Alevli geyik sancağımız

Profilimizin yanına eklediğimiz sancaklara Stannis Baratheon’unda sancağının eklenmesini talep ediyorum sonuçta
ALEVLİ GEYİK SANCAĞIMIZ
STANNİS BARATHEON ALLAHIMIZ

1 Beğeni

forumda anlamlandıramadığım bir durum stannis’in şahsi sancağının olmaması. yani bir sürü önemsiz hane sancağı varken -davos’unki bile var- stannis’in olmaması… sebebi nedir bu durumun?

1 Beğeni

Baratheon olduğu için gerek görülmemiştir belki , art niyet olduğunu sanmıyorum ama bir davanın ve hakkın sancağı olduğu için olmalı diye düşünüyorum

@1trueking
Baratheon olmamasıyla ya da diğer şeylerle alakası olduğunu zannetmiyorum. Forumda Jon’un şahsi arması da yok. Sadece hane armaları ekleniyor. Kişisel armalar pas geçiliyor.

1 Beğeni

@Symmachus
kişisel arma eklenmemesi bir sebep olabilir ama stannis gibi destekçisi bol ve kendi başına bir davası olan birinin sancağı olmalıydı diye düşünüyorum. jon’un arması ön planda olan, kullanılan bir şey değil, kıyası yanlış olur. zaten ben kitaplardan hatırlamıyorum jon’un armasını. geçenlerde burada bir yorumda görmüştüm ve google’da aratmıştım ama bir şey çıkmamıştı. nasıldı şahsi sancağı?

1 Beğeni

Piç sancağı , hanesinin renkleri ters dönüyor. Beyaz zemin üzerine gri ulu kurt > gri zemin üzerine beyaz ulu kurt oluyo , ama Jon un kişisel armasını hiç görmedik anlamsız bi benzetme olmuş @Symmachus

1 Beğeni

@mmtbs 'nin açıkladığı gibi. Evet kitaplarda görmedik. Ama Martin röportajında belirtmişti.

Jon’un kişisel amblemi sadece bir örnek. Joffrey’in kişisel arması, 2. Aegon’un kişisel arması, Garlan’ınki gibi şeylerle örnekleri genişletmek mümkün. Burada konsept hane. Stannis kişisel olarak alevli geyik kullansa da ayrı hane kurmuş değil. Kendisi Baratheon hanesinden ve hanenin yegane önderi. Örneğin eklendi diyelim hane kısmında ne yazacak? Stannis mi?

Gerçi Stannis’in hanesini “Baratheon of Dragonstone” şeklinde ele alınmak suretiyle eklenebilir belki.

1 Beğeni

Evet, Dragonstone olarak yazılıyor genelde. Mesela Joffrey de ‘‘Baratheon of King’s Landing’’ olarak geçiyordu Beş Kralın Savaşı’nda. Tabii birçok kişinin arması var ama Stannis’inki bir kişisel armadan çok güncel seride Baratheon hanesinin temsilcisi olmasından dolayı Baratheon=Alevli Geyik diyebiliriz şu an. Mesele destekçisinin çokluğu.

1 Beğeni

Baratheon Hanesi’nin diğer iki dalı işin yapılan farklı armalar var. Joffrey tahta geçtiğinde annesinin armasını da aldı ve birleştirdi. Aynı şekilde Stannis’de armasını değiştirdi. Bundan ki amaç savaşta karışmamak.

Aegon ve Rhaenyra’da savaşta ayırt etmek için armalarını değiştirdi.

Bence öyle diyemeyiz. Hane mevzusu tek kişiyi kapsamıyor çünkü. Haneleri bir karakterden dolayı sevenler vardır tabiki ama genelde işin içine geçmişte yaşamış diğerleri de girer. Dolayısıyla bir lordun kişisel armasıyla temsil edilmeleri yerine genel arma daha mantıklı. Örneğin Dany ölse Jon Targaryen ailesinin yegane lideri olsa ve kişisel armasını ejder kurt olarak belirlese targ armasını böyle mi yapacağız?

Destekçisinin çok olması önemli bir kriter değil. Mevzu konsepte uymaması. Bak Baratheon of Dragonstone ismiyle yeni hane eklenmesi mantıksız değil. Ama aksi doğru değil bence.

Stannis niye geyiğini yaktı, Karasu’da donanmasının yanmasını mı temsil ediyor ? hfshgjfs

3 Beğeni

Forum işleyişi, sorunları ve soruları için META bölümüne başlık açın.

Talebinize gelince, bekircem de tüm hane armalarını eklemeye istekli ama NW gibi armaları bile ekleyemiyoruz ve bu sistemsel bir sorun. Aklımda kaldığı kadarıyla sisteme uygun özellikle arma ikonları yoktu galiba. @bekircem daha iyi biliyor.

1 Beğeni

Şöyle bi fark var. Jon un arması Martin röportajında söylenmiş birşey. Ama Stannis armasının çok mevzusu oldu en az 10 kez geçti. Bide daha önce Targ vs baratheon başlığında konuştuk sen de onayladın Baratheon sevenlerin çoğu aslında Stannisci (profil fotoğraflarina bakarak bile anlaşılır) bu nedenle Stannis in şahsi armasına iltimas geçilmeli.

4 Beğeni

bu benim de aklıma gelmişti birkaç gün önce konu açacaktım, unuttum .eğer sorun yaşanmazda eklenebilirse bence de güzel olur.

1 Beğeni

Konudan bağımsız son dönemde stannisci enflasyonu var forumda. Kitaplar yayınlanmadan demir tahtı mı aldı bu adam :thinking:

Stannis, Robert’ın sancağını da kullanıyor. Ne fark eder?

1 Beğeni

Stannis seven çok kişi olduğunu görünce aklıma gelmişti .gelebilirse kullanıp kullanmamak size kalmış tabiki benlik bir durum değil :smile: yani neden olmasın

1 Beğeni

Alevli geyik daha güzel geliyo bana

hocam işin geyiği bir yana arkadaşlar sonuna kadar haklı.Şimdi geyik dediğimiz hayvan aslan gibi kurt gibi ee ne bileyim ejderha gibi karizma bir hayvan değil.Yanlıs anlaşilmasin, hayvanlar arasında ayrim yapmiyorum.fasist degilim ! gercek bu.

Geyik denen hayvan Jaime & Cersei ilişkisine binaen Robert’e uygun olabilir.boynuzu var sonuçtu.yumuşak huylu küçük kardeşlerine de uygun olabilir.Rahmetli Renly’nin bu durumu dert ettiğini sanmıyorum ama Stanniss ! O başka…

Şimdi geyik atalarıni temsil ettigi icin vazgecemezler.Atalarin gunahini fanboylar cekiyor.Ama o geyige daha ürkunc daha tırsınç daha sıçtırıcı ilavelerle (alev gibi!) karizma katabilirler.

nacize tavsiyem madem stannis’in bu kadar hayrani var.toplasin,bulusun Stannis’in armasini kendiniz tasarlayin ve modlara gonderin.Stannisçiler sadece o armayı kullansın.

Boynuzunu ejderhaya gecirmis,bir tepik aslana bir tepik kurt’a indirmis,Sırtında Stannis’in sluletini barındıran, alevler icinde heybetli bir geyigin hayali bile orgazma es deger.Şaka yapmiyorum haa ciddiyim.bence bir an once kollari sivayin.

5 Beğeni

Nasıl yapıldığını bilsem durmam