Aegon Targaryen'ın Akıbeti(kitap)


#1

Akıllı, gururlu, cesur ve öfkeli Aegon’un akıbeti nasıl olur?


#2

Ejderhanın üç başından biri olur.
Dany, Jon (jaehaerys), Aegon.


#3

Kibirli’yi de ekle. :smiley:

Duygu, Dany ile kapışır ve Şafak Savaşı gelmeden ölür diyor.

Şahsen ben de ejderhanın üç başından biri olacağını düşünüyorum. Dany ile öyle tatlış tatlış anlaşamaz belki ama savaş öncesi de ölmez gibi. Zaten aktarılan bilgi doğru ise 6. kitabın sonlarında gelecek Dany; 7. kitap son kitap, son savaş olacak.


#4

Ben Aegon’nun hikayesinin hep ejderha ateşinde son bulacağını temmenni ettim fikrimden vazgeçmiş değilim.


#5

ben Esos a kaçmasını yada ölmesini bekliyorum


#6

Bir anda yükselişe geçti ve beklenti çok o yüzden martin öldürecek gibi geliyor bana


#7

Kitaptaki bazı karakterler dizide birleştiriliyor. Kitap diziye uyarlanırken sadeleştiriliyor.
Mesela Lady Stone Hearth dizide yok ama onun yapacaklarını Arya’ya yaptırdılar.
Gendry, Edric Strom’un yaşadıklarını dizide yaşadı. Edric Strom’un savaş çekicini hatırlayın. Dizide Gendry’nin elindeydi.

Aegon karakteri, Jon ve Dany’e paylaştırılmış durumda. Aegon’un yapacağı ve yapmış olduğu icraatları Jon ve Dany yaptı, yapacak. Jon’un kitaptaki gerçek isminin Aegon olduğuna inanmıyorum. Rhegar niye iki oğluna da Aegon ismini versin ki ?

R+L=J teorisinin kitaptada olacağını düşünüyorum, Jon’un gerçek ismi bence Jaehaerys. Aliya İzzetbegoviç’ten sonra en sevdiğim ikinci bilge kral.
Ve evet fanboyluğu bir kenara bırakırsak kral olacak. Hemde bilge bir kral. Dany ve Aegon ölür. Birbirlerine düşüpte ölebilirler.

4.Kitabın isminin Ejderhaların Dansı olmasının bir sebebi var. Aegon’un piyasaya çıktığı kitap. Aynı zamanda Targaryenlerin vesayet savaşına girip Ejderhaların sonunun geldiği savaşın adı.

Eyyorlamam bu kadar.


#8

Öncelikle, Aegon’un bir “Targaryen” olup olmadığı hakkında net bir bilgimiz yok. Bu yüzden ona Genç Griff denmesi daha doğru bence. Şimdi gelelim Genç Griffin akıbetine. Kendisi Fırtına Burnu’na yapılacak saldırıya kumandanlik yapacaktı. Ve bu saldırının adı Çelik Savaşı olacakmış.
Ancak, Aegon pek bilgili ve zeki bir insan gibi gözükmüyor. Daha çok inatçı biri gibi.
Bu yüzden büyük ihtimalle tek bir saldırı yöntemi seçecek gibi gözüküyor, atak. Ve Jon Connington’ı dinlemez gibi, inatçı ya hani… Bence bu savaş sırasında Jon’da savaşa girecek ama Aegon’ın bu işe karışmamasını isteyecek ama Aegon durur mu? Durmaz. Hemen Jon’un peşi sıra gidip savaşta ölecek bence.
Uçtum galiba??? :sweat_smile:


#9

Kral olmasını ama tahtı koruyamayacağını bekliyorum.
Dany-Aegon savaşı olabilir ama ben pek ihtimal vermiyorum.


#10

Kral olmasını gerçekten isterdim ama düşük bir ihtimal


#11
  1. Kitabın yayınlanan bölümlerinde kale çoktan ele geçti; Jon Con. kurnazlıkla ele geçireceklerini söylemişti ama nasıl becerdiler bilmem.

Aegon’un gerçek bir Targ değil daha çok Blackfyre yahut diğer ejderha lordlarından biri olduğunu düşünüyorum (black daha baskın) ama yine de ismi Aegon. Targ değil Blackfyre diye ismi Aegon olmaktan çıkmaz. :slight_smile:


#12

Eğer gerçek bir targaryen ise savaş savaşından önce asla ölmez
ve yine gerçek bir targaryen ise evet o zaman ejderhanın 3 başından biri olabilir ve duygu kim


#13

Ejderhanın 3 başından biri olması için illa ki Targaryen olması gerekmez; ejderha kanı taşıması yeterli olur. Kimse Targaryanların 3 başı olmalı demiyor, ejderhanın 3 başı olmalı diyor, 3 ejderha var 3 ejderha sürücüsü gerekli…

Duygu, Starkgaryen.


#14

Dualarınızla mı kurtulduk ki bedduanızla gidelim
-Aegon Targaryen