Altın Geldi Altın

Londra Olimpiyatları’nda tekvando erkekler 68 kilo finalinde Servet Tazegül, İranlı rakibi Mohammad Bagheri’yi yenerek altın madalya kazandı. Türkiye, oyunlardaki ilk altın madalyasını elde ederken, toplam madalya sayısı da 2’ye çıktı.

Şu anda Trt Spor’da bayrağımız göğe çıkıcak ve İstaklal Marşı’mız okunacak.

ANNEME ARMAĞAN OLSUN
2 ay önce annesi Gültan Tazegül’ü kaybeden ve “Annem için kazandım” diyen 23 yaşındaki Servet Tazegül, böylece kendisine verdiği sözü tutmuş oldu.

Bende diyorum ne altını :slight_smile:
İzledim karşılaşmayı , haketmişti. Hayırlı olsun.

Bir an dişini kıracak diye bekledim ama olmadı :slight_smile: O kadar çok dişledi ki madalyayı :slight_smile: Ama diğerlerine örnek olsun artık :slight_smile:

umarım son altınımız olmaz.

İnşallah devamı gelir.

180 sporcudan 2 madalya ayıptır yaa hiçmi ekmek yemediniz hani bakıyorum fiziksel olarak aşşağı kalır yanınız yok,sağlık sorununuz yok beceriksizlik, sonra sorunca niye kazanamadın diye üzerimizde büyük baskı var madalya bekliyolar bizden diyor yahu zaten ne için gidiyosun oraya madalya için gidiyosun anlamıyorum lanet olsun gerçi bana bir yararı zararı yok ama içimde kalır yazmassam

Bu ne Allah aşkına ya?
Bu mu senin spora ve sporcuya desteğin?
Bir kere onların oraya gitmesi bile bir başarı.

Hayatında herhangi bir spor dalında uluslararası bir yarışmaya katıldın mı?

Bence hemen saldırmak yerine biraz oturup düşünelim.Oraya giden sporcuların çoğu artık olimpiyat konusunda prof. olmuş kişiler,eğitim,antreman imkanları çok daha fazla.Bizim ülkemizden zor şartlarda oraya bizi temsil etmeye çıkan kişilere direk saldırmak yersiz.2 madalya bile olsa en azından Marşımızı orda okutup bayrağımızı dalgalandırdık,gurur duymalıyız.

ya hemen zor şartlar diyorsunuzda sanki pakistandan bahsediyosunuz türkiye yani sonuçta abartmayın o kadarda fakir güçsüz bir ülke değil türkiye zor şartlarmış örneğin koşu yani koşuda 1. olan yabancı sporcunun sahip olduğu koşu sahasının çizgilerimi daha iyi,giydiği ayakkabımı çok iyi,sürekli pahalı besinlerlemi besliyolar :smiley: anlamıyorum zor şartlar derken :smiley:

Zor şartlardan kastım bu ülkede hiç kimsenin umrunda değiller.Olimpiyatlar başladığında herkes konuşuyor o yüzemedi o koşamadı diye,fakat normalde sporcusuna 0 değer veren bir ülkeden bahsediyoruz.Devletin umrunda değil sporcu yetiştirmek için en ufak bir çabaları yok,okullarda spor eğitimi yok,okul takımları (sadece belli spor dallarında basketbol,futbol gibi) vasat düzeyde,bir çok okulun spor salonu yok.Ama doğru biz FAKİR bir ülke değiliz.Biz GELİŞMEKTE OLAN BİR ÜLKEYİZ (SENELERDİR.)

gelişmekte olduğu doğru türklerin :D(amerikanın 1970’lerdeki hali) ama gençler özentilikleriyle kendilerini aynı zannediyolar heralde :smiley:

Sorun Türkiye’nin gücünde değil bu sporculara değer verilip de yatırım yapılmıyor.İşte güreştir,halterdir bunlara daha çok yatırım yapıyorlar bir sürü sporcu yolladılar hangisinin doğru dürüst sponsoru vardı acaba…

Kimse bakmasın yani başbakan arıyomuş spor bakanı arıyomuş falan madalya alınca bizim sporcumuz diyolar sporcularda bozmuyor zaten olmayan yada yeterli olmayan desteği yada durumu daha kötü yapmamak için…

Ayrıca biz gelişince diğerleride gelişiyor :smiley: Yani gelişmiş ülke daha çok gelişiyor gelişen ülke bu yüzden hep gelişen olarak kalıyor bunlar Amerikan oyunu arkadaşlar kendilerince devletler arası sınır koyuyolar :slight_smile:

Sporcu yetiştirmekten geçiyor.Tabi bunun için altyapısını oluşturmalısınız küçük yaştan eğitip rekabet ortamı sağlarsanız çeşitli sporlarda başarılı olursunuz.Bizde yeri gelir adam bulamazsınız bazı dallarda yarıştırcak olmayan adamla neyin madalyasını alcaksın ki.