Aemon Targaryen

Ejderşovalyesi olarakta bilinen Aemon Targaryen II. Viserys’in ikinci oğludur ve Kral Muhafızları’nın bir üyesidir.

Kral Muhafızlarına 17 yaşında katılmıştır. Dört kralın altında hizmet vermiştir, bunlar: Genç Ejder Daeron, Kutsanmış Baelor, babası II. Viserys ve son olarak kardeşi IV. Aegon. Kral Muhafızlarının Lord Kumandanı olmuştur ve ölümüne kadar bu şekilde kalmıştır. Ölümü ise kardeşi IV. Aegon’u Toyne Hanesinden iki kardeşin kardeşlerinin idamı üzerine suikastine karşı korurken gerçekleşmiştir.

Aemon yaşamış en asil şovalye olarak nitelendirilir ve kılıç yetenekleri Westeros boyunca efsanevi olarak geçer. Valyria çeliğinden Kara Kardeş (Dark Sister) isimli bir kılıcı vardır. Bu kılıç daha öncesinde Fatih/Fetihçi Aegon’ın kardeşi-karısı Visenya tarafından kullanılmıştır.

Şarkılara göre kendisinin lanetli bir aşkı olmuştur, kendi kardeşinin karısı, kendi kız kardeşi Kraliçe Naerys’e. Söylenene göre kardeşi evlendiğinde ağlamıştır.

ya tam çeviriyi bitirdim, konuyu ekleyecektim ki bu konuyu gördüm. saçlarımı mı yolsam bilmiyorum. yine de emeğine sağlık

benimde bir kere başıma gelmişti öyle bişey.deli olmuştum :DD

demekki neymiş, bundan forumu araştırmadan kafama göre çeviri yapmayacakmşım. bu da bana ders oldu

Bence önce belirlediğin konunun -örneğin Aemon Targaryen- adını mesajının konu başlığı kısmına yaz, ondan sonra konun içeriğini mesaj kısmına yaz. Böylece forum otomatik olarak daha önce bu isimde ya da bu isme yakın konu başlıkları var m arıyor sen de ona göre böyle bir talihsizlik yaşamamış oluyorsun.