Aklıma takıldı Robert - cersei

İUzun süredir forumda yoktum ancak 4.kitabi okurken aklıma birsey takıldı şimdi Robert cerseiye ilk evlendiği zamanlar normal bir karı Koca Gibi birlikte oluyorlarmis ancak cerseiin robertten neden çocuğu olmadı Robertte bir sorunda yok ;-). Merk ettim sizce neden?

Bkz.↓Safe Sex

ahaha :smiley: ayçayı mı ne bir içkileri var bunların ondan içmiştir kesin :stuck_out_tongue:

gerçi yanlış hatırlamıyorsam sanki robert’tan hamile kalıyordu ama bilerek düşürüyordu yada çocuk ölüyordu sanırım?

Abim Cerseinin yanına gitmeden önce 2 büyük rakı içerdi arkasına bi kaç fıçı bira içerdi bazen naptığını bilmezdi işetirdi bana onuda içerdi Cersei kandırmıştır onu diye tahmin ediyorum.

Hergün aycayimi içilir :frowning:

bide 4.kitapta cersei Robert bana tecavüz etti gibisinden laflarda söyledi.

Cersei’nin Robert tarafından taciz edildiği düşünülüyor.

robert tan hamile kalıyor ama sonra o çocuğu doğurmamak için yapmadı kalmıyordu…

Cersei Robert’tan olan çocuğunu öldürüyor diyen kimdi? Of ne lanet kadınmış :open_mouth:

“Kardeşim bana bir kadın buldu ve beni temizledi” diyor tam olarak.

lanet lanet.bu Allah’ın cezası kadın şirretliği ve cadalozluğuyla yıllar yılı Robert’ın burnundan getirdi.adama gün yüzü göstermedi.yedi adilce yargılasın.

Aman yarebbim bu sen değilsin =) Ne oldu sana :open_mouth:

hep akasya durağı izlemekten… :’(

Yine o smile :stuck_out_tongue: Telaşlanma TV’i kapa bir bardak içecek bişiy doldur. Sen bir fanatik Lannisterlısın. Jaime Tywin Tyrion bu isimleri 1er kez tekrarla =)

Bildiğim kadarıyla 1. sezonun sonlarına doğru Cersei Robert’ la gerçek anlamda hiç birlikte olmadıklarını söylemişti. Robert zaten sarhoş geliyormuş geceleri yanına, sabah da hatırlamıyormuş gece ne yaptı falan.
Benim de aklıma takılan şu var:

Cersei’ nin bütün çocukları Jamie’ den olduğu için sakat falan olmaları gerekmez miydi? :slight_smile:

Kurgu dünyasının imkanlarından biri. Gerçek dünyada bakarsak sakat doğma ihtimali çok yüksektir. Kural şudur; çaprazlamalarda iki hastalıklı gen üst üste gelirse bebek gümbürtüye gider. Sakat olmaması için ya genlerin mükemmel olması(yok artık LeBron!) ya da genlerin fotokopi olması gerekir. Bkz. ↓

Cercei ve Jamie çift yumurta değil tek yumurta ikizidir. Bundan dolayı diye düşünüyorum. Sonuçta roman ama. Çok irdelememek lazım.

Tek yumurta ikizi olamazlar tek yumurta ikizleri tipatip aynı olur cinsiyet dahil…

Bir kere cocukları oluyor siyah saçlı mavi gözlü… tek baratheon tipi cocuk… Ama oda bebekden ölüyor… Oda daha evliliğin ilk zamanları o zamanlar Robert şişman değil hala güçlü ve her kızın fantezilerini süsleyecek kadar yakışıklı… Zaman gecinçe Robert alkolik olunca bı daha yapmıyorlar çünkü Robert asırı sarhoş oldugundan gecelerin cogunu hatırlamıyor… Cerseide onun yatağına girmiyor

çocuk doğmuyor doğmadan icabına bakılıyor…

evet,dizide doğduğu söyleniyor ama kitapta böyle bir olay yok.

Cersei, Robert tarafından dövüldü ve tecavüze uğradı.
Robert’ı göklere kaldırmaya bir son verin bence.

ama bu Cersei ablayı daha iyi birisi yapmaz. Ama Robert’ın bunlara yapmaya hakkı yok.

“Majesteleri uyurken ben onun veliahtlarını yiyordum.”

-Cersei Lannister