Aegon Targaryen vs Mace Tyrell

Arianne nin 6.kitap povlarında Aegon ve jon connigton ın Fırtına Burnunu aldığı ve Mace tyrellin ordusuyla birlikte onları orduyla karşılamak için Kral Topraklarından ayrıldığını öğrendik .Peki bu nasıl bir savaş olur. Bana göre Aegon Tyrell ordusunu ezer

Yine bir Mace ve yine bir Fırtına Burnu kuşatması. Sonuç belli. :stuck_out_tongue:

yazarımız trollük yapmassa ben hatta tyrellların çok zaiyat verceklerini düşünüyorum aegon bu savaşı kazanırsa KLnin kapıları açılır

Belki de hiç olmaz o savaş? Mace Tyrell direk ona yanaşmaya başlayıp onla beraber girebilir KL’e?

Mace kötü bir komutan ama hatırı sayılır bir ordusu olduğunda çekişmeli bir savaş olur bende

Aegon Targaryen 6.sezonda yer almazsa savaşın sonucunu öğrenmiş olacağız zaten 6. kitabı okumaya gerek yok. Bakalım eylül, ekim gibi 6.sezon cast videosu gelecektir, o zaman belli olur.

Aegon fırtına burnunu alırken büyük ihtimal stannisin sancaklarını kullandı kalenin dışındaki az Tyrell kuvvetini ezince orduyla kaleye girdi ve kaleyi aldı. Tyrell ordusu ile savaşa girerse jon connington yine savaş dehası olduğunu kanıtlar ama randyll tarly vs jon connigton yada mathis rowan vs aegon beklerim

Tarly vs Jon efsane olur bende onu bekliyorum :smiley:

Griffler dizide olmadığına göre muhtemelen Mace,in tarafı kazanacak savaşı ve böyle olursa Aegon,un krallığı başlamadan bitecek

Belki Mathis Rowan Aegon un yanında olur çünkü Altın Mürettebatın dostu ve Franklyn çiçek Menzilde dostlarımız var diyordu

Buna ek olarak lord merryweather de eklenbilir çünkü o da özgür şehirlere gitmişti

Birde Randyll Tyrelleri satıyormuş sonuçta Mace Randyll,ın başarısını üzerine aldı ve karısının ailesine ait olan Parlaksu kalesini oğlu Garlan,a verdi

Böyle olursa Tyrelller çıkmaza girer çünkü redwyne lar ve willas euron ile uğraşacak bir de bu eklenirse Tyrell ler iyice s.çar Şimdi Aegon a katılma ihtimali olan menzilli lordlar 1 Mathis Rowan 2 Randyll Tarly

Bence Aurane Su Tyrell adamıydı ve donanmayı demiradamlarla savaşmak için menzili kaçırdı eğer dediğim çıkarsa Tyreller eğer Rowan ve Talu ihanetleri olmazsa rahat kazanırlar savaşı bence

umarım ihanet ederlerde aegon bütün lannisterları kılıçtan geçirir

Şu an Aegonun ônü açık Mace Tyrell geçmese bile bazı büyük sancakbeyleri geçer zaten bu Tyrell Aegon ittifakı Cerseiye bağlı

cersie zaten şuan o yola gidiyor tyrellar ittifak yaparda aegonla Kl ye girip lannister katliamı yapsın

Lannisterlerden nefret ediyorsun anlaşılan

ewt hemde çok derilerini soyup tuzlayıp keçilere yalatmak lazım

Evet, hem de çok… Derilerini soyup tuzlayıp keçilere yalatmak lazım.

Ben çok severim Lannisterleri en cok da Tywin ve Jamie reisleri

Kevan Lannister ve Devan Lannister’ı severim ben de.