Amok'un Karakter Portreleri

Selamlar, Reddit’ten buldum, ilginizi çekerse eğer… Amok’un karakter portreleri genelde yarı-resmi mi diyelim ne deyim, bilemedim… kabul görmüş çalışmalar. Zaman içerisinde GRRM’in talimatlarıyla portrelerde düzeltmelere gitmiş. Bu başlıktaki arkadaş da eski ve yeni hallerini paylaşmış.

Amok’un diğer portreleri…

Jaime daha yakışıklı hale gelirken Tyrion daha çirkin hale gelmiş. Tywin’de tek ciddi değişim sakallarının daha uzun ve sarı görünmesi ve göz rengi de biraz açılmış. Ned’in saç rengi koyulaşırken El zinciri çıkartılmış. Arya’nın saç rengi babası gibi daha koyu hal almış ve ilk aşamada çok uzun çizilen yüzü daha az uzun hale getirilmiş. Brienne yeterince çirkin değilmiş gibi daha da çirkin hale gelmiş; aslında ilk hali güzel sayılır. Renly daha erkeksi görünürken bu yönü biraz törpülenmiş ve saçlar uzatılmış. Saç rengi de biraz daha açılmış sanki? Robert daha şişko ve toparlak olmuş. Ygritte aynı, sadece saç rengi değişmiş. Sanırım en çok Jaime’deki ve Ned ile Arya’daki değişimi sevdim.

4 Likes

Böyle tek tek linke basip bakmak çok üşendirici

Çok fazla yok, bas ne olacak yav. :smiley:

Ben resim hafızası düşük biri olduğum için sadece Robert ve Brienne arasındaki farkı anlayabildim. Diğerleri bana aynı gibi geldi.

Anladım, çoğunun saç rengi değişmiş ya da işte yüzü ya daha şişko ya da daha az uzun yapılmış. En az değişime herhalde Ygriite uğramış.

Jaimenin yeni versiyonunda kılıcının kabzası alev almış gibi parlıyor :smiley:

2 Likes

Daenerys ile Jon’u görmeyi umdum ama göremedim. Ned, Tyrion ve Jamie kitabı okurken kafamda canlanan resimlere benzemiş. Arya’yı daha çirkin hayal etmiştim bu daha iyi :laughing:

Lord Stark her haliyle karizma.

Peter Dinklage Sanırım hayalimdeki Tyrion olarak kalacak ve ben Tyrion povlarını okurken buradaki güdük arkadaşı görmezden geleceğim :slight_smile:

2 Likes

Bir de yüzüne kir toz eklenmiş. GRRM, okuyucularla oynamaya bayılıyor. Arya’ya kitaplar boyunca oğlan çocuğu dedirtti okuyucuda onu direkt çirkin olarak yaftaları halbuki hiç bir karakter ona çirkin demiyor, üstü başı kirli, yüzü çamurlu o yüzden erkek gibi deniliyor.

3 Likes

Muhtemelen Arya’nın kendisini çirkin görmesinden kaynaklı “çirkin Arya” görünüşü. :slight_smile:

Bu arada resimlere tıklanma sayısına baktım da… Forumda hayalet ne kadar çok. :smiley:

3 Likes