Aeron I - The Winds of Winter

Kaynağın ne olduğunu bilmiyorum, doğruluğundan emin dğeilim :smiley:

Tıkla

Martin birkaç gün önce okudu bu bölümü. Özeti vardı sadece, full bölümü ben de bu sabah gördüm. Muhtemelen dinleyenlerden biri ses kaydı aldı ve yazıya döktü. Yabancı forumda da paylaşıldı orada bizzat dinleyenler bölümü doğruladı. Bölüm gerçek yani, sahte değil. Yine de bazı yerlerde küçük eksikler olabilir. İki farklı kaynaktan baktım ve ikisi arasında kelimesel düzeyde küçük farklılıklar vardı.

Bu arada bu bölüm mükemmel olmuş. 6.kitaptan yayınladığı bölümler arasında bana göre en iyisi buydu. Euron psikopatlıkta Ramsay’i bile geçmiş. Aeron’a hakikaten acıdım. 2.Theon vakası yaşıyor adam.

Ayrıca bölümde serinin geleceğine dair çok büyük ipuçları vardı. Ama baya karışık onları doğru analiz etmek ve yorumlamak gerek.

Bu euron ne igrenc ne pislik nasil yaratik bir insanimsiymis ya… hic sevmezdim iyice tiksindim.

Çevrilsin şu da bi keyifle okuyalım, dizinin berbat gittiği şu sıralarda güzel POV lar ilaç gibi gelir.

Aeron I okuyunca yine bir yerden kral çıktı sandım :frowning: Bölüm mükemmelmiş bu arada.

Bu arada çeviriyi aldım. 1/3’ü bitti. Birkaç güne tamamlarım.

Zavallı Aeron :frowning: Neler yaşamış
Şu Euron iti geberse de rahatlasak ya valla bıktım bu serinin psikopatlarından. Aerys gider Joffrey gelir, Joffrey gider Ramsay gelir şimdi de Ramsay’i toprağa gömmeden Euron çıktı başımıza

Arkadaşlar çeviri bizzat kendi sitem tarafından çevrildi. Keyifle okuyabilirsiniz. Link : https://fantazya.net/kis-ruzgarlarindan-yeni-aeron-bolumu/

Pyat Pree’yi de yakalamış Euron.Tüm din adamlarına karşı bir garezi var herhalde.High Sparrow ayağını denk alsın.