Altın Pelerinliler

#1


Dizideki Altın Pelerinliler

Altın Pelerinliler olarak da bilinen Kralın Şehri Muhazızları, Kralın Şehrinin (Kızıl Kale de dâhil.) savunucuları, kanun koruyucularıdır ve sadece tahta bağlılık gösterirler. Büyük ihtimalle Yasaların Üstadının yetkisi altındadırlar.

Donanımları
Şehir Muhafızları, ağır yünden yapılmış ve altın rengine boyanmış pelerin giyerler. Botları ve eldivenleri siyahtır. Kumandanları altın disklerle süslenmiş siyah göğüs zırhları giyerler. Gerketiği zamanda muhafız, yaya asker veya süvari olarak kullanılabilir. Buna rağmen muhafızlar gerçek asker değildir. Ağır savaşlarda sergiledikleri tutum ve disiplinleri de bunun göstergesidir. Şehir Muhafızları demir sopalar ve ucu siyah demirden mızraklar taşırlar.

Janos Slynt

Tarihi
Şehir Muhafızları, Targaryen yönetimi altında kurulmuştur. Targaryenler tahttan indirildikten sonra, Kral Robert varlıklarını sürdürdü. Kumandan Janos Slynt yozlaşmış ve adamlarından haraç toplayan bir adamdı. Ancak Robert, ondan sonra gelen kişinin daha kötü olacağını düşünerek buna göz yumdu.
Robert’in ölümünden sonra Janos, Petyr Baelish’in verdiği rütbe karşılığı Kraliçe Cersei’yi desteklemiştir. Harrenhal Kalesinin lorluğu, ile ödüllendirilmiş olsa da yeni Kral Eli Tyrion Lannister tarafından Sur’a sürgün edilmiştir. Yerine Greyjoy İsyanın gazisi Jacelyn Bywater getirilmiştir. (Dizide paralı asker Bronn getiriliyor ve saldırıdan sonra görevden alınıyor.)Tyrion ile birlikte şehri Stannis’in saldırısına karşı hazırlamışlardır. Bu sırada 6.000 olan Muhafız sayısı, saldırı sırasında kaçanlar ve öldürülenler ile 4.400’e düşmüştür. Saldırı sırasında kendi adamları tarafından öldürülen Jacelyn Bywater’ın yerine Addam Marbrand getirilmiştir.

blog: http://www.gameofthronestr.com/kral-muhafizlari/

#2

Bunlara dizide hiç güven olmuyor yahu :smiley:

#3

Janos Slynt nefret edilen karakterler arasında zaten meymenetsiz.

#4

Ned Stark a ihanet sahneleri hala gözümün önünden gitmiyor.
Ne paraymış be arkadaş bütün milleti kendine bağlıyor.