Aeron I - The Winds of Winter ( Türkçe Çeviri )

Bence Euron Jaqen H’ghar olabilir. Kitabda Arya bir cok yüzsüz adam gördü ama hiç biri Jaqen değildi. Bu da Jaqenin Euron olma ihtimalini yükseltiyor bence. Eğer böğleyse gelecekde Aryanın Starkların intikamından çok daha büyük bir misyonu olmalı.

Bu bölümü ilk defa keşfediyorum. Forumda diğer çevirilerin yanına konulmadığı için fark etmemişim. İlk tepkim Aeron kim ki oldu. Sonra wiki den aratıp hatırladım kim olduğunu. Neyse umarım güzel bir bölümdür okuma vakti.

Merhabalar uzun süredir yoktum ama şimdi geldim. Elimizde ne varmış bakalım. Son 2 yılda okuduğum en güzel yazı.
Bu chapter gerçekten de bir çok şeyi açıkladı ve bir çok soru işareti bıraktı. Kutsal adamlara özellikle şarap içiriyor. Aklıma onları bir tür adağa çeviriyor gibi geldi bana. Sanki birer muska gibi bir nesneye( burada savaş gemileri oluyor) güç vericekler gibi. Başka povlardan( Lanre’nin dediği gibi Aeron için bence de son povdu bu) Deniz savaşında Sükunet’in nasıl batmaz ya da fazla güçlü bir gemi olduğunu görebiliriz( ya da tüm filo için). Gerçekten de üzücü bir şekilde Victorion bir kukla gibi oynatılıyor. Çok üzücü bir durum.
Aklıma gelen sorular şunlar duyarlı forum üyelerimizden biri cevaplarsa sevinirim.
Kaç Ay ?
Kalkanları kaç ay önce ele geçirdiler. Gerçekten de Pov zamanları birbirine uymuyor. Bu gidişle Euron kalkanlardan ayrıldığında Piçlerin Savaşı kitapta gerçekleşiyor olabilir. Ya da jon snow yeni ölmüş bile olabilir.
Buharşaçlı tecavüze mi uğruyordu ?
Öyle bir şey hissetim ama tam bulamadım.
Sizce Valiyra Zırhı normal kılıçlar ona çarptığında onları kırıyor mu ? Ve bir akgezen kılıcını durdurabilir mi ?
Euron’un ölümü sizce nasıl ve ne zaman olucak ? Sihir iki ucu keskin bıçaktır unutmamak lazım.

Buharsaçlı ve bir kardeşi çocukken tecavüze uğruyormuş.