[Ağır Spoiler] Ötekiler ve Ötesi

Bu teoriye dayanarak bence eski tanrılar ile ışığın tanrısı arasında bir savaş var.Eski tanrılar buzu ışığın tanrısı ateşi temsil ediyor.Buzun temsilcisi Starklar,ateşin temsilcisi Targaryenler.Starkların temsilcisi Bran,Targaryenlerin de Dany.Ortalarında Buz ve Ateşin şarkısının sahibi Jon Snow…

Bu herkesin yazdığından daha düzgün bir görüş oldu. Tebrikler

Dizide görünen, bebeği ötekileştiren boynuzlu Öteki, bildiğimiz 13. Lord Kumandan olan Gece kralı mı yoksa Ötekilerin kralı olarak mı gece kralı? Bunu anlayamadım ben.
13. Lord kumandan diyorsanız, neye dayanarak diyorsunuz? Bu konuda aydınlanmaya ihtiyacım var.

Süper teori eğer yapımcılar bize yem atmadılarsa muhtemelen böyle bir son gayet mantıklı olur

Teoriyi yeni okudum foruma yeni katıldığım için konudaki diğer yorumları okumadım fakat jon snow ve robb un warg olduğunu söylemişsin benim dizide izlediğim kadarıyla warg brann kitabı okumadım eğer kitapta öyle geçiyorsa haklısın birde bu teori cok fena bir teori bunlar insandan öte bir varlık olduğu için evlenmeleri nasıl olur mantık açısından tuhaf geldi tabiki fantastik dizi olabilir :slight_smile:

Şunlarıda ekleyebiliriz bu bran warg fakat bu karga duvarın arkasında onu bir haberin beklediğini söylemekte olarak düşünürsek yanı duvarın ötesinde seni bekleyen birileri var senin dediğine göre branda stark belkide liderleri olarak onu görebilirler.

Jon snow için bir yerde okumuştum ned starkın oğlu olmadığını söylediler targaryen soyundan geliyor diye duydum O yüzdendir ki ned stark kimseye snow un annesini söylemiyor

@Athrax öncelikle teori benim değil, çeviri yaptım sadece.

Bütün stark çocukları warg. Yazar kendi söylüyor.
Daha önce bir insan ile Öteki evlendi zaten teoride bu belirtiliyor. Sanırım tam okumadın.

sadece fikrimi söyledim size karşı bir şey değil yani :slight_smile: bu bilgi iyi oldu demek diğerleri özelliklerinden habersiz anladığım kadarıyla çeviri için teşekkürler gözden kaçırmış olabilirim :slight_smile:

grrm böyle bir şey yazmış olamaz.çünkü ejderhaların annesini çok seven var.
eğer yazar böyle bir şey yazmışsa çoğu kişiyi kaybeder.
zaten hep bize iyi karakter olarak tanıtıldı.
bu bir intihar olur.

Büyük bir ww sever olarak etkilendim ama eksik ya da yanlış bulduğum şeyler var.
Duvarı asıl yapan ww’dır fikrini ise cidden beğendim. Şimdi son bölümde medeniyetimizin varlığı da kanıtlandı ki mimari olarak bu teori cidden mümkün. Benim aklıma gelmediği için kendimi de kınıyorum.

rusca anlamıyorum bazı forumlarda 99. son lord kumandanın crasterin bebesi olcagı, dizide dönüstürenin gece kralı diğer 12 ninde diriltilen ondan önceki 12 lord kumandan oldugu 13 ten sonra gelenlerin hukumsuz oldugu vs yazılmıs.

Teori gerçekten harika.Tam GRRM’lik fakat bir şey merak ediyorum,

Sur’da yaşanılacakları anladık iyi güzel,fakat Kings Landing’te ne olacak?
Trailer’da,Bran’in gördüğü imgelerde hep bir Ejderha gördük King’s Landing’te uçan.Ak Gezenlerden böyle bir şey gördüysek bence King’s Landing’te olacak savaştan da bir şeyler görmüşüz demektir.

Daenerys’in Ölümsüzler Sarayı’nda gördüğü imgeler,
Tavanı yıkılmış taht odası,karlı alan (Belki de Ak Gezenler,geldikleri yeri soğuk yapıp kara,buza çeviriyorlar) Yerdeki şeyler kül de olabilir,(Ejderhaların ateş püskürtmesi)
Daenerys’in Sur’dan dışarı çıkması,

Bunlar da geleceğe yönelik spoiler olmaz mı ?

Gece Kralı bir Starksa önceden olucakları görüp belki Starkların intikamını almak için geliyor olabilir belki Benjende onlara katılmıştır falan düşünsenize yıllarca hiçberşey yapmayıp gözükmüyorlar ama bir anda ortaya çıkıyorlar.(çok saçma oldu ama en nihayetinde bir teori :D)

Akgezenlerin neden ortaya çıktığı çok ayrı bir muamma. Yani bu teoriden ayrı olarak düşünürsek

Akgezenler ortaya çıktığında herşey sakindi. Rutin devam ediyordu.
Ama birşey var ki…
Ulukurtlar yıllardan sonra Kurt Ormanında bulundu. Bu bence Stark çocuklarına Eski Tanrılardan birer hediyeydi. Hayvanları iyi kullanarak Eski Tanrılara hizmet edebilecektiler. Ama istenmeyen sebeplerle kurtlar ve sahipleri ayrıldı ya da öldü.
Geriye kalanlardan biri Eski tanrıların “peygamberi” diyebileceğimiz birinin yanına gitti. Yeni “peygamber” olabilmek için sanırsam. Ama Rickon? Rickon Eski Tanrılara nasıl hizmet edecek? Bu sorunun cevabına 6. kitapta ulaşacağımızı düşünüyorum.

Akgezenlerin çıkış sebebi gelecekte olabilecek olaylarla bağlantılı da olabilir. Tıpkı İnsanlarada olduğu gibi onlarda da bir kehanet duyulmuş olamaz mı?
Teoriye gelirsek; bu antlaşma işi gerçekten de kafaya yatıyor.
Ama Ormanın Çocuklarını biz burada nereye koyacağız?
Bizim bildiğimiz Ormanın Çocukları Sur’un yapımına büyüleriyle yardım etmişler. Ve şu anda Then Dağlarının ardında olduğunu düşünüyorum. Peki bu savaşta Çocuklar ne tarafta olacak?

@“Emilio Toland”

bildiğimiz gibi ilk insanlar ve çocuklar zaten bir anlaşma içerisindeler. ak gezenler geldiğinde bunlar birlik halinde zaten. yani eğer ötekiler ile insanlar bir anlaşma yapmışsa, çocuklarda yardım etmiş olamaz mı? surun yapımına yardım etmelerini açıklar bence.

Bizim bildiğimiz kadarıyla Çocuklar, Westeros’un ilk yerlileri ve eski tanrılara inanıyorlar, bu süre zarfında bilgimiz dahilinde ötekiler hiç gelmemiş. Belki de zaten bir anlaşma içindelerdi.

Doğru çıkmasını en çok istediğim teori… Ateşin sadece ışık ve sıcaklık değil kül ve yıkım olduğunu da unutmamak lazım. Other Great’e inanmak için hala geç değil dostlar

abi arada biri söyledimi bilmiyorumda wwler wilding de öldürüyo.öldürmüyo yazılmış teori açıklamasında

My name must not be spoken kid.

Okurken rastladığım bir alıntı:
Ejderhaların Dansı kitabında Xaro Xhoan Daxos ve Dany’ arasında geçen konuşma:

“…Ejderhaların küçükken merak uyandırıyordu. Büyüdüklerinde ise ölüm ve yıkım oldular. Dünya üzerinde alevden bir kılıç…”

Dany’in yıkım getireceğine inanmıyorum ama bu teoride ki Dany’in AA olduğunu kanıtlar nitelikte bir cümle gibi geldi bana.

Aklıma satanizmin bir türündeki inanış biçimi geldi. Buna göre asıl yaratıcı ve iyilik kaynağı olan Şeytan (yani gerçek tanrı olduğuna inanılan “Lucifer”), evreni yarattıktan sonra sağ kolu İsa tarafından ihanete uğrar ve baş düşmanı kötülük tanrısı Adonai kendisi yerine tanrı olur. Adonai ile İsa bütün insanlığı tam aksine inandırarak Şeytan’ı karanlığın ve ateşin, bütün yıkımların sorumlusu olarak gösterir. Yani gerçekler çarpıtılarak oluşturulan tam aksi bir yanılsama insanlara anlatılır ve dünya yanlış ellerde yönetilir. Bu teori de buna benziyor. Eğer öyleyse herkesin kurtarıcı addettiği Azor Ahai tam aksine bir Deccal, Other Great’de iftiralarla gerçeklikten uzaklaştırılan Şeytan olabilir… Gerçekten teori üstünde düşündükçe mantıklı geliyor… Bende heyecanlandım ama bekleyip göreceğiz bakalım :smiley:

Teoriyi doğru olarak kabul edersek yüzsüzler aslında doğru bir amaç uğruna hareket ediyorlar. Jsjsjd