8. Sezonun Sızdığına Dair , Sezon Finalinden Kanıtlar

8-sezon

Sonuçta bu senaryo yeni sızmadı yanlış hatırlıyor olabilirim ama 4-5. bölümden sonra sızdı. Hani sezon finalinden sonra sızmadı, gerçekten doğru olabilir.

Bu kısımda ne demeye çalıştığını anlayamadım :smiley:

Ya şunu anlayamadım bir arkadaş yok senaryoyu değiştirebilir falan demiş Theon ile ilgili.

Şimdi arkadaş bu adamı neden Winterfell’e göndereceksin ki? 7.bölümde adamlar zaten Theon’un yolunu farklı bir biçimde çizdiler. Hala neden Winterfell’e gidecek yazsın?

8.sezonun sızdırıldığını sanmıyorum çünkü en basit detay howland reed öldü diyor 2.bölümde 5.bölümde ise jon ile sohbet ediyor diyor ve final çok saçma gerçekten

Kusura bakma hangi kafayla yazdım bende bilmiyorum:D Demek istediğim şu hani diyolarya o senaryo gerçek değil izleyicilerin uydurduğu birşey, bende şunu diyorum sonuçta bu senaryo yeni sızmadı 2-3 bölüm önce sızdı, herifler geleceği göremez, senaristlerin aklını okuyamazlar herhalde. Bu son bölümden sonra sızan senaryonun gerçek olduğunu düşünüyorum demek istedim. Eğer bu sefer anlatabildiysem ne mutlu bana :smiley:

Arkadaşlar sızan dediğiniz senaryo serinin (kitap,dizi) iyi bir takipçisinin 7. Sezon frikidoktor analizleriyle birlikte yaptığı bir tahminden ibarettir , hayır adam bunu kabul etti siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ? Bu arada Golden Company olayı daha Iron Bank’ın geldiği bölümde belliydi . Senaryo sızması için dizi çekimi olması lazım genelde setten yazışmalarla sızıyor , İzlanda , Dubrovnik, İspanya , Belfast o kadar çok lokasyon var ki bunlar derleniyor. Watchers on the Wall gibi siteler sadece bu iş için kurulmuş. Şu yersiz muhabbeti uzatmayın artık.

Sızan seneryo gerçek gibi duruyor ne yazık ki ama ben hala gece kralı ölünce tüm akgezenlerin ölmesi gerektiğini düşünüyorum final bölümünde bran 'ı diriltmeye çalışan akgezenler nerden çıktı anlamıyorum burda birtek tutarsızlık var

Bende diyorum ki hani 7. sezon finali senaryosu zaten 1.5 senedir internette var okuyan biri geleceği görmüş gibi 8. sezona mantıklı bir senaryo yazabilir :smiley:

He özür dilerim o zaman 7.sezonun 1.5 yıl önce sızdırıldığını bilmiyordum aydınlattığın için teşekkürler :smiley: Ya dediğim gibi doğru olmasını hiç istemiyorum zaten o senaryonun, bir arkadaşın dediği gibi kendimi en kötüsüne hazırlıyorum

Sızan senaryoda Altın Mürettebat’ın savaş için filler kullandığı yazıyordu. 7. bölümde Cersei, Altın Mürettebat’ın filleri olduğunu söylüyor. Yani sanırım senaryo doğru.

Senaryonun da, 7. bölümün yayınından önce sızdığını not olarak ekleyelim.

Açıkçası sizdigi iddaa edilen senaryonun 8. Sezon senaryosu buyuk paralellik taşıyacagini düşünüyorum. Ayrıca 8. Sezon senaryosunu teslim edildiğiyle ilgili geekyapar.com da bi haber okumuştum.

1. Arkadaşlar senaryo oyunculara genelde mail atılır .Çunku oyuncuların coğu biri ala dağda biri karadağda olur
  2. Kurye ile (Sutudyo kuryesi ) elden de verilir fakat çalınma olayları çok yaşandı.
    3.Birden fazla kişi varsa senarist ellerinde yazdıkları bölümleri birbirine atar . Oldumu olmadı mı ve devamlılık takibi açısından hatta bir kısmı bir kaç kişide yazar en iyi hangisi o kullanılır yada iki aynı yazılmış kısmın begenilen yerleri birleştirilebilir de .

Yok daha yazılmadı yok ne yapacagız belli değil bunlar hep hikaye en azından taslak KESİNLİKLE VARDIR.
Bunlar da zaten taslağa benziyor.
Arkadaşın söylediği gibi bende böyle olsun istemiyorum ama %99 bu taslaklar gerçek
bir delinin yazması bir şeye benzemiyor çunku çok devamlılıgı olan baglantılı prof bir iş.
Mantık hataları mı bu saten TASLAK yani öyle mi olsun böyle mi olsun daha devam ediyor demektir.
Eger fan yazışı işe adama helal olsun ÇOK ÇOK İYİ YAZMIŞ yapımcılar bunu alıp çeksinler çünkü milleti salya sümük ağlatır.
İhtimaller çok…
Net üzerinden paslaşmalarda yada elden göndermelerde yada prodiksiyon ekibindeki biri tarafından sızdırılıyor(ÇALINIYOR). da olabilir.
Ciddi filmler çekilmeden çok önce yer mekan tesbitleri yapılır setler kurulur bazı setler 1 yıl bile sürer yapımı.
Bu mekan tesbitleri SENARYO YA GÖRE YAPILIR.

Dizi bölümleri çalınması
Oscar akademi üyelerine kurye ile giden filmler çalındı bunlar yaşandı artık numara veriliyor filmlere ama gene çalınındı.
Filmler üyelere şifre ile net üzerinden izletildi gene çalındı.

Muhtemelen HBO da buna benzer olaylar oluyor yoksa net baglı olmayan bir pc de saklanıyordur bu dizi bölümleri aptal degil bu adamlar filmler gönderme veya izletme esnasında calınıyor.
Kime gönderip kime izletiyorlar oyuncular degilde yapımcı ve prodiksiyon ekibi izleyip oldumu olmadımı kontrolleri içindir.
OYUNCULUK:
Kit neden böyle oynuyor? çunku böyle yazılıyor kafasına göre tek tepkisi yoktur sanmıyorum
Kit in kendi karakteri de böyle bakıp dinlediğim videolarda hani çok büyük oyuncu olayım şu rolü de kapayım en güzel hatunu kapayım böyle hırsları olan bir yanı yok izlenimi veriyor. farklı bir rolde izlemedik ama küçük skeçler de çok iyi .Yeni dizisinin fragmanında da çok farklı olmuş gibi bakacağız görecegiz.
Onu özelikle bu halleri için secmişler çünkü belli ki karakter de Kit özleşiyor.
Daha çok şey yazılabilir ama memnun olmasak da bu senaryo sızmış diyorum ben.
[/quote]

Ben bu 8.sezon senaryosunu bir taslak olduğunu düşünüyorum yani doğru olsa bile çoğu şeyi değiştirirler ya da ,Senaryoyu bilerek sızdırdılar tepkileri görelim diye ve beğenilmezse değiştircekler yine bunu da forumda biri söylemişti çok mantıklı geldi.

Bu senaryoyu beğenmek için hasta olmak lazım bence :smiley:

Hasta kelimesi az kalır ya :smiley:

Cersei: Prensle ne zaman evleneceğim?

Maggy: Hiçbir zaman. Sen kralla evleneceksin.

Cersei: Ama kraliçe olacağım değil mi?

Maggy: Evet kraliçe olacaksın. Ta ki daha genç ve daha güzel biri gelip seni devirinceye ve değer verdiğin her şeyi elinden alıncaya kadar.

Cersei: Kralla benim çocuklarımız olacak mı?

Maggy: Evet. 16 tane onun, 3 tane de senin olacak.

Maggy: Taçları altından olacak ve kefenleri de. Ve göz yaşların seni boğduğunda, valonqar gelip senin beyaz solgun boğazına ellerini saracak ve boğarak seni öldürecek.

Melara: Jaime ile evlenecek miyim?

Maggy: Ne Jaime ile evleneceksin ne de başka bir adamla. Senin bekaretini solucanlar alacak. Senin ölümün bugün burada, küçüğüm. Onun nefesini hissedebiliyor musun? Çok yakınında.

Kralla evlendi.
Kraliçe oldu.
Robert’in 16 kendinin 3 çocuğu oldu.
3 çocukta altın kefen giydi.
Melara o gün öldürüldü, çok yakınındaki, nefesini hissedebildiği Cersei tarafından.

Ve son olarak ne kalıyor? Valonqar.

Senaryoda ne yazıyor? Cersei’yi Arya öldürüyor.
Fakat kehanet ne? Kardeşi tarafından öldürülecek. Bana göre %99.9 Jaime %0.1 Tyrion.

Edit: Şuan dizi kitap bağlantısı yapalım. Kraliçe kim? Cersei. Kehanet ne diyor? “Ta ki daha genç ve daha güzel biri gelip seni devirinceye ve değer verdiğin her şeyi elinden alıncaya kadar.” Cersei’den güzel ve onu devirebilecek potansiyelde kim var? Danerys. Demek ki Dany Cersei’yi yenecek. Zaten değer verdiği 2 şey kaldı Cersei’nin Jaime ve güç. Jaime’de son bölümde bir nevi Dany’nin yanına gitti, yani Dany Jaime’yi de elinden aldı.

Kehanete göre Daenerys Cersei’nin elinden her şeyi almalı. Sonra da Jaime ya da Tyrion tarafından öldürülmeli.

O yüzden o senaryo hatalı.

Dostum filler kitaplarda var ayrıca euron danyle o konuşmasında tam tersi olarak herkes ölse de senin ejderyaların benim demir donanmam ve adadaki kalemle mutlu mesut yaşar küçükk greyjoycuklar yaparız da demek istiyor olabilir.Bölümdeki bakışmalardan da bu ima çıkıyor.Dediğin gibi sızdırılan senaryo o kadar saçma ki euron son 2sezon cıkıp önüne gelen başrolü öldürüyor .Hayır bi ned stark gibi kahramanca ölseler tamam saçma sapan yok çılgınateş yok doğum yaparken.Arka sokaklara döndü dizi.

Dostlar Romalılar Game of Thrones bana göre yapılmış en iyi dizi (bana göre )
George r.r. Martin’in düşünce şekli kesinlikle diğer yazarlara benzemiyor .
Hep ana karakterleri bir anda öldürüyor iyi ile kötü arasında bulanık durumlar var
Bu adamın kafa yapısında iyinin ve kötünün savaşı yok
adam diyorki iyi kötüye karşı cizgi film konusu bence , şurada siyah giymiş kötüler burada beyaz giymiş iyiler bize bu tarz hikayeler gerekli değil bunu söyleyen bir adam diziyi nasıl bitirir .
Kötü karakterlere bakın yaptıkların da onların bile insana evet iyi yaptı dedirtecek bir nedeni var .
Bu dizide Jon Snow dışında (Kendini bıçaklayan cocugu asması dışında) kimse 4 4 lük iyi değil herkes vukatlı
( Net Shark mı :slight_smile: iyi düşünün derim . ) George r.r. Martin diyorki herkesin içinde iyide kötü de vardır kimse saf iyi yada kötü değildir bir taraf için kötü olan diger taraf icin iyi bir kahraman ola bilir.
Baktıgımızda da işte tam bu resmediliyor bu dizide kimse ne saf iyi ne saf kötü bir taraf icin iyi olan diger taraf için kötü .
Bu verilerere bakarak bu dizi iyi ile kötünün savaşı değil bu dizide iyiler kazanmayacak Danny ve Jon kavuşup mesut bahtiyar cocuk yetiştirmeyecek bu dizi açı bitecek bu dizi nin sonu bizi üzecek
Jon yada Danny içlerinden biri ölürse ne olur diyorum biri kalsın biri bari iktidar olsun ama bu yazarın tarzına uymuyor .
Bu dizinin 8. sezon diye sızdırılan taslagı George r.r. Martin tarzına benziyor arkadaşlar .Ben sonuna kadar bu böyle olmasın lütfen bir fan yapımı olsun diyorum ama içimdeki hislerin kuvvetli bir tarafı gerçek bu diyor. üzgünüm :frowning: