8x5 Varys, Dany’i Zehirleyecek miydi?

Arkadaşlar ilk sahnede nedense böyle bir durum sezdim. Varys’ın odasına gelen küçük kız Dany’nin yemek yemediğini söylüyor. Varys stresli bir şekilde ellerini masaya ritm tutar gibi vurdu. Sonra “Akşam bir daha deneriz.” dedi. Bazılarına göre akşam yemeğini yeme ihtimali için böyle bir cümle kurdu. Ama bir diğer ihtimal Varys’ın Dany’nin yemeğine zehir koyup öldürmesi olabilir mi? Küçük kız sonra askerlerin onu izlediğini söyledi stresli bir şekilde. Varys ise “Risk ne kadar büyükse, ödülde o kadar büyüktür.” diyerek karşılık verdi.

Siz ne düşünüyorsunuz?

1 Like

Evet kesinlikle öyle. Çünkü mektupları yazmaya başladı ve bu mektuplar duyulursa ancak bu şekilde Dany’den kurtulabilirdi. Başarılı olamadı. Mektuplar ortaya çıkmış olmalı ki kızı bir daha görmedik.

Kız benim de kafamı karıştırdı. O na bir iş belli ama ne işi olduğu belirsiz. Bence mektup gibi bu da 6. bölüme ait bir hazırlıktı.

Bana da haklısın gibi geliyor. Sonuçta öldüreceğinin sinyalini vermişti

1 Like

Benim anladığım:
Küçük kız mutfakta çalışıyor Varys’in little birdlerinden birisi. Zehirleme olayı var evet hatta kız korkuyorum askerler beni izliyor diyor. Varys’te fedakarlık ile ilgili birşeyler söylemişti tam hatırlamıyorum şuan. Hatta kız zaten gelip hiç birşey yemiyor diyor. Yemeğe bir vurgu var konuşmada sürekli.

1 Like

8x4’te Tyrion ile Varys konuşmasında Varys’ın böyle bir girişimde bulacağını düşünmüştüm bende.

1 Like