Ak Yürüyenler - Kristal Ülkesinin Çöküşü

#1

Uyduruk Ak yürüyen hikayesi
Westerosun adının ilk insanlarca verilmediği dönemlerde, sayısız çağlar önce westerosda aydınlık bir medeniyet vardı. Kristal saraylarında huzurla yaşayan, ak yüzlü, ak saçlı bilge bir halk vardı. Ülkelerinin güzelliğinin bir eşi daha yoktu. savaşmayı bilmeyen bir millet olarak barış içinde yaşıyorlardı. Bir gün batıdan gelen yeşil bir duman süpürdü tüm kıtayı. batı ufkundan yükselen sis ülkenin her yanına yayıldı. Sanki canlıymışcasına süzüldü ormanlara. Akyüzlü halk izledi dumanın güzel ormanlarını ele geçirmesini. Sonra günler, haftalar aylar geçti, unutuldu garip olay. Aniden duyulan o uğultuya kadar. O sesi hiç unutmadılar ak yüzlüler. Binlerce yıl unutmadılar sürgünlerinin başlangıç sesini. Ormanlardan bölük bölük çıktı yabancılar. Ellerinde obsidian kılıçlar, güçlü büyüleriyle çıktılar ormanın çocukları. Barış halkı ak yüzlüler hazırlıksızdı. Nasıl hazırlansınlar bilmedikleri vahşete. Savaş değildi bu ama akyüzlüler sürgün dedi adına çağlar sonra. Ormandan çıkan vahşi orman çocukları, ak yüzlülerin kristal güzelliğindeki medeniyetini bir yılda yok ettiler. Korkunç büyüleriyle saldırdılar, keskin obsidian ile parçaladılar aydınlık medeniyeti. Kaçacak yeri olmayan akyüzlüleri hapsettiler, büyüleriyle değiştirdiler. Işık medeniyetinin aydınlığını söndürüp çürüttüler… Çocukların ağaç zindanlarında çürüyen ak yüzlüler benliklerini bilgilerini unuttu asırlar içinde. Çok azı kaçmıştı uzun esaret yıllarında. Artık dayanamadıkları güneşten uzağa, kuzeye soğuk ve ıssız ülkelere kaçtılar. Medeniyetlerinden artık hiç bir iz kalmayan koca kıtanın en kuzeyinde saklandılar. Çocuklar zaptettikleri ülkeye yayıldı, ormanların evlerinde kasvetli gözlerin ışığı yanıyordu artık.
Engin ormanlarda rahatça yaşayıp büyüleriyle değiştirdikleri kıtada hüküm sürmeye başladılar. Artık güçlerine meydan okuyacak kimse kalmamıştı. En son akyüzlü zindanlarında öldüğü gün, güney çöllerinden yeni halk haberleri getirdi kolcular. Ak yüzlülere hiç benzemiyorlardı. Kara saçlı kara gözlü yüzleri heybetli kılıçları, hızlı atları ile ilk insanlar akın akın ulaştı güney dağlarına. Yeni düşmanlarını tanımaya çalıştı çocuklar. Onları engellemeye çalıştı. Güçlü büyüler ile geçtikleri toprakları batırdılar, ovaları dayanılmaz ateşlerle kapladılar. İnsanlar güçlüydü, vazgeçmiyordu ve kalabalıktılar. İnatçı insan kabileleri birleşip savaşa tutuştu çocuklarla. İlk defa zorlanan çocuklar zamanla çekilmek zorunda kaldı. Uzun yıllar süren savaştan sonra mecbur kaldılar insanlarla anlaşmaya. Kuzeydeki eski düşmanlarına karşı kullanmak için gizli planlar yaptılar. çağları kaplayan planlar ve yalanlarla kandırdılar insanları. Kuzeydeki karanlık topraklarda artık vahşileşmişti ak yüzlüler. İntikam tek amaçtı artık. Onların olanı geri almak istiyorlardı. Düşmanlarına denk olmak için silahlar yaptılar kristalden, buzun soğuğun karanlık büyüsünü öğrendiler. Bir çağ geçti hazırlanmak için. İntikam günlerinin ilkinde şamanlarının gücünü birleştirip soğuk kışı sürdüler güneye. Kış ve karanlıkta yürüdüler akyüzlüler.İntikam için, kaybolan herşey için, geçmişin hayaletleri süzüldü güneye doğru…

#2

Bunu beğenmiştim de tek taraflı bir hikaye olmuş geliştirilirse daha güzel bir şey çıkabilir diye düşünüyorum :slight_smile:

#3

Alternatif westeros tarihi yerine daha cok asshai falan merak ediyorum. canim sıkılınca ona bakayim diyorum.

Cok tarafli olsun ortaya biseyler yapalim, cidden. GRRM gibi biseyler de asirmayiz ordan burdan :slight_smile:
Senin fikrindi ne de olsa buraya koymak.

#4

Aslında evet sen ak yürüyenler tarafını anlatırsın biz ormanın çocukları tarafını falan :slight_smile:

#5

Neden olmasin. hangi donem

#6

Buradaki kronolojide tarih öncesi hakkında fazla bir şey bilinmiyor. O dönemler olabilir aslında.

http://forum.gameofthronestr.com/konu-onemli-olaylar-kronolojisi.html

#7

hikaye tarzindami yoksa tarih anlatirmis gibi mi. Sahsen hic beceremem hikaye gibi birinin gozunden anlatmayi

#8

bence bunu öm’den konuşalım.