Age Of Empires Online

ARKADAŞLAR KESİNLİKLE OYNAMANIZI TAVSİYE EDİYORUM

Microsoft Studios imzalı tüm zamanların en sıradışı online oyunlarından birisi olan Age Of Empires artık online bir mücadele haline gelerek oyunseverlerin beğenisine sunuldu. Age Of Empires Online adı ile oynayabileceğiniz bu oyunda klasik Age Of oyununu dünyanın dört bir yanından oyuncularla gerçek zamanlı bir mücadele haline getirebileceksiniz.

Özellikle strateji ve Mmorpg oyunlarından hoşlananların, bilgisayarlarına indirip oynamalarını öneriyoruz. Oyun bildiğimiz klasik AOE oyunu fakat karakterler ve savaşçılar daha karikatürize edilmiş grafiklerle hoşlaştırılmış. Orta bir internet hızı ile oyunu akıcı bir şekilde oynamanız mümkün. Hatta oyunda Age Of Empires 3 oyununda dahi olmayan bazı binalar ve karakterler de bulunmakta. Zaten online oyun olmasının avantajı ile sürekli geliştirmelere ve yeniliklere açık olması, oyuncunun oyunu sıkılmadan oynamasını sağlıyor.

Oyunda yine AOE oynayanların alışık olduğu Skirmish görevleri şeklinde oynuyorsunuz. Burada güzel olan taraf ise, isterseniz Skirmish seçeneklerini siz ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca oyundaki “Choose a Hero” seçeneği ile kahramanınızı da kendiniz oluşturuyorsunuz. Tabi ki bu kahraman sizin diğer savaşçılarınıza göre daha güçlü oluyor ve kafa adamınız olarak görülebilir. Oyundaki grafiklerin sevimliliği oynanışı vazgeçilmez kılıyor. Özellikle küçük birlik ve ordularla düşmanınızın üstüne gittiğiniz görüntüler ve çatışma sahneleri görülmeye değer.

AOE online oyununda kazandığınız zaferler artık daha anlamlı. Çünkü kazanacağınız ödüller sizin geliştirmeleriniz için çok önemli olacak. Bunun için Objective adı verilen oyun içi küçük görevleri başarı ile tamamlamanız gerekiyor. Oyundaki Advisor karakterinizi iyi seçin, çünkü size oyun hakkında asistanlık yapan kişi o olacak.
indirmek için indirme linki

Sistem Gereksinimleri(Laptopta oynanabiliyor kasmıyor pcyi)
İşletim Sistemi : Windows Xp / Vista / 7
İşlemci: Intel Core 2 Duo gibi 2.4 GHz
RAM : 1 GB (Windows XP için) / 2GB (Windows Vista / 7 için)
Ekran Kartı: ATI Radeon 9600
Ses kartı: DirectX 9.0 uyumlu
Boş alan : 3 GB
Bağlantı : 1024 Kbps

Bana şu anda ne kadar güzel bir öneride bulunduğunu tahmin bile edemezsin. Age Of Empires 2 oynamak için Voobly, Hamachi gibi bilimum ağlarda sürünen ve oyun sonrası muhabbetlerinin dışında hiçbir kalıcılığı olmadığını bilerek sürekli bu oyunu oynayan oyuncular için çok iyi haber. Umarım Age Of Empires serisinin efsanevi oyun stilini koruyarak bir şeyler yapmışlardır. Masaüstüne geçince direkt deniyorum bunu. Çok iyi haber.

StannisBaratheon bunu duymak isteyecektir ehehe.

her konuda yardımcı olurum oyun ücretsiz oynanabiliyor fakat bunda birde şirin mi sirin köyün var onu geliştirmek için 1 kerelik civilzation paketi alıyorsun sonra oyunun keyfine varıyorsun
ÖNERİLERİM
eğer yaya askerleri seviyorsan Celt ol ben celtim yayaları cok iyi atı biraz ezik kalıo yunan ve mısıra göre şavaş makinası yok ama kaya atan adam var trebuilti aratmıyor ayrıca celtlerin altın madeni var korumalı altın cıkarabiliyorsun birde keltlerin Druid adlı değişik bi ünitesi var hem preist hem wariror gibi birşey Celtler böyle öbür ırkları bilmiyorum daha güzel yönleri olabilir :slight_smile: Görevlerde Coop olarak yardımcı olurum Sorularıda cevaplarım

Age Of Empires serisinde Celt’i hiç sevemedim, bir de her ne kadar birçok oyuncu tarafından Persler çok güçlü olarak görülse de bence en zayıf ırklardan biri. Tabii Age Of Empires söz konusu olunca seçtiğin ırktan çok karşındaki ırk önemli oluyor. Her ırkın kendine göre farklı avantajları var.

Briton’u karşıma siege çıkmadığı sürece çok severim. :smile: Malum Paladini de olmadığı için siege çok sıkıntı yaratabiliyor.

Oyun güzelse premium falan her şeyini alırım yahu. Bu sene sadece oyuna olan saygımdan orjinal cd’sini alacaktm. Aradım, bulamadım. :sad:

Aynen tüm ırklar var mı oyunda?

Kore ve Bizans der susarım… Almanlar(Teuton&Goth) ile ise çok iyi savunma yapılıyordu… Saldırı sırasında Bizans’ı tek geçerim ama.

Yok ne yazıkkı 4 ırkımız var Persians Egypian Greece ve Kelt 15 ağustosta yeni bi ırk gelcek diyorlar.bunların içine Persians paralı yani Civilzationunu almadan oynuyamıyorsun ama öbür ırklarınkinide zaten alıyorsun köyü daha güzel yapmak için bunun grafikleri felan çok güzel Celtlerin benim işime gelen 1 yanı varki hiç pişman değilim aldığıma Woad Raiderler var bilirsin normal bi yayanın hızı 4 ken Woadların 11 oluyor bazen attan bile hızlı oluyor Rush yaparak ekonomisini yıpratıom düşmanın ayrıca Druidlerde çok iyi doğru itemleri koyarsan bazı yayalardan iyi şavaşıyor zaten 3 ırk ücretsiz hepsini denersin istersen 3 nüde oynarsın zaten oyundakilerin hep 2 ırkı var

Bu oyun mitoloji ile Kings arası zamanı işliyor yani ilk çağı o ırklar yok ne yazıkkı

Bizansı da bir türlü sevemedim ama Kore top 3’e girer benim nazarımda. Hem kale askeri olsun, hem de siegelerinin şaşırtıcı atış mesafeleri olsun, harika bir ırk.

Keşke Kore, Mongol, Briton ırklarından biri de olsaydı yahu. :sad: Ama birazdan masaüstüne geçip ilk iş indiriyorum oyunu. :biggrin:

Bilmiyorum ki… Bu ırkları sevme meselesi birazcık oyunu oynama stiline bağlı aslında. Savunmayı seven adam alman oluyor, atak yapmayı seven adam genelde Moğol veya İspanyol oluyor.

Ben her ikisine de mesafeli olduğum için ve meydan savaşlarında tank gibi bir ordu istediğim için o katafraktlar benim için biçilmiş kaftan oluyordu. :smiley:

microsoft markete üye olcaksınız unutmayın ayrıca ülkenizi ingiltere yapın amerikan live pointleri pahalı ve türk dns ile oyuna almaz oyun 25 mb değil yaklaşık 3-4 gb inince 5 saat pacht yapıcak hayırlı sabahlar herkese ben uyuyorum:) ayrıca yeni ırkın ne oldugunu oyun yapımcıları hariç kimse bilmiyor bence çin olur Hun felan olsa fena olmaz ya :smiley:

Tek şey diyim sana Keltle Savunma yapamassın ama süper saldırı yaparsın :slight_smile:

Britonlardan başka ırk tanımam, o Longbowmenleri yerleştir bir yere önüne de birkaç mızrak+kılıç koy.

Ayrıca oyun Steam üzerinden indirilebiliyor. Bence diğer sitelerle uğraşmayın hiç.

Tam da VPN almıştım. İngiltere sunucusundan bağlanıp hesap açabilirim ama oyuna VPN açıkken girersem çok kasar. Google DNS kullanıyorum zaten, yeterli olur herhalde o.

Sonra Kore siegeleri gelip tüm orduna bir atış yapsın. :sad:

Selam.Bende oyniyim mi ?

Veya pers filleri :frowning:

Pers filleri önde harbel ve champion, arkada briton kale askerinden oluşan bir orduyu alamaz bence.

Almıştı ya :frowning:
Ama o zaman hazırlıksızdım yani

Arkadaşlarım o taktikleri unutun artık bu oyunda filler mısırda perslerde fil kalmadı ayrıca keltlerin 1 numaralı düşmanı longbowmanlar artık keltlerin safhında asıl bomba bizansın catrapat ları perslerde tamamen karısık yani durum o yüzden yeni lazım :slight_smile:

Britonları bir arada tutmazsan harbel bile alır onları. :smile: Bence askerlerin özelliklerinin yanında onu nasıl kullandığın da önemli. Kullanım da tecrübeyle paralel gelişen bir şey. Mesela dağınık haldeki Longbowmen ordunun karşısına yarı büyüklükte bir Paladin ordusu çıkıp tüm Longbowmenlerini kılıçtan geçirince o görüntü zihnine kazınıyor, gece kabus görüyorsun.

Bunu yaşadıktan sonra Longbowmenleri tamamen yapışık kullanırsın ehehe.

Coğrafi durum herşeydir bana göre… Eğer bu online AOE antik çağda geçiyorsa Yunanlarda Hoplit vardır kesin.
İşte o zaman coğrafi durum tamamen en önemli konuma çıkıyor. Dar bir alanda koca atlı ordusunu yok edebilmek gibi güzel birşey yok.

Bu Kore ve Mongol başımıza bela olmuştu daha önce :slight_smile: Oyunun başında adama Kore geldi dedim ulan iyi :slight_smile: Sonra tabi evdeki hesap çarşıya uymadı.Bende Gotsh ve Mayansı seviyorum.

zaten yapışıktılar, filleri gönderdin ezdi geçti