Aegon Targaryen'ın Akıbeti(kitap)

Akıllı, gururlu, cesur ve öfkeli Aegon’un akıbeti nasıl olur?

Ejderhanın üç başından biri olur.
Dany, Jon (jaehaerys), Aegon.

Kibirli’yi de ekle. :smiley:

Duygu, Dany ile kapışır ve Şafak Savaşı gelmeden ölür diyor.

Şahsen ben de ejderhanın üç başından biri olacağını düşünüyorum. Dany ile öyle tatlış tatlış anlaşamaz belki ama savaş öncesi de ölmez gibi. Zaten aktarılan bilgi doğru ise 6. kitabın sonlarında gelecek Dany; 7. kitap son kitap, son savaş olacak.

Ben Aegon’nun hikayesinin hep ejderha ateşinde son bulacağını temmenni ettim fikrimden vazgeçmiş değilim.

ben Esos a kaçmasını yada ölmesini bekliyorum

Bir anda yükselişe geçti ve beklenti çok o yüzden martin öldürecek gibi geliyor bana

Kitaptaki bazı karakterler dizide birleştiriliyor. Kitap diziye uyarlanırken sadeleştiriliyor.
Mesela Lady Stone Hearth dizide yok ama onun yapacaklarını Arya’ya yaptırdılar.
Gendry, Edric Strom’un yaşadıklarını dizide yaşadı. Edric Strom’un savaş çekicini hatırlayın. Dizide Gendry’nin elindeydi.

Aegon karakteri, Jon ve Dany’e paylaştırılmış durumda. Aegon’un yapacağı ve yapmış olduğu icraatları Jon ve Dany yaptı, yapacak. Jon’un kitaptaki gerçek isminin Aegon olduğuna inanmıyorum. Rhegar niye iki oğluna da Aegon ismini versin ki ?

R+L=J teorisinin kitaptada olacağını düşünüyorum, Jon’un gerçek ismi bence Jaehaerys. Aliya İzzetbegoviç’ten sonra en sevdiğim ikinci bilge kral.
Ve evet fanboyluğu bir kenara bırakırsak kral olacak. Hemde bilge bir kral. Dany ve Aegon ölür. Birbirlerine düşüpte ölebilirler.

4.Kitabın isminin Ejderhaların Dansı olmasının bir sebebi var. Aegon’un piyasaya çıktığı kitap. Aynı zamanda Targaryenlerin vesayet savaşına girip Ejderhaların sonunun geldiği savaşın adı.

Eyyorlamam bu kadar.

Öncelikle, Aegon’un bir “Targaryen” olup olmadığı hakkında net bir bilgimiz yok. Bu yüzden ona Genç Griff denmesi daha doğru bence. Şimdi gelelim Genç Griffin akıbetine. Kendisi Fırtına Burnu’na yapılacak saldırıya kumandanlik yapacaktı. Ve bu saldırının adı Çelik Savaşı olacakmış.
Ancak, Aegon pek bilgili ve zeki bir insan gibi gözükmüyor. Daha çok inatçı biri gibi.
Bu yüzden büyük ihtimalle tek bir saldırı yöntemi seçecek gibi gözüküyor, atak. Ve Jon Connington’ı dinlemez gibi, inatçı ya hani… Bence bu savaş sırasında Jon’da savaşa girecek ama Aegon’ın bu işe karışmamasını isteyecek ama Aegon durur mu? Durmaz. Hemen Jon’un peşi sıra gidip savaşta ölecek bence.
Uçtum galiba??? :sweat_smile:

Kral olmasını ama tahtı koruyamayacağını bekliyorum.
Dany-Aegon savaşı olabilir ama ben pek ihtimal vermiyorum.

Kral olmasını gerçekten isterdim ama düşük bir ihtimal

1. Kitabın yayınlanan bölümlerinde kale çoktan ele geçti; Jon Con. kurnazlıkla ele geçireceklerini söylemişti ama nasıl becerdiler bilmem.

Aegon’un gerçek bir Targ değil daha çok Blackfyre yahut diğer ejderha lordlarından biri olduğunu düşünüyorum (black daha baskın) ama yine de ismi Aegon. Targ değil Blackfyre diye ismi Aegon olmaktan çıkmaz. :slight_smile:

Eğer gerçek bir targaryen ise savaş savaşından önce asla ölmez
ve yine gerçek bir targaryen ise evet o zaman ejderhanın 3 başından biri olabilir ve duygu kim

Ejderhanın 3 başından biri olması için illa ki Targaryen olması gerekmez; ejderha kanı taşıması yeterli olur. Kimse Targaryanların 3 başı olmalı demiyor, ejderhanın 3 başı olmalı diyor, 3 ejderha var 3 ejderha sürücüsü gerekli…

Duygu, Starkgaryen.

Dualarınızla mı kurtulduk ki bedduanızla gidelim
-Aegon Targaryen

Bir entrikaya kurban gideceğini düşünüyorum.Dany veya Arianna ile olacak düğününde ya zehirlenerek yada kılıçla ödürülecektir.

Muhtemelen Robb Stark’a benzer bir kaderi olacaktır. Güzel bir giriş, güzel savaşlar ve pis bir ölüm. Bence tüm bu olayın arkasunda olan oluşum Neo-Valyriacı Volantis. Zaten Altın Mürettebatı dizide köleliği kaldırdılar size de epey zararı oldu bence diye aldıkları borçla kiralamaları buna işaret. Tabi dizicilerün her zaman yaptığı şey kitaptaki lore’u pek sallamayarak aman izleyicinin kafası karışmasın diye görevleri birleştirmek. Volantis görevini dizide Braavos üstlendi. Tabi olay sadece kölelik devam etsin de değil. Volantis tarihini incelemenizi tavsiye ediyorum. Bunlar kıyametten sonra Valyria’yı diriltmeye çalışıyorlar ama Ejder olmadan bunun mümkün olmadığını anlıyorlar. Ben buradan yola çıkıp neden Targaryenlerle bir kere Aegon’a gel bize katıl daveti dışında yanaşmadıklarını merak etmiştim. Muhtemelen hakkında fazla Bilgi sahibi olamadığımız kan yüzyılında arada başlayan ciddi bir görüş ayrılığı var. Volantis de buradan hareketle bir şekilde Targaryenler, Westeros ve ejderler üzerinde kontrol şaplamak için gizli planlar çevirmiş olabilir. Bazı olayların arka planından Bunlar çıkabilir.

Olabilir aslında; Robb da baya güzel giriş yaptı ama akıbet kötü oldu. Şu an ki görünüş Aegon’un da gayet güzel giriş yaptığı yönünde. Bakalım.

Olay umarım senin anan yüzünden oldu bunlar piç diz çök hayır piç sensin baban Benim annemi sevdi ve benim annemle evlendi sen diz çök piç tarzı saçmasapan bir Aegon Jon çatışmasına gelmez .s. Ha gelmesi de düşük ihtimal.

Ama bence Aegon Sansa ile evlenecek ya da en azından evlenmeye çalışacak. Bundan neredeyse Eminim. Ashford yalan söylemez, Varys’in adamı deli fare de vadide ve Dany’i saymazsak Sansa’san daha uygun seçenek yok.

Onu ben de düşündüm, ihtimal var.

Aegon gerçek değil bence; kişisel fikrim bu duruma gelmeden kendi kimliği ortaya çıkar gibi.

Ben açıkçası düşündüm taşındım ve sahte Blackfyre komplosu teorisinin gerçek olmadığına karar verdim. Aegon sahtedir değildir orasını bilemem ama bence öyle keskin bir amaç yok.