseldi yükseldi yükseldi kıl kapıldı. Şahsen 7. sezon başladığında bu kadar nirvanaya çıkartıldığı için bir anda çökertiler diye düşündüm, genelde kurguda yaparız, ironik bir yaşam tecrübesidir ama olmadı öyle :smiley:

Eli açık,kalbi temiz,gönlü bol,paylaşımcı kraliçem benim.seni sevmeyenin favori karekteri ölsün daha ne diyeyim :grin: Verecegin sembolik hediyeler bir yana,foruma renk katmısın ama gordugum kadarıyla hakkını veren yok.Tahminlerini aciktan paylasan arkadaslarin neredeyse hepsi Dany olecek demis ( Sandor’un hayatta kalacagini soylemeleri ilginc olmus ?) kizcagiz ugras vermis,tahminim bende kalsın,varsın kazanmayayım arkadasımın gonlunu hos edeyim diyen yok ! ben haric tabii :grin:

Merak etme,üzülme Dany hayatta kalacak ve hak ettigi tahta oturacak.Gonlunu ferah tut.karamsarliga kapilma.metin ol.

Bir sozum de ömer’e ; Sandor’u öldurmüşün,yetmemis White donusturmusun.Yapacagın tahmini,hayal dunyanı,fantazilerini seveyim emii :grin:

Yaaaa çok teşekkür ederim, utandım :relaxed:
Foruma bir şekilde katkı sağlayabiliyorsam, ne mutlu bana.

Evet, hepsi, Ömer hariç Dany ölecek diyor :unamused: Ben de diyorum tabi, o ayrı :joy:
Ama sen sırf benim için hoş olsun diye yaşayacak demeyi düşünüyorsan gerçekten, bu çok ince, hoş bir düşünce olur ama lütfen, öleceğine inanıyorsan ölecek de :smile:

Tekrar tekrar teşekkürler iltifatların ve bu güzel yorumun için :blush:

Onun sebebi şunda dolayı hani Sandor’un abisi de Wight gibi bir şey ya, Sandor ölür Wight olur gene de intikamdan vazgeçmez ve ik ölü kapışır şeklinde düşündüm :D,

Sandor abisi ile olan savaştan sağ çıkamaz :smiley:

Tekrar şampiyon olmamak için yarışmaya katılmamaya çalışsam da sonunda dayanamadım. Umarım kazanmam :smile:

Screenshot_1

Hocam Jon hayatta ama tahta oturan Jon ve Dany’nin oğlu?

How?

:confused:

Kazanmamak için yaptı :joy::joy:

Sensible

0202020202020

4 puanlık soruda sürprize oynadı hepimiz Jon diye atladık tersi de olabilir. Güzel strateji @argos.

@Symmachus @alpaltu @Muratkocak

Aslında seçimi yaparken başka mantıkla düşünüp o mantığın aksi yönde notlar almıştım. Ama şimdi görüyorum ki aslında yaptığım mantık saçmaymış yani yaptığım seçimler aslında mantıklıymış :joy:

ben tesekkur ederim.o senin güzelligin (yalakalıkta citayi epey yukselttim ) :):grin:

Cuneyt arkın,kadir inanır’ı dover.Jet li,Bruce lee yener.Rambo,Rocky’nin kardesi.Terminator ile Arnold kuzen.teyyy teyyy teyyy… :):grin:

İddaa ya vsr mısın ? Oberyn lafı uzatmasa gregor’u opmustu gerci yine optude kendi de opuldu.Oberyn’in yaptigini sandor neden yapmasın ? bence gayette yapabilir.evet bilek gucu olarak gregor epey onde ama tosba gibide agir,tek hamleli oyuncu.Sandor bu avsntaji kullanirsa ki kullanir,gregor’un ruhuna el fatihaa.saflari sikistirilim ey cemaat :):grin: