Android'e ROM yükleme yardım

Arkadaşlar sony Xperia ion a sd karttan nasıl rom yüklerim. O kadar uğraştım beceremedim.rom manager kullandım telefon kapanıyor gene aynı açılıyor ne yapabilirim.:@ ! (

LT28h cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu konularda uzman arkadas var yarın sorarım(gercekten uzman).

Saol kardeş bekliyorum

Hacı okula gitmedim ogün pazartesi sendeyim

Takipteyim

İlk olarak telefonunun bu işlem için rootlu olması gerek. Benim telefonum Samsung olduğu için Sony’de root işlemi nasıl yapılır bilemiyorum. Google’dan “Sony Xperia ion root yöntemi” şeklinde aratırsan bir şeyler çıkacaktır. Onun dışında hangi rom’u kuracağına karar vermelisin. Eğer daha önce custom rom kurulumu yapmadıysan diğer romlara nazaran daha stabil olan Cyanogenmod’un telefonuna uygun modelini indirip kurabilirsin.

Kurulum modelden modele farklılık gösterebilir ama ana mantık şudur:

1- Telefonunu rootla.
2- Custom ROM’u ve Google Apps paketini SD karta at.
3- Telefonunu recovery modunda aç.
4- Dalvik cache ve adını tam olarak hatırlamadığım bir şey daha var, onu yapacaksın o menüden.
5- SD karttan ROM’u seç. Kur. Google Apps’i seç kur.

Tabii sadece burada yazdıklarıma göre işlem yapma.

Sana önerim XDA Developers forumuna göz atman. Orada hem custom romlar listeleniyor, hem de nasıl kurulum yapılacağı anlatılıyor. Sony Xperia Ion kategorisine bakman lazım bunun için. Telefonu rootlayıp, kurmak istediğin ROM’u seçersen nasıl kurulacağı konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

Admin madem link vermiş bende vereyim şu linke bakarsan buradaki kılavuzlar Türkçe, yapamazsan bu forumda konu açıp sorabilirsin.

Mobilimize

Asıl mesele.telefonun recovery modda açılmaması

Önce telefonu rootlaman gerekiyor zaten.

Ben bir s3 kullanıcısı olarak FoxHound’ı önerebilirim ama senin telefonuna var mıdır bilemem.

Telefon rootlu