Al Turta

Al Turta

Al Turta Çizim(TheMico)

Kitaplar

Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)

Oynayan

Ben Hawkey

TV Dizisi

Sezon 1 | Sezon 2 | Sezon 3

Al Turta rolünde Ben Hawkey

Al Turta , yetimdir ve Kral Toprakları’ndan bir fırıncının yardımcısıdır. Yoren tarafından Sur’a gönderilmek için Arya Stark ile toplanılmıştır. Şişman ve saman rengi saçları olan bir çocuktur. Dizide Ben Hawkey tarafından canlandırılmaktadır ve onun koyu renk saçları vardır.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Arya’nın bir kız ve buna ek olarak bir lordun kzı olduğundan habersiz, Al Turta ve Lommy Yeşilel insafsızca Arya’ya satşmışlardır ta ki Arya onu tahta bir talim kılıcı ile fena halde pataklayana kadar.

Yoren’in grubu Sör Amory Lorch tarafından saldırıya uğradığında, o, Arya, Gendry ve Lommy Yeşilel kurtulanlar arasındaydı. Sör Gregor Clegane’in askerleri tarafından esir alınmışlar ve Lommy öldürülmüştür. Arya gibi o da Harrenhal’da hizmetçilik yapmıştır. Mutfaklarda çalıştırılmak üzere gönderilmiştir.

Kılıçların Fırtınası

Arya ve Gendry ile birlikte Harrenhal’dan kaçmış ve bir süreliğine onlarla beraber seyahat etmiştir. Sancaksız Kardeşlik tarafından esir alınmış ve Dizçöken Adam Hanı’na götürülmüşlerdir. Handa kalmaya ve burada ekmek pişirmeye karar vermiştir.

Lommy’e uyuz oluyordum ama nedense Al Turta’yı seviyorum.

Cast’ı çok iyiymiş. =)

sürüden ayrılan bir kurt arya ya göre

Ne güzel arkadaş okul yok sınav yok gelecek kaygısı yok sancaksız kardeşliğin mekanında ekmek pişirip hayatını savaşarak nehir topraklarında geçir bizimkide hayat…

işte sorun şu ki kaygılarımız farklı; bizimkiler iyi bir meslek, iyi arkadaşlar, nezih bir yaşam iken adamın tek derdi hayatta kalıp bir şekilde var olmak

Doğru şu boktan dünyada kendimizi kalıptan kalıba sokmak için uğraşırken adamlar harbiden sistemin parçası olmadan free takılıyolar :slight_smile: bence anlattığın kadar acınası değil bu durum.

cast ı bende çok beğendim ve boş yere hava taslamaları da güzeldi :slight_smile:

Martin, obez insanları çok seviyor <3

Bu çocuk da ilerde bi yerden çıkacak ama nerden? Belki Arya sayesinde, Kışyarı’nda baş aşçı falan olur gelecekte. Mümkün.

Dizide bu çocuğu nasıl kaybedecekler merak ediyorum. Çünkü Diz Çöken Adam Hanı’nın gösterileceğini sanmıyorum…

1.sezonda gösterdiler niye göztermsinlerki?

Orası Diz Çöken Adam Hanı değildi.

işte ikisini birleştirip orası gibi yaparlar ya da sıradan bir handa yaparlar ya da es geçerler :smiley:

Hayır, ikisini birleştiremezler.
Gendry ve Brienne’in ilerde orada önemli olayları olacak. Ve Gendry ile Al Turta yan yana olmamalı.