Akıl Oyunları - A Beautiful Mind


Özet
Film, aynı adlı kitaptan senaryolaştırılmıştır. Esasen, John Nash adında bir şizofreni hastası matematikçinin hayat hikâyesidir. Nash, öğrenciliği sırasında oyun kuramı üzerine büyük başarılar elde etmiş parlak bir matematikçidir.
Konu
Nash, öğrencilik yıllarından itibaren hayaller görmeye başlar. Mezuniyetinden sonra, zamanla paranoid şizofreni olur. Fakat hasta olduğunun farkına varamaz. Bir konferans sırasında aniden bir psikiyatristin karşısına çıkması ile olaylar zinciri değişir. Uzun süre hasta olduğunu kabul edemese de, bir gün sürekli gördüğü bir çocuğun hiç büyümediğini fark eder. Bu durum, onun hastalığını kabul etmesini sağlar. Bu hastalık yüzünden işinden ayrılmak zorunda kalır.
Hastalığı kendi çocuğuna zarar vermesine neden olacak noktaya gelince eşi yeniden hastaneye gitmesi gerektiğini düşünür. Fakat Nash, bu hastalığı görmezden gelerek onunla yaşamaya çalışacaktır. Gördüğü tedaviler etkili olmasa da, eşi ve eski iş arkadaşlarının desteğiyle herşeye yeniden başlar. Tekrar üniversitede öğretim üyesi olur. Sonunda, hastalığının başlamasından evvel yaptığı buluşlardan dolayı Nobel Ekonomi Ödülünü alır.

İbretlik film. Bu başlığın rağbet görmemesi de ibretlik bence. :slight_smile: Paylaşım için teşekkürler.

Gerçek olması baya kötüydü yani bir insanın bunları yaşaması kötü ve hala devam etmesi :frowning:

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Oho böyle bi başlık mı varmış :open_mouth:

İzledigim en iyi filmlerden biridir. <3

Russell Crowe’a rağmen güzel bir film.

Tövbe de çabuk…

Diyemedim ya la.

Psikolojik ve biyografi bir film çok beğendiğim bir film izlemekte tereddüt eden varsa ben garanti ediyorum çok iyi bir film.
Böyle psikolojik film sevenler varsa Di Caprio’nun Zindan Adası filminide öneririm o da çok başarı bir film.

aynen zindan adası çok başarılı ama sonda herkes ikilemde kalıyo acaba kim haklı diye

Evet filmin sonunda iyileşti mi iyileşmedi mi insan tereddütte kalıyor :slight_smile:

ama bnce o deli değil çünkü en senda kendisini uzaktan izliyolarya hapishane müdürü felan orda doktoruna işaret yapıyo, akıllı olan o yani, ve hatta deniz fenerine çıktığında orada müdür buna diyo senide kaç kere denedik o ameliyatlarda, yani beynine felan girdikleri doğru o kadının dedikleri, karışık yazdım ama anlarsın inş

Anladım :)) bence de iyileşti fakat bile bile gitti ölüme .d

http://http://www.youtube.com/watch?v=8YuJDxSvL8I[/video]

hele bu sahne bi harikaydı…